Zapasy || Judo

Wczoraj młody otworzył sezon u siebie w klubie, dziś ja w mojej sekcji dla emerytów. Bardzo dobry wrasslin' był. Oby jak najczęściej.
 
Przykład tego, że historię piszą zwycięzcy. Niestety kiedy w japońskim MMA nastąpił kolaps, jeden z dwóch korzeni drzewa genealogicznego został definitywnie odcięty i dziś historia pisana jest przez UFC i propagandę rodziny Gracie, i o Rufino dos Santosie, a także o frajerstie rodziny mało kto pamięta. A w to, że w pierwszej połowie XX w. BJJ naprawdę nie było niczym specjalnym (ot, jedna z form grapplingu - tylko tyle i aż tyle) może i trudno dziś uwierzyć, no ale tak właśnie było.
 
^m.in. dlatego śp. Billy Robinson niecierpiał Graciech. Słynna opowieści krąży, kiedy Billy udzielał lekcji grapplingu gdy mieszkał już w USA, był całkiem popularny i często po naukę zapasów i Catch przychodzili Brazylijczycy. No i wtedy Billy pytał ich, znając oczywiście odpowiedź: "Are you from Brazil? Do you know who the Gracies are?" Goście odpowiadali, że oczywiście tak i że oczywiście wiedzą, a wtedy Billy z pełną powagą mówił: "I trained Sakuraba". Moja ulubiona historyjka związana z tematem :D
 
Last edited:
@Jakub Bijan trzeba by podrzucic ten filmik gosciom z ufc co tak strasznie sie jaraja rodzina Gracie i tym jacy to honorowi byli
No ten ostatni JRE z tępym Eddie Bravo był dla mnie ciężki do słuchania, nie powiem że nie. Już pal licho z Eddiem, bo nigdy nie traktowałem poważnie gościa, który na serio mówi, że Ziemia jest płaska, ale brak elementarnej wiedzy i ignorancja jego oraz Rogana w kwestii historii nie tylko sztuk walki w ogóle, ale historii ich sztuki walki jaką jest BJJ mnie po prostu zniesmaczyła. Ci goście nie widzieli że Pancrase robiło gale przed UFC, ba, oni zastanawiali się czy walki Vale Tudo odbywały się wcześniej niż powstało BJJ. Rogan miał poważne trudności żeby skumać zasady Quintet. To mnie rozjebało doszczętnie. Goście nie są dla mnie żadnymi autorytetami jeśli chodzi o sporty walki. Żadnymi.
 

Obczajcie sobie. Gdyby Conor miał za trzy tygodnie zatrzymać Khabiba, to limp leg przyda mu się bardziej niż sprawl. Gość z filmiku trochę szurnięty, niemniej zna rzemiosło.
 

Obczajcie sobie. Gdyby Conor miał za trzy tygodnie zatrzymać Khabiba, to limp leg przyda mu się bardziej niż sprawl. Gość z filmiku trochę szurnięty, niemniej zna rzemiosło.

Ale z tego co pamiętam z walk, Chabib i tak rzadko obala ze środka klatki, bardziej spod siatki.
 
Ale z tego co pamiętam z walk, Chabib i tak rzadko obala ze środka klatki, bardziej spod siatki.
Generalnie uważam, że jeśli CMG pozwoli się zamknąć pod siatką, to będzie po ptakach. Dlatego sądzę, że właśnie limp leg powinien być kluczem, bo na ten niski single leg Khabiba łapany pod kolano w zasadzie ciężko poradzić sprawlem. Tym bardziej, że McGregor walczy z odwrotnej pozycji a więc Dagestańczyk będzie miał wyjątkowo blisko do tej nogi. Więc jeśli Conor chce łapać kąty, walić z dystansu i polować na sierpa, to szybkie wyjęcie nogi i zejście z linii będzie ++ taktyką. Przynajmniej moim okiem, żadnym trenerem nie jestem więc mogę rzec jasna nie mieć racji.
@Jakub Bijan a w ogòle tak z ciekawości to gdziekolwiek w Polsce trenują catch wrestling?Zamierzam sobie w internecie podpatrzeć jakieś myki
Niestety nie ma. Najbliżej geograficznie - Niemcy. Najłatwiej (chyba) ze względów językowych - UK. Sam chcialbym się kiedyś wybrać na seminarkę w UK właśnie pod organizacją Josha Barnetta, szkoli wlasnie Josh + Wade Schalles. Tylko to dosc droga sprawa za 2 dni więc pieśń przyszłości:) Ale na YT jest sporo fajnych instruktazy więc jeśli ktoś ma jakiś background z innych form grapplingu to spokojnie będzie w stanie zaaplikować do swojej gry. Niektóre myki naprawdę fajne.
 
