wywiady

Kris

Legacy FC
Flyweight
Umieszczam tu dwa wywiady mojego autorstwa są one z końca ubiegłego roku. Chciałem spróbować się w pracy redaktora i wysłałem pare propozycji do branżowych stron jedna ze stron powiedziała żebym zrobił coś od siebie i zrobilem wywiad z Michałem Fijałką i pisałem dla tej strony, później zrobiłem wywiad z Kornikiem i nasze drogi z redakcją się rozezły poczęśći z mojej winy (robie trochę błedów ponieważ jestem dyslektykiem). Niedawno wysłałem di innej strony zgodzili się żebym pisał dla nich, ale temat się urwał dlatego postanowiłem umieścieć te wywiady na tym forum. Prosze o komentarz do tych wywiadów, chce sparwdzić jakie te wywiady są (szczegónie prosze o wypowiedź adminów) Pozdrawiam.
 
Czołowy zawodnik wagi półciężkiej Michał Fijałka znalazł czas na wywiad i powiedział nam między innymi gdzie zaczynał karierę, co sądzi o gali KSW 17 i z kim chciałby znowu z krzyżować rękawice. Zapraszam do czytania i życzę miłej lektury.(wywiad z dnia 30.11.2011)



To na początek powiedz od czego zaczęła się twoja przygoda MMA?



Moja przygoda ze sportami walki zaczęła się gdy trafiłem na treningi do Linke Gold Team. Tam stawiałem pierwsze kroki na macie. Zaczynałem od samego BJJ, później było submission fighting, a następnie pierwsza walka w MMA w 2007 roku z Jackiem Czajczyńskim w wadze ciężkiej.



Zaczynałeś w 2008 roku jak bardzo zmieniło się polskie MMA od tego czasu?



Polskie MMA zmieniło się dosyć mocno. Kiedy zawodnicy nie byli tak przekrojowi jak teraz. Ktoś był mocny w stójce ,ktoś inny w parterze ,albo zapasach. Teraz zawodnicy są KOMPLETNI. Gale były bardziej UNDERGROUNDOWE, teraz jest to już legalne widowisko.



W jakim klubie na co dzień trenujesz, kto jest twoim trenerem?



Na co dzień trenuje w BERSERKERS TEAM, moim trenerem jest Piotr Bagińskiego, Boks szlifuje pod okiem Karola Chabrosa z klubu SKORPION, a MUAY THAI pod okiem Marcina Parchety z NAK MUAY SZCZECIN.



Z kimś jeszcze przygotowywałeś się do walki na Iron Fist 4. Z kim sparowałeś przed tą galą?



Przed gala standardowo sparowałem z CIPKIEM, ŻYRAFĄ, Karolem Bedorfem, Gutkiem, Maćkiem Różalskim i z wieloma innymi zawodnikami. Nie brak u nas sparing partnerów:)



Wychodzisz do walki przy muzyce zespołu Linkin Park. Czemu akurat ten zespół?



To całkowity przypadek. Kiedyś przed KSW X na której się biłem Kasta zapytał przy czym wychodzę i Cipek powiedział że to dobry utwór i tak już zostało:) przynosi mi szczęście więc nie zmieniam:)



Skąd wziął się pseudonim Sztanga?



Od tego że w młodości trenowałem wyciskanie sztangi.



Byłeś w Łodzi na KSW 17? Co powiesz o walkach twoich kolegów z Berserkers Team Szczecin?



Tak byłem na KSW. Rafał zawalczył wg mnie bardzo dobrze, trochę zbyt ostrożnie , ale nie było przewagi Aslambka oprócz dwóch obaleni, ogólnie dobra walka dla obu zawodników. Iro się nadział, popełnił błąd. Wielka szkoda, ale to przypadek i szczęście. Chciałbym zobaczyć rewanż z Kornikiem. Cipek zrobił swoje ,a miał mocnego przeciwnika. Sercem jestem i będę zawsze za chłopakami.



