Wywiad z Xande Ribeiro

stopao

Oplot Challenge
Welterweight
30608_120143338020800_103623463006121_94954_3522440_n1.jpg



Jak aktualnie przebiega Twój trening w Stanach Zjednoczonych?


Jeszcze trenuję bardzo ostrożnie, ponieważ moje kolano nie jest w 100% zdrowe.. Mogę ćwiczyć z białymi i niebieskimi pasami, ale nie jestem na swoim poziomie. Nie mogę robić podczas walk wielu rzeczy np. nie mogę walczyć pół gardą czy dopiąć trójkąta. Obecnie dużo czasu spędzam na siłowni aby wzmocnić swoją siłę. Z moim kolanem jest co raz lepiej, ale pod względem wydajności nie mogę za dużo zrobić.


Więc trenujesz teraz z młodszymi chłopakami, tak?


Tak, zgadza się. Jestem bardzo skupiony na moim treningu w kimonie, robię to i owo cały czas staram się być aktywnym. Dbam o swoją kontuzję, o swoją rodzinę i biznes. Jeśli bóg pozwoli wkrótce będę gotowy w 100%.


Jak przebiega projekt z Twoim DVD?


DVD powinno być wydaje już jakiś czas temu, ale przez moje starty jest opóźnienie. Mam nadzieję, że do końca tego miesiąca DVD z technikami dla początkujących zostanie wydane, jest to bardzo przyjemne dla mnie to robić.


Powiedziałeś, że pod koniec tego roku masz walczyć na World of WLPJJ. Czy to prawda?


Byłem bardzo podekscytowany, że będę mógł wystąpić, ale w tej chwili jest wrzesień a ja nie mogę w pełni trenować. Na ostatnie Worldsy wróciłem po kontuzji i od tej chwili wiele się nauczyłem. Chcę trenować by uczyć się nowej tendencji jiu jitsu, robić swoje podstawowe szkolenia i wiem, że mogę tam wystąpić i dać niezłe show. Jednak moim prawdziwym celem jest to bym był cały czas aktywny.


Kiedy zobaczymy Cię walczącego w MMA?


Ponieważ nie jestem w 100% gotowy, ciężko mi to ocenić. Nie mam podpisanego żadnego kontraktu na jakąkolwiek walkę w najbliższej przyszłości. Jeśli będę już sprawny fizycznie, moim celem będzie to by zawalczyć w marcu. Chciałby stoczyć jedną walkę w MMA zanim wystąpię na Mundialu w jiu jitsu.


Wielu zawodników jiu jitsu ostatnio odnosi sukcesy w świecie MMA. Roger Gracie, Jacare czy Andre Galvao. Co o tym myślisz?


Bardzo mnie to cieszy, ponieważ chłopaki z jiu jitsu mają tytuły. MMA dziś jest zupełnie inne niż kiedyś. Teraz każdy jest lepiej przygotowany i wie o odrobinę więcej niż w dawnych czasach. Podczas walk tych chłopaków krzyczałem i byłem bardzo podekscytowany.
 
Oby dał radę zawalczyć w marcu, to chyba jest jedyny z elitarnych BJJ-otów z kowadłem w łapie.
 
Back
Top