No ten ostatni JRE z tępym Eddie Bravo był dla mnie ciężki do słuchania, nie powiem że nie. Już pal licho z Eddiem, bo nigdy nie traktowałem poważnie gościa, który na serio mówi, że Ziemia jest płaska, ale brak elementarnej wiedzy i ignorancja jego oraz Rogana w kwestii historii nie tylko sztuk walki w ogóle, ale historii ich sztuki walki jaką jest BJJ mnie po prostu zniesmaczyła. Ci goście nie widzieli że Pancrase robiło gale przed UFC, ba, oni zastanawiali się czy walki Vale Tudo odbywały się wcześniej niż powstało BJJ. Rogan miał poważne trudności żeby skumać zasady Quintet. To mnie rozjebało doszczętnie. Goście nie są dla mnie żadnymi autorytetami jeśli chodzi o sporty walki. Żadnymi.
Co jak co, ale w 10th planet bym bardzo chętnie potrenował, gumowa garda, te ich drille rozgrzewkowe, zorganizowane dobrze , no i NO-GI 4LIFE
 
Ciekawy wywiad z Neilem Melansonem. Zwłaszcza druga część. Niestety trudno polecić, bo dźwięk jest mega skopany.


(Danaher) is a great coach and he's a lot of great things. I've seen a lot of his leg locks stuff and he's very good, he has a nice little system, but controlling both legs and a lot of his system I learned from Gokor (Chivichyan) when I first started. It's not new. All he did was kind of rediscover it, reorganize it and he had a great platform being at Renzo Gracie and studied all these great bodies - it's a coach's dream. So he is in a good situation and I know he's good. I'm not installing him at all. But when I see a lot of the leg locks now, it's just like come on men, I knew this 16 years ago and it was available then, but you guys just choose not to learn it. [...] To be honest with you. There is a plethora leg locks they're still not being shown yet. A lot of. Like top-game leg locks, I don't even know why people are not doing it because they're less risky. It will happen eventually, like I think neck cranks come back eventually, spine manipulations come back eventually... But it's nothing new.
 
Zapasy to jest potęga, a CACC to już w ogóle ;) ! Polskie kluby zapaśnicze powinny się trochę na "pierdzieli" otworzyć, bo jak nie to za chwilę będzie problem ze startującymi zawodnikami, ale to moje zdanie, osobiste takie...Dziękuję Kuba za wstawki, istna skarbnica wiedzy !
 
Dziękuję Kuba za wstawki, istna skarbnica wiedzy !
Dzięki za komentarz, fajnie wiedzieć że ktoś czyta, bo to mój taki niszowy kącik.

Żeby nie robić pustego wpisu.



Barnett vs. Crossan na zasadach Catch. Ja się jaram, żeby tylko live streaming ogarnęli. W ogóle środowisko CACC to większy rak niż polskie MMA. Z tego co czytam tę walkę udało się zestawić, bo obaj zgadali się prywatne bez udziału tych wszystkich bieda-promotorów, inaczej znów by była kupa. Z takich rzeczy niedawnych, np. Curranowi odebrali pas, po dwóch miesiącach, lol. Farsa trochę.
 
Last edited:
Dzięki za komentarz, fajnie wiedzieć że ktoś czyta, bo to mój taki niszowy kącik.

Żeby nie robić pustego wpisu.



Barnett vs. Crossan na zasadach Catch. Ja się jaram, żeby tylko live streaming ogarnęli. W ogóle środowisko CACC to większy rak niż polskie MMA. Z tego co czytam tę walkę udało się zestawić, bo obaj zgadali się prywatne bez udziału tych wszystkich bieda-promotorów, inaczej znów by była kupa. Z takich rzeczy niedawnych, np. Curranowi odebrali pas, po dwóch miesiącach, lol. Farsa trochę.

Jak widzę słowa "pro wrestling" to mam odruch wymiotny ;) to faktycznie jest "legit", czyli jak rozumiem w 100% prawdziwe?
 
