Zawodnik roku w Polsce i na świecie to?

Polska:



Mamed Chalidow



Nie za bardzo rozumiem tych, którzy głosują na Cipao lub Helda. Ja rozumiem, że mieli niezłe występy, że Cipao wrócił w wielkim stylu po kontuzji i wybił się do czołowki rankingów, ale porównajcie to z Mamedem. Od demolował znane nazwiska i każde w niecałą rundę. Jest tylko jeden zawodnik, który zasługuje na miano zawodnika roku w Polsce, jak ktoś głosuje inaczej niż na Mameda to moim zdaniem nie jest obiektywny.



Świat:



Jon Jones



Mimo niechęci do tego zawodnika(nie jestem oryginalny hehe) muszę przyznać, że zasługuje jak nikt inny na tytuł zawodnika roku. Młodzieniec, który przyszedł prawie z nikąd i demoluje największe gwiazdy. Zdobył pas w świetnym stylu i dwa razy go obronił również nie dając rywalom szans.
 
wybory-reka6-72852.jpg




Głosujemy:-)
 
Wydawało mi się, że już głosowałem, ale widocznie był to inny plebiscyt :)



Mamed - bez dwóch zdań, za nim Marcin Held jako wielki, wzrastający prospekt, Janek, za to jak się szybko podniósł i nie złamał psychicznie w rewanżu( bo upadki mieć będzie każdy, wcześniej czy później )



J.Jones - tu również nie wymagane uzasadnienie, za nim JDS za swą drogę na szczyt.
 
Mamed - można powiedzieć że też niejako powrócił po słabszym okresie, bo walka z Sasakim była na koniec zeszłego roku. Wliczając ją, odprawił czterech zawodników w nieco ponad jedną rundę. Jest bezsprzecznie największym artystą na naszym rynku i myślę, że w europie również.



Jon Jones - podobnie jak w przypadku Mameda zrobił wszystko co mógł w tym roku i zrobił to w mega przekonywującym stylu. Nie licząc pierwszej rundy z Machidą nikt z czołówki światowej z jaką miał przyjemność się mierzyć, nie nawiązał z nim nawet równorzędnej walki. Można go nie lubić (sam go nie trawię), ale tego co pokazał w oktagonie najlepszej organizacji na świecie nie sposób mu odmówić.
 
W Polsce Mamed, to nie ma nawet co gadać.



Na Świecie Dan Henderson( wygrana z Fedorem, powrót do UFC, wygrana z Ruą).
 
Mamed i Jon Jones







P.S.



Rozczarowania roku: Irokez i Fedor
 
Back
Top