1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Zbijanie wagi odwadnianie-- pomocy!!

Discussion in 'Suplementacja i Odżywianie' started by tomekb89, May 20, 2014.

1. F. Georgiew

F. Georgiew BAMMA
    Middleweight

Komentarze:
    958
    Zdobyte Lajki:
    533
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Warszawa
    Home Page:
    Są różne sposoby. Zazwyczaj zawodnicy żywią się perfekcyjnie w cyklu treningowym (przynajmniej powinni), zachowując dobre proporcje makroskładników, dbając o wiele szczegółów, których wymienienie tutaj zajęłoby mi przynajmniej godzinę. W ostatniej fazie przygotowań stosują często sztuczki z sodem, które pozwalają wypłukać całą wodę z organizmu, do tego odwodnienie metodami takimi jak sauna, czy ubranie "na cebulkę" i przykrycie wieloma wartwami kołdry. Niektórzy używają specjalnych maści do zbijania wagi, otwierają dodatkowo pory peelingami, a nawet uciekają się do "dosuszania" alkoholem. Tam, gdzie sprawa została zaniedbana, w grę mogą też wchodzić sterydy - jest podejrzenie, że dlatego wpadła Cris Cyborg. Po ważeniu stosuje się kroplówki z glukozą, witaminami, elektrolitami i ładuje węgle. Ale robienie tego na własną rękę to absurd. Znajdź solidny klub, solidnego trenera, tam zawodnicy na pewno podpowiedzą Ci czy to robić, jak to robić itd.

2. Mess

Mess ONE FC
    Bantamweight

Komentarze:
    2,260
    Zdobyte Lajki:
    681
    Punkty:
    1,190
    Occupation:
    O&G
    Miasto:
    3city/ELB/Olsztyn

Co siejesz negatywną propagandę. Born miałby się bić podobno w 57. Anyway, jego 180 cm i 57 kg wyglądałoby pewnie mega mocarnie. :-)

3. Born2kill

Born2kill UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    19,925
    Zdobyte Lajki:
    1,960
    Punkty:
    1,790
    Nawet się człowiek nie wpisze, a tu dyskusja :-D

Ja jedyne co mam do zbijania to fakt, że zeszłą ze mnie waga, ale w zdecydowanie dłuższym czasie i utrzymuje się w miarę. Co nie znaczy, że to dobry pomysł i zdrowy dla organizmu ;-) Przede wszystkim mało piłem, czystej wody prawie wcale, treningi do kapania kropla za kroplą z czoła, a potem gorącą kąpiel i zalewający tym bardziej oczy pot ;-) A wzrost dla wyjaśnienia 176-178cm, waga musza, bez odwadniania czy nawadniania, stała raczej już teraz, gdy zszedł niepotrzebny ciężar ;-)

A tak z życia MMA to widzę, że najlepiej działa ofoliowanie się i trening, kąpiele z różnymi dodatkami(i tu już musiałby specjalista napisać co tam się wsypuje), sauna. Tyle, że we własnym zakresie pewnie są to możliwości 1/3 max 1/2 tego co zbijać może ktoś topowy w świecie ze swoim sztabem całym od takich spraw, gdy on skupia się jedynie na byciu jak najlepszym w MMA.

Powodzenia.

4. ejdiem

ejdiem Oplot Challenge
    Middleweight

Komentarze:
    87
    Zdobyte Lajki:
    2
    Punkty:
    1,790
    Większość moich kolegów przed walkami zawodowymi stosowało w trakcie zbijania wagi metodę, która (uogólniając) polega na piciu wielu litrów wody jakoś tydzień przed walką (naprawdę wielu litrów) i ograniczeniu jej w przeddzień ważenia do minimum. Przyzwyczajasz tym sposobem organizm do częstego wydalania moczu i nawet w tym ostatnim dniu kiedy przestajesz ją pić, nadal co chwile latasz do kibla i sikasz. Jeden kolega oprócz tego zastosował metodę z wanną wypełnioną bardzo gorącą wodą i solą, ale tego sposobu nie polecam bo strasznie rozwalasz tym organizm. Po wyjściu z wanny podobno upadł na podłogę i leżał kilka minut nie mogąc się ruszyć, tylko czuł jak wali mu serce.

A tak z innych sposobów to standardowo sauna, jakieś bieganie w kilku bluzach żeby wypocić kilka kilogramów.

A po ważeniu pić dużo wody, niektórzy też robią kroplówkę, na pewno duuużo węglowodanów, ponieważ wiążą one wodę w organiźmie (1 gram węgli zatrzymuje chyba 4 g wody czy jakoś tak).

Nie jest to łatwa sztuka i na pewno lepiej robić to pod okiem kogoś, kto się na tym zna.

Aha, i coś tam jeszcze z wodą destylowaną było, pije się ją w okolicach ważenia zamiast zwykłej wody, bo łatwiej ją wydalić czy coś. Takie coś znalazłem na ten temat:

5. Anonymous

Anonymous NoLife FC

Komentarze:
    37,721
    Zdobyte Lajki:
    34,018
    Punkty:
    3,790
    Były filmiki o tym zbijaniu wagi. nie wiem gdzie, ale coś mi sie kojarzy. Mówię oczywiście o polskich portalach.

E. Już wiem, ale nie moge wiecej niestety tu napisać. Ew. Podpytaj wujka Google o "klasyczne błędy podczas zbijania wagi".

Pozdro

6. Martin

Martin Główny Historyk Cohones

Komentarze:
    4,063
    Zdobyte Lajki:
    1,701
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Poznań
    http://www.fight24.pl/jak-schudnac-9-13-kg-w-5-dni-czyli-skuteczne-zrzucanie-wagi-przed-walka-ufc-technika-uzywana-przez-gsp/

7. CongaBonga

CongaBonga BAMMA
    Featherweight

Komentarze:
    806
    Zdobyte Lajki:
    381
    Punkty:
    1,190
    Moim zdaniem jak nigdy tak nie robiłes to sprobuj kiedys ale nie zbijaj duzo kg tylko np 3 .Poliestrowe ubranie nie przewiewne bieganie oczywiscie potem jak sie bedziesz dobrze czuł sauna .

8. gumoleon

gumoleon KSW
    Featherweight

Komentarze:
    5,048
    Zdobyte Lajki:
    1,301
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Silient Hill
    koleś pewnie na OIOMie lezy z odwodnienia, a wy mu tu radzicie jeszcze ;)

Share This Page