A jak ci się podobała gala? Co sądzisz o poziomie sędziowania?



Gala fajna. Jak zawsze KSW. A sędziowanie. No cóż. Błędy się zdarzają to wszystko co mam do powiedzenia. Bo męczy mnie już ten temat i robienie wielkiego HALO z tego co się stało. Cofnęli tą decyzje i bardzo dobrze ,a Thompson ani Pudzian nie wygrali tej walki. Jak dla mnie powinna być dogrywka. Tyle na ten temat.



Biłeś się już na galach KSW. Nie chciał byś znów zawalczyć dla tej federacji?



Oczywiście że bym chciał



Co dalej z Michałem Fijałką kiedy następna walka?



Na razie czekam na propozycje. Moją kariera kieruje Bagi. Ufam mu w 100% i czekam na to co zdziała:)



Jest jakiś przeciwnik z którym chciał byś rewanżowej walki i czy jest fighter z którym chciał byś stanąć do walki.



Oczywiście, chce rewanżu ze STRINGEREM teraz zaraz nawet jutro i za rok chciałbym znowu stanąć do walki z Palacio!!!



W branży chodzą pogłoski o powrocie do walki w formule mma Piotra Bagińskiego. Czy jest to realne i co o tym sądzisz czy są szanse na to żebyśmy go jeszcze zobaczyli w walce?



Myślę że są szanse na tą walkę. Wiem ze Bagi chciałby zawalczyć ostatni raz ,a co z tego wyjdzie zobaczymy. Czas pokaże



Dziękuje za wywiad. A w ogóle to wszystkiego najlepszego!!!



Dzięki i pozdrawiam prawdziwych fanów MMA. Trzymajcie się!
 
Dziś specjalnie dla • na parę pytań odpowie nam Artur Sowiński. Witam Artur!!(wywiad z dnia 15.12.2011)
Witam.

Wielu ludzi skazywało cię na porażkę z Maciejem Jewtuszko. Ty udowodniłeś tym ludziom jak bardzo się mylili nie stawiając na Ciebie. Co czułeś po pokonaniu Irokeza?

Do walki z Maćkiem miałem bardzo solidny okres przygotowawczy. Bardzo wiele osób pomagało mi żebym był w jak najlepszej formie. Dlatego cieszyłem się, że udało się postawić kropka nad i, dzięki czemu nasze wspólne starania się opłaciły.

Gdzie przygotowywałeś się do walki i z kim sparowałeś?

Przygotowywałem się w Silesian Cage Club Katowice. Tomasz Bronder, Andrzej Butowicz, Michał Wilk, Krzysiu Grzybek, Maciej Andryszczak przygotowywali mnie do tej walki za co serdecznie im dziękuje. Podziękowania należą się też wszystkim chłopakom z klubu którzy na każdym treningu dawali mi niesamowity wycisk i każdemu mańkutowi który odwiedzał nas i sparował ze mną. Wszystkim bardzo dziękuje.

Po wygranej z Irokezem stałeś się głównym pretendentem do pasa KSW w wadze do 70kg. Pas turniejowy w tej wadze ma Niko Puhakka z którym już miałeś okazje skrzyżować rękawice. Co sądzisz o walce Sowiński - Puhakka jako walce o pas?

Co tu dużo mówić • mam nadzieje że moja walka z Niko dojdzie do skutku i zdobędę pas KSW w wadze lekkiej.

Walczyłeś na wielu galach zarówno w Polsce jaki i poza granicami naszego kraju. Powiedz w jakim kraju najlepiej Ci się biło? I jak wygląda to od strony sportowej i wizualnej w porównaniu do najlepszej federacji w Polsce KSW ?