Szkoda, że właśnie to wszystko poszło w takim kierunku, że "wrestling", najbardziej się kojarzy właśnie z tą pajacerką z WWE, co nie zmienia faktu, że goście tam ciężko trenują, ale jednak "Catchowcy" to jest inna bajka, inna epoka, chciałoby się do niej wrócić... ;)
 
  • Like
Reactions: JB_
Jak widzę słowa "pro wrestling" to mam odruch wymiotny ;) to faktycznie jest "legit", czyli jak rozumiem w 100% prawdziwe?
Tak. Dawniej zapasy amatorskie różniły się od tych pro tak, jak amatorski boks różni się od boksu zawodowego. W tych drugich walczyło się za pieniądze i w nich bylo najlepsi zawodnicy. Tak jak dziś w pięściarstwie czy MMA. Dopiero w latach 40 i dalej zaczęło się to zmieniać w szopkę.

+ polecam kanał Davida. Gość był zapaśnikiem w koledżu + top jeśli chodzi o grappling (m.in. bronz z ADCC). Wiele bardzo treściwych rzeczy, tutaj pin do uderzeń w MMA.
 
Last edited:
Jeszcze polecę Wam tego gościa. Cała masa detali i naprawdę kompleksowa rozkmina technik.

Poniższy rzut to wariant lateral drop aka sznojder czy półsuples, ale to zapięcie jest w chuj mocne. Próbowałem ostatnio na treningu zrobić na trenerze, ale się jebaniutki połapał co planuje :D Niemniej jeśli uda się spiąć ręce to jest moc w tym ogromna.
 
[0]=68.ARC2gaT2sxbF7aZL-d-HhLeiaR2i-FAiyDD_KkjiJhLtdaC401KhdTSVmuvsZjjsbpiULUhEZAhVJZ_YKl2Wj_uynykTRDB3KyJtkuXEYmUxyDZY2LcapEENnrKr2aF-7w8v4t0g7uDS8ZtGy03kGb9NT8e46RPPVOCvWJ6goimBhaGvtPxLwiEXwX3K-1SRQwPYQhi1lWFcgX1tw2nIoqzs5ff_prchS-9JGWWBnw&__tn__=FC-R

Wskazówka dla Conora jak skontrować single leg Khabiba :boystop:
 
Proszę niech coś się stanie...Niech ta forma zapasów odzyska swoją świetność i zostanie odtworzona w naszym kraju...:evil:
 
Jutro ruszają MŚ w Budapeszcie. Generalnie, zajebiście bo nasza strefa czasowa i będzie można oglądać bez kombinowania. Niestety PZZ jest tak sprawny, że oczywisocz żadna TV nie będzie transmitować live a jedynie Eurosport pokaże powtórki - w kurwa nocy. No ale mniejsza o nich bo na oficjalnej stronie UWW będą transmisję z każdej maty. Niestety dość surowo bo zapewne bez komentarza, ale mówi się trudno.

W tym roku po raz pierwszy działa Oficjalny Ranking i nie będzie już losowania. Zawodnicy z pierwszych czterech miejsc (wedle zdobytych punktów) są "liderami" każdej z czterech grup, a więc zapobiegnie to przedwczesnym finałom. Terminarz poszczególnych kategorii możecie znaleźć tutaj.

Chociaż te nowości też nie idealne, bo już w pierwszej rundzie #2 rankingu zmierzy się z aktualnym Mistrzem Olimpijskim i Świata.



Polskę reprezentować będzie dziewiętnastu zapaśników: pięć kobiet, pięciu wolniaków oraz dziewięciu klasyków. Oprócz oczywiście #teamPOLAND ja jestem #teamUSA - a zwłaszcza #teamDAKE.

+ łapcie drabinki na pierwszy dzień.
 
Last edited:
Po pierwszym dniu zapowiada się zajebista rywalizacja USA-Rosja. Nasi jak na razie kiepsko, zobaczymy jak dziś Murat - do 1/8 przeszedł.

PS: tak mnie wkurwiał ten streaming bez dźwięku, że wykupiłem dostęp na Trackwrestling (29 USD za całe mistrzostwa) i cieszę się super jakością i komentarzem. W USA potrafią sprzedawać zapasy, jako jedyni z nielicznych. Dlatego #teamUSA. Jebany PZZ dopiero dziś sobie przypomniał, żeby na FB dodać link do oficjalnej transmisji.
 
Last edited:
Back
Top