Zmiany w rankingu MMA

Tidzej

Bellator
Heavyweight

(fot. Tracy Lee / Yahoo! Sports)

Minone dwa tygodnie przyniosły trzęsienie ziemi w czołówce rankingu wagi ciężkiej i czas najwyższy to odnotować. Brock Lesnar jest nowym władcą królewskiej kategorii dzięki zwycięstwu nad Carwinem. 2 miejsce przypada Fabricio Werdumowi, autorowi trójkąta, który zmusił byłego lidera do odklepania. Fedor Emelianenko po latach na szczycie spada na miejsce 3 po tej porażce a Shane Carwin zajmuje miejsce 6. W pozostałych kategoriach odnotowaliśmy tylko dwie zmiany – George Sotiropoulos wchodzi na miejsce 10 w lekkiej a Alexis Vila awansuje na miejsce 7 w muszej.

Prócz tego zmienił się też ranking pound-4-pound
, gdzie na 7 miejscu debiutuje Brock Lesnar a dziesiątkę opuszcza poprzednio trzeci Fedor Emelianenko.

Ranking MMA

Zmiany w rankingu MMA

G

Guest

Guest
Ha ha haaaa !!! Pękłem po prostu ze śmiechu. Fedor poza pierwszą dziesiątka p4p? Największy fenomen w MMA z jedną jedyną porażka i nie ma go w 10 p4p? Szanuję Waszą wiedzę, a w sumie w szczególności Venoma bo to on jest tutaj bezkonkurencyjnie najbardziej wartościowym redaktorem ale Fedor poza pierwszą 10 p4p Was po prostu ośmiesza i pokazuje jak jesteście do niego uprzedzeni i nieobiektywni…

Tidzej

Bellator
Heavyweight
7 minut. Prawdę mówiąc spodziewałem się flame'a szybciej. Ale, mimo że będę to powtarzał po raz n-ty, wytłumaczę to w tym temacie jeszcze raz.

Ranking p4p, naszym zdaniem, musi być spójny z rankingami poszczególnych dywizji. Tzn. jeśli ktoś przyznaje, że Fedor powinien być za Werdumem w ciężkiej to również powinien być z Brazylijczykiem w p4p. Tym bardziej, że rozmawiamy o wadze ciężkiej więc argumenty o relatywnych rozmiarach i wadze nie mają zupełnie znaczenia. Tak działa ranking, kropka.

Rozumiem markhunto, że dla Ciebie Fedor jest nadal w pierwszej 5 p4p i nie ma tam miejsca dla Werduma czy Lesnara więc nie wiem czy to na pewno my jesteśmy uprzedzeni. Dla mnie ostatnie dokonania w swoich dywizjach Evansa czy nawet Fitcha przewyższają to czego dokonał Fedor.

Ale nie jestem zaskoczony, że przymykając oko na swoje zacietrzewienie oskarżasz nas o uprzedzenia i nieobiektywność.

DeXx

Shark Fights
Featherweight
http://www.sherdog.com/news/rankings/Sherdogcoms-Pound-for-Pound-Top-10-25406

W takim razie chyba nie tylko redaktorzy mmarocks.pl są uprzedzeni do Fiodora, ale cały światek MMA...

G

Guest

Guest
jak dla mnie to ten ranking,szczegolnie p4p i HW to jedna wielka bzdura,sorki redakcjo…

Tidzej

Bellator
Heavyweight
http://www.mmafighting.com/2010/06/28/mma-top-10-pound-for-pound-emperors-reign-ends/

http://www.fightmatrix.com/mma-ranks/division-dominance-list/

G

Guest

Guest
Tidżej, jeżeli Ty serio uważasz, że Fedor powinien być poza pierwszą 10 p4p to nie rozumiesz znaczenia i sensu tego zwrotu (p4p). Jeżeli Evans czy Fitch zrobili więcej niż Fedor, żeby znaleźć się w tym rankingu to sorry Tidżej, ale nie widzę sensu dalszego wymieniania racji z Tobą…

DeXx

Shark Fights
Featherweight
@shogun: a może chciałbyś się podzielić jakimiś konkretniejszymi uwagami?

Tidzej

Bellator
Heavyweight
To przytocz mi tą uniwersalnie akceptowaną definicję pound-4-pound w takim razie.

G

Guest

Guest
Żeby nie było. Ja nie jestem żadnym fanem Fedora, w samej wadze ciężkiej dopinguje bardziej kilkunastu innym zawodnikom i dlatego stać mnie na obiektywną ocenę. Nie piszę tego wszystkiego przez sympatie dla Fedora tylko niesamowicie wkurwia mnie jak szybko można zapomnieć i skreślić tak wspaniałego zawodnika jak on i umniejszyć w tak perfidny sposób jego zasługi a wręcz nieraz je wyszydzić. W ogóle wydaję mi się że akurat w rankingu p4p powinny być brane osiągnięcia z całej kariery a nie tylko z ostatnich 4-5 walk, w których Fedor przecież pokonywał klasowych przeciwników z pierwszej 10 hw na świecie. Naprawdę gratuluję obiektywizmu…

Tidzej

Bellator
Heavyweight
"W ogóle wydaję mi się że akurat w rankingu p4p powinny być brane osiągnięcia z całej kariery a nie tylko z ostatnich 4-5 walk"

I tu się nie zgadzamy, ale nie widzę rankingów, które stosowałyby taką metodologię. Poza tym nikt mu niczego nie umniejsza, w zeszłym tygodniu wszyscy w Szczęce (Venom, Fusel i ja) przyznaliśmy, że to najlepszy ciężki wszechczasów ale nie ostatnich lat, zwłaszcza w świetle swojej porażki.

seban28

BAMMA
Featherweight
Z rankingiem ciężkich się jak najbardziej zgadzam, natomiast jeśli chodzi o p4p to trochę razi mnie w oczy Brock wyżej od Lyoto.

G

Guest

Guest
Ok, to po prostu inaczej pojmujemy zwrot “p4p” Tidżej. Żeby nie było ja jak najbardziej rozumiem jego spadek z tronu w wadze ciężkiej ale w moim mniemaniu w rankingu p4p powinien być przynajmniej w pierwszej trójce a nie poza pierwszą dziesiątką.

G

Guest

Guest
Koper2007, przedtem to powinien być pierwszy i to bezapelacyjnie. Teraz jestem w stanie przeboleć tylko GSP i Silve nad nim.

saper

Jungle Fight
Light Heavyweight
Proponuje stworzyć ranking p4p typu najlepszy fighter w historii i wszyscy będą zadowoleni.

Koper2007

Shark Fights
Featherweight
Jeżeli brać pod uwagę ostatnie 3 lata to jednak zasługiwał tylko na trzecie miejsce

Ranking P4P tworzymy na tych samych zasadach co rankingi w poszczególnych kategoriach. Dlatego skoro Lesnar i Werdum są nad Fedorem w ciężkiej, tak samo są nad nim w P4P.

Rozumiem, że ktoś może nie zgadzać się z taką metodologią, ale nie bardzo rozumiem zarzutów o brak obiektywizmu i uprzedzenie. Niektórzy pomylili chyba ranking P4P z rankingiem wszech czasów.

seban28

BAMMA
Featherweight
Wybcz Venom, ale z wszego ABC:
"jeżeli ten cięższy X ważyłby tyle co lżejszy Y, to zdaniem twórcy rankingu Y wygrałby pojedynek".
Czyli Brock wygrałby pojedynek z Lyoto. Kontrowersyjne jak dla mnie.

seban wybacz, ale rankingów nie układa się na zasadzie "uważam, że zawodnik X pokonałby Y", tylko na podstawie osiągnięć. Brock w ostatnim czasie ma więcej wartościowych zwycięstw od Lyoto i do tego nie ma porażki na koncie.

seban28

BAMMA
Featherweight
Venom, wybacz, to po co zamieściliście taką definicje p4p, skoro się z nią nie zgadzasz?

Ta definicja jest ze słownika, który Yoshi napisał jakieś 3-4 lata temu. Tak jak napisał Tidzej, jest do poprawy bo wyjaśnia P4P trochę w oderwaniu od rzeczywistości. Pierwszą i podstawową zasadą układania rankingów jest ocenianie osiągnięć, a nie typowanie ewentualnych walk.

seban28

BAMMA
Featherweight
W takim razie zmienia to postać rzeczy.Do tej pory myślałem, właśnie przez definicje z ABC, że p4p to jedyny ranking, który nie uwzględnia jedynie wyników walk, ale tez subiektywną ocenę umiejętności.

W takim razie sorry za zamieszanie. Ranking P4P od początku układamy uwzględniając tylko wyniki walk, gdyby było inaczej Edgar nigdy nie znalazłby się nad Pennem.

Tiger32

Jungle Fight
Middleweight
Miałem już nie pisac na tej mega obiektywnej stronie ale pokusze się o jeszcze jeden koment i w pełni zgadzam się z opinią markhunto. Tutaj jest 90% użytkowników mało obiektywnych szczególnie jeśli chodzi o Fedora. Róźne już cuda są wypisywane na niego. Zaczynając od tego iż nie ma techniki w stójce to się wczoraj dowiedziałem, że jest słaby w parterze i słabszy w tym elemencie od Werduma ( Nie wiem w takim razie jakim cudem pokonał w parterze dwa razy najlepszego parterowca Nogueire).O komentarzach iż dostawał lanie z Rogersem to już nie wspomne. Dowiedziałem się jeszcze że przez ostatnie kilka lat nie bił się z nikim dobrym tylko samymi kelnerami. Arlovskiy,Sylvia i Coleman to byli mistrzowie UFC o Crocopie i Nogueirze to już nie wspomne ale Ci wszyscy to oczywiście kelnerzy.Jakbym nie intersował się MMA to po tych wsszystkich opiniach pomyślałbym że Emalianenko jest fighterem o podobnych umiejętnościach co Pudzian albo Najman.