Ze wszystkich gal na których miałem przyjemność walczyć KSW niewątpliwie robi gale z największym rozmachem. Całe te show, oprawa, dbałość o zawodników, to wszystko jest na bardzo wysokim poziomie. Bardzo dobrze też wspominam Irlandię i gale Celtic Gladiator ponieważ doping i wsparcie tamtejszej Polonii to niezwykła sprawa.

Biłeś się zarówno w ringu jak i w klatce. Gdzie Ci się lepiej walczyło?

Nie ma to dla mnie większego znaczenia.

Paul Reed w jednym z wywiadów powiedział że nadawał byś się do walk w kategorii do 66kg. Myślałeś o zejściu do niższej kategorii wagowej?

Tak, myślałem i wydaje mi się że na dzień dzisiejszy waga lekka to zdecydowanie najlepsza opcja.


Swego czasu walczyłeś z Marcinem Heldem, a na ostatnim KSW pokonałeś Maćka Jewtuszko. Obaj panowie mają za sobą walki w Stanach, Marcin w Bellatorze, a Maciek w UFC. Może pora by Artur Sowiński zaczął bić się dla największych na świecie?

Jeśli dalej będę robił to co do mnie należy to i na to przyjdzie czas. Nie ma się gdzie śpieszyć. Trzeba skupić się na trenowaniu, reszta sama przyjdzie.

Masz jeszcze kontrakt na walki w Irlandii i czy zobaczymy cię jeszcze walczącego w tym kraju ?

Nie, kontraktu nie mam. Bardzo chętnie bym tam znów zawalczył, ale czy tak się stanie to czas pokaże.

Kiedy zobaczymy Cię znowu w ringu/klatce? Będziesz się bił na gali KSW 18 w Płocku?

Na razie nie ma ustalonego terminu mojej następnej walki. Rozmowy są toczone i mogę powiedzieć tylko tyle, że powinienem zawalczyć w pierwszym kwartale 2012. Ale z kim i dla kogo to już tajemnica.

Skąd wziął się pseudonim Kornik?

Od kapeli Korn, której w czasach szkolnych namiętnie słuchałem. Później jednak moje zainteresowanie Kornem osłabło, ale ksywka została.
Na rynku Polskiego mma pojawiają się nowe federacje. Co o nich sądzisz?
Konkurencja między federacjami, na pewno będzie działać na dobre Polskiemu MMA. Oczywiście pod warunkiem, że będzie to zdrowa konkurencja.

Kto jest Twoim ulubionym zawodnikiem i czy jest ktoś na kim się wzorujesz?

Mam sentyment do zawodników z czasów Pride. Bardzo lubię Cro Copa, Fedora i całą resztę tej ekipy. Wiadomo, że większość z nich najlepsze czasy ma już za sobą, ale mimo to i tak zawsze im kibicuje i chętnie oglądam ich walki. Co do wzoru, to inspiruje mnie raczej grupa topowych fighterów, niż jeden konkretny zawodnik.

Twoim hobby oprócz walk jest muzyka. Możesz opowiedzieć coś o tej pasji?

W szkole podstawowej rodzice wysłali mnie na lekcje gry na gitarze. Kilka lat później dostałem pierwsze wiosło i razem z kumplami z szkoły założyliśmy rockową kapele. Później była kolejna kapela i kolejna • Obecnie niestety nie mam już tyle czasu by móc grać w jakimś zespole, ale w wolnej chwili dalej lubię pograć na gitarze i basie. Teraz raczej już skupiam się na słuchaniu i to nie tylko muzyki typowo gitarowej. Bardzo lubię Polskich rockowych wykonawców takich jak Totentanz, czy Ocean, ale też dla odmiany często słucham Palucha i świrów z WSRH. Nie dzielę muzyki na gatunki muzyczne, tylko na taką która mi się podoba i nie podoba.

Wielkie dzięki za rozmowę. Życzę powodzenia w następnych walkach.
Dzięki wielkie. Pozdrawiam wszystkich fanów MMA. Do zobaczenia.
 
Back
Top