Zapasy || Judo



Fajny klimacik, w USA czy Rosji takie obozy są w każdym zakątku kraju, a u nas? Jak Cię rodzice od małego nie zapiszą na zapasy to praktycznie można pomarzyć o trenowaniu tego sportu...

U nas tylko sekcje judo są dla dorosłych, a zapasy sa "pod mma" w klubach graplingowych 1 na tydzień.
 
A mówią, że w zapasach nie można skończyć przeciwnika przed czasem :lol: Ktoś niewytrenowany grapplingowo to samą klamrę i mocny uchwyt by odklepał:wtf2:

Tak wgl to wygląda to jak aligator/krokodyl obracający się w ten sam sposób ze swoją ofiarą, którą dusi i wyrywa jej mięso :cool:
 
A mówią, że w zapasach nie można skończyć przeciwnika przed czasem :lol: Ktoś niewytrenowany grapplingowo to samą klamrę i mocny uchwyt by odklepał:wtf2:

Tak wgl to wygląda to jak aligator/krokodyl obracający się w ten sam sposób ze swoją ofiarą, którą dusi i wyrywa jej mięso :cool:
Oczywiście ze się da :) ja nawet w boksie dopuszczam się skręcania karku jak mi gość wpada w gilotynę ;)
 
https://www.youtube.com/shorts/9fDqMXB73Zs - Pewnie lekko ponad 100kg waży na co dzień :bomb:

I foteczka :)

aasasfa.jpg
 
Podobniez Lucjan Trela z George Foremanem. Jako jedyny z potężnym Foremanem przegrał na punkty, podczas gdy Foreman na igrzyskach wszystkich swoich oponentów odprawił przez KO. Lucjan Trela mniej niz 85kg wagi i mniej niż 180cm wzrostu, Foreman ponad 190cm wzrostu i lekko ponad 100kg wagi….
Lucjan Trela miał 172 cm, przy Big George 191 cm, to jakby młody Foreman zawalczył z dzisiejszym ...Canelo :boss: :lol:
 
Lucjan Trela miał 172 cm, przy Big George 191 cm, to jakby młody Foreman zawalczył z dzisiejszym ...Canelo :boss: :lol:
dokładnie tak
Foreman był mądrze prowadzony przez swojego trenera od samego początku. Skupił się na jego prawdziwych atutach a zbędne elementy odrzucił. Tak to powinno wyglądać. Trenując kazdego na jedną modłę przeważnie nic z tego nie wychodzi. Każdy jest wielką indywidualnością
 
dokładnie tak
Foreman był mądrze prowadzony przez swojego trenera od samego początku. Skupił się na jego prawdziwych atutach a zbędne elementy odrzucił. Tak to powinno wyglądać. Trenując kazdego na jedną modłę przeważnie nic z tego nie wychodzi. Każdy jest wielką indywidualnością
Tak jak robił to trener Fiodor Łapin u Wasyla... :boss:
 
Rzucał bykami po 2 metry i 140kg jak workiem ziemniaków, a to jak na "miękko" wylądował po suplexie od Randlemana to coś bardzo rzadko spotykanego. Właśnie lata treningów sambo/judo/zapasów nauczyły go jak układać i rozluźniać ciało przy takim rzucie i to go uratowało, myślę, że 90% innych przypadków to byłby koniec walki.
 
myślę, że 90% innych przypadków to byłby koniec walki.
albo i gorzej

Widzę, że jesteś zorientowany w zapasach. Szukam prostych technik z tych sportów, ktore moge robić w domu na twardej nawierzchni. Taki odpowiednik podstawowych kombinacji bokserskich, ktorymi już wymiotuje. Wiem, że lepiej pójść do klubu ale kiedyś mnie złapała kontuzja i wole samemu sie poruszać. Niestety nie trenowałem graplingu, więc mam braki techniczne. Robiłem sobie czasem proste drile z bjj, ale w domu to trochę uciążliwe logistycznie.
 
Back
Top