YOEL ROMERO - ŻOŁNIERZ BOGA

Rewixonix

Oplot Challenge
Welterweight
giphy.gif
na

YOEL "SOLDIER OF GOD" ROMERO

Romero to kubański zapaśnik z wieloma sukcesami na swoim koncie. W 2000 roku na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney został wicemistrzem. Przygodę z MMA rozpoczął dopiero w 2009 roku. Obecnie jest pretendentem do mistrzostwa wagi średniej UFC.

Ostatnią walkę stoczył z Chrisem Weidmanem i znokautował byłego mistrza swoim słynnym latającym kolanem w 3 rundzie. Poniżej najlepsze akcje z tej walki.

Rewixonix

Oplot Challenge
Welterweight
I to jest temat :OK:
Oszalałem po tym co zrobił Weidmanowi.
Przyszły mistrz... ale to formalność ;)
Oby jak najdłużej walczył w UFC.

Mam tak samo! Po walce z Weidmanem zacząłem się nim interesować i mu kibicować. Niedługo poszerze temat, bo widzę, że w innych jedynie wklejanie linków o nich i jakieś filmiki. Tutaj informacje o nim postaram się wrzucać. Również mam nadzieje, że będzie wieloletnim mistrzem średniej w UFC. To nie druga Anderson Silva, ale potencjał na solidnego mistrza ma.

Rewixonix

Oplot Challenge
Welterweight
Zapasy[edytuj]

Na przełomie XX i XXI wieku był czołowym zapaśnikiem świata w wadze półciężkiej. Pierwszy znaczący sukces na arenie międzynarodowej odniósł w 1998 roku, zajmując 3. miejsce w mistrzostwach świata stylu wolnego. Rok później w Ankarze zdobył już czempionat globu.
W 2000 roku uczestniczył w igrzyskach olimpijskich w Sydney. Zdobył srebrny medal, ulegając w turnieju wagi półciężkiej jedynie Rosjaninowi Adamowi Sajtijewowi.
W następnych latach był dwukrotnym wicemistrzem świata (2002, 2005) i mistrzem igrzysk panamerykańskich (2003). W swoim drugim występie olimpijskim, w 2004 roku w Atenach, znalazł się tuż poza podium, zajmując 4. miejsce. Pięciokrotnie wygrywał mistrzostwa panamerykańskie. Złoto na igrzyskach Ameryki Środkowej i Karaibów w 1998. Zajął pierwsze miejsce w Pucharze Świata w 1998, 2000i 2005; drugie w 1999; trzecie w 1997 roku.
W 2007 roku, podczas zawodów w Lipsku Romero zbiegł ze zgrupowania kadry i nie powrócił na Kubę[1]. Zamieszkał na stałe w Norymberdze. Utrzymywał się z posady trenera zapasów. Później dołączyła tam do niego żona z córką[2].

Mieszane sztuki walki[edytuj]

Yoel Romero Palacio
PseudonimŻołnierz Boga
Wzrost178 cm
Masa ciała84 (2015) kg
Kategoria wagowaśrednia
Zwycięstwa12
Przez nokauty10
Przez decyzje2
Porażki1
Remisy0
Nieodbyte0
W grudniu 2009 roku w wieku 32 lat zadebiutował w zawodowym MMA. W ciągu półtora roku wygrał cztery walki z rzędu przed czasem (w tym w Dąbrowie Górniczej z polskim zawodnikiem Michałem Fijałką). W lipcu 2011 roku podpisał kontrakt ze Strikeforce, drugą co do wielkości organizacją MMA na świecie[3]. Zadebiutował w niej 9 września, gdy podczas gali w Cincinnati zmierzył się z byłym mistrzem Strikeforce w wadze półciężkiej, Brazylijczykiem Rafaelem Cavalcante. Kubańczyk przegrał przez nokaut w drugiej rundzie[4]. Mimo druzgocącej porażki z Cavalcante podpisał kontrakt z UFC. Zadebiutował w niej 20 kwietnia 2013 nokautując uderzeniem kolanem z wyskoku Clifforda Starksa. 27 września 2014 pokonał przez techniczny nokaut Tima Kennediego, a 27 czerwca 2015 zanotował największe zwycięstwo w swojej dotychczasowej karierze zawodnika MMA pokonując przed czasem byłego mistrza UFC w wadze półciężkiej Lyoto Machide.

Żródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Yoel_Romero

PaweLisu

Bellator
Lightweight
on jest nie z tej planety. Kolos grubo ponad 90kg i napierdala salta i inne cudawianki.
Mam nadzieję, że nie zamorduje Bispinga bo 4 ściany to nie miejsce dla niego.

mewson

WSOF
Bantamweight
Mega freak i talent, pewnie zamorduje majkiego (chyba że jakimś cudem przetrwa 2-3 rundy), ale ciężko lubić zatwardziałego katola, który nie ma problemu z byciem pierdolonym oszustem.

beef

Bellator
Light Heavyweight
Mega freak i talent, pewnie zamorduje majkiego (chyba że jakimś cudem przetrwa 2-3 rundy), ale ciężko lubić zatwardziałego katola, który nie ma problemu z byciem pierdolonym oszustem.

Wolał byś zatwardziałego muslima, który wyjebałby Madison Square Garden w powietrze ?:werdum:

mewson

WSOF
Bantamweight
Wolał byś zatwardziałego muslima, który wyjebałby Madison Square Garden w powietrze ?:werdum:
Na szczęście nikt mi nie każe wybierać:deniro:
Niemniej nie potrafię zapałać sympatią do tak moralnie elastycznych ludzi:siara: