Wykształcenie zawodników

Baton17

PRIDE FC
Lightweight
Może temat nie zaciekawi Was, albo stwiedzicie, że ingeruje w życie prywatne zawodników. Jednak co mi tam;) Poza tym ten wątek forum chyba po to jest;) No ale przechodząc do konkretów. Wyczytałem na stronie UFC w profilu Janka Błachowicza kilka słów, które mówi o sobie. Jest tam pytanie o wykształcenie, na które odpowiada "I graduated as a civil engineer technician". Nie jestem wybitny z angielskiego, ale wydaje mi się, że oznacza to technik inżynier. Jednocześnie zastanowiło mnie to, po pierwsze czy dobrze zrozumiałem wypowiedź, a po drugie jakie wykształcenie, bądź zawód poza MMA posiadają zawodnicy. Wiecie coś na ten temat?
 

mmag

PRIDE FC
Middleweight
Jednym z bardziej wykształconych jest na pewno Piotr Strus - inż. informatyki.


Pudzian zrobił magistra nawet :D Daniel Omielańczuk też coś tam przecież studiuje.


Ogólnie to pewnie szału nie ma, ale przecież wykształcenie nie jest najważniejsze.
 

baju

Vale Tudo
Championship
Cohones
MMARocks
tylko polscy? Rich Franklin jest jednym z wiekszych kotow jesli chodzi o glowe w MMA. :)
 

Minionek

EFC Africa
Lightweight
W tych czasach studia w PL zrobi nawet ameba z mała dozą samozaparcia, w USA trochę to kosztuje.
 

gumoleon

Bellator
Middleweight
Shane Carwin też jakiegoś inżyniera ma z tego co pamiętam. W sumie to zgadzam się z Charlesem.
 

Minionek

EFC Africa
Lightweight
Pytanie tylko po co? Dla mnie zawodnik MMA może być nawet po podstawówce jeżeli daje dobre walki :)


Żeby nie było płaczu i rozczarowań gdy kończy karierę, tak jak ręką w nocniku po zakończeniu kariery obudził się Chris Leben.
 

Charles Bronson

UFC
Featherweight
Mając jakiekolwiek wykształcenie to i tak po karierze sportowej jest ono niewiele przydatne, skoro jego doświadczenie z ostatnich powiedzmy 10 lat oscylowało wokól zupełnie czegoś innego.
 

DD40

Pankration Open
W USA wielu zawodnikow MMA wywodzi sie z zapasow,ktore trenowali na studiach.Bardzo czesto studiowali dzieki zapasom(stypendia za reprezentowanie szkol na zawodach,etc.)Tak ze zawodnikow z wyzszym wyksztalceniem jest dosyc sporo.
 

dbgoku14

Legacy FC
Middleweight
A pudzian to ma jakąś drugą polowke ? ;DJezeli sie nie rozstal to ma, brunetka: http://i5.sportfan.pl/spof352/4d914aba00096fde4fb90e42Na ksw 15 siedzial z nia na trybnuach.
 

pem1990

ONE FC
Welterweight
Według mnie akurat zawodnikom wykształcenie może bardzo pomóc . Z prostego względu ruszanie głową ( w sensie nauka itp ) zawsze pomaga zachować dużą sprawność umysłową i na pewno zmniejsza ryzyko jakichś chorób związanych z głową ( np Alzhaimer i inne ) poprzez tworzenie nowych połaczeń neuronów w mózgu . Ostatnio rozmawiałem z kolegą który jest studentem medycyny i roblili na jakimś odziale takie testy wykazujące sprawność umysłową . I był tam jakiś gość z 70 kilka lat który pracował umysłowo i mocno przekraczał normy swojego wieku i przewyższał sporo wielu 50 latkow jeśli chodzi o sprawność. Więc jest to ciekawy temat ponieważ jak wiemy przy dzisiejszej medycynie urazy ortopedyczna da się naprawić. Z głową jest natomiast problem a na to są narażeni najbardziej zawodnicy sportów uderzanych .
 

gumoleon

Bellator
Middleweight
A pudzian to ma jakąś drugą polowke ? ;D


nie chcę nic sugerować, ale...3.jpg
 

Keylock

WSOF
Heavyweight
Carwin podczas kariery MMA cały czas pracował jako inżynier, bodajże miał inżyniera z czegoś i licencjat jeszcze z czegoś, Sonnen ukończył socjologię, nasz Hallmann jest oficerem marynarki więc studia też musi mieć.
 

Arteck

Shark Fights
Featherweight
Jak dla mnie temat fajny, bo ja bym tam chciał wszystko wiedzieć o zawodnikach, najbardziej te kontrowersyjne ciekawostki :-)PS. może ktoś powiedzieć jaśniej o co chodzi z Lebenem ? Po zakończeniu kariery wyglądał na szczęśliwego, ożenił sie chyba nawet...
 

pem1990

ONE FC
Welterweight
@GrzechuAle na studia w stanach się od tak nie idzie szczególnie jakieś techniczne/medyczne itp bo to kosztuje i to sporo. Mówię o czymś sensownym co jak napisałem wymaga ruszenia głową . Nie chodzi mi o turystyke i rekreacje.
 

pem1990

ONE FC
Welterweight
@upPrzecież Bonus ma chyba 26-7 lat więc jak w 2009 mógł mieć absolutorium ? Sam zresztą mówił w wywiadzie że on chyba średniej nie skończył.
 

Charles Bronson

UFC
Featherweight
Cipek zdaje się młodo został ojcem i szybko zaczął pracować.Ogólnie większość piłkarzy ma ledwo średnie, część nawet go nie ma i jakoś nikt z tym problemu nie ma :)
 

nicos

Bellator
Featherweight
Słabo wykształceni ludzie nie mają problemu z wieloma rzeczami, bo ich po prostu nie rozumieją. Wiedza nie daje szczęścia, głupota owszem.
 

Baton17

PRIDE FC
Lightweight
Moim zdaniem wykształcenie zawodnikom może się na coś przydać. Co po zakończeniu kariery? No oczywiście niektórzy pozostaną przy MMA jako trenerzy itp. Ale wielu będzie musiało znaleźć sobie inne zajęcie. To musi być kurcze trauma, robić to co chcesz i kochasz przez x lat a potem jesteś zmuszony odejść i robić coś innego, niekiedy nudnego jak cholera. Ja patrząc na mój zawód i rozstanie się z nim na rzecz czegoś innego, chyba bym nie dał rady;)@poleaxe w profilu Janka jest dokładnie coś takiego: "Did you go to college and if so what degree did you earn? I graduated as a civil engineer technician."
 

respect

UFC
Light Heavyweight
.

@poleaxe dokładnie tak napisał wyżej praecox77Płetwal bodajże ma magistra po ukończeniu szkoły oficerskiej, Gamer kończy albo skończył już ratownictwo medyczne. Wydaję mi się, że jakiego by nie mieli wykształcenia to po zakończeniu kariery zawodnicy raczej nie będą pracować w wyuczonym zawodzie. Tak jak napisał Bronson, przez tyle lat nie obcowania z profesją jest się raczej na straconej pozycji po zakończeniu kariery zawodniczej. Większość zostaje w kręgach sportowych. To w przypadku dobrych zawodników, w kwestii tych słabych bądź przeciętnych to ciężko powiedzieć. Mimo wszystko ciężko robić karierę na arenie i w między czasie studiować więc dla osób, które radzą sobie z tym jednocześnie na wysokim poziomie, wielki szacunek ode mnie.
 
Top