Wiedza Cutman- Wszystko w jednym.

tomekb

Oplot Challenge
Lightweight
Na pierwszy rzut idzie artykuł - Urazy Krtani, myślę że mogę poszerzyć wasze horyzonty ze strony medycznej MMA. Zapraszam!

Jakie są objawy duszenia? Jakie są urazy krtani? Jak pomóc zawodnikowi po duszeniu? Co robić? Co może spowodować duszenie? Jakie skutki mogą wystąpić po skutecznym duszeniu?

http://bezpiecznysport.eu/urazy-krtani/

Będę pod każdym artykułem zadawał pytania jeżeli na któreś nie znasz odpowiedzi to znajdziesz ją w artykule ;)
 
http://bezpiecznysport.eu/urazy-ucha-w-mma/

To co związane z urazami ucha już dziś!

Jakie wyróżniamy urazy ucha w MMA? Co robić z otarciem, rozcięciem małżowiny usznej? Jakie są objawy pęknięcia błony bębenkowej? Co wspólnego ma pęknięcie kości czaszki i urazy ucha?

Mile widziany komentarz od cohonów ;)
 
Pozycja bezpieczna, inaczej pozycja „boczna ustalona” to ułożenie poszkodowanego, które gwarantuje utrzymanie drożności dróg oddechowych oraz umożliwia swobodny przepływ płynów organicznych z jamy ustnej, takich jak krew, wymiociny czy ślina.
Należy pamiętać o tym, że pozycja bezpieczna może być zastosowana wyłącznie w wypadku, gdy poszkodowany jest nieprzytomny lecz oddychający.

Co to jest pozycja bezpieczna? Czy jest jakaś różnica pomiędzy bezpieczną a boczną ustaloną? Jak ułożyć osobę nieprzytomną? Kiedy nie możemy ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej? Co zrobić z osobą nieprzytomną która oddycha? Jak udzielić pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej oddychającej?

http://bezpiecznysport.eu/pozycja-bezpieczna/
 
W większości walk MMA czy bokserskich podbite oko jest nieuniknione, jest to pewnego rodzaju chleb powszedni dla każdego fightera. W 80% walk wystąpi limo które stanie się pewną „pamiątką” od 5 – 14 dni.

A więc jak leczyć podbite oko? Czym jest limo, śliwa? Jak przyśpieszyć zanikanie fioletowego zabarwienia skóry? Czy można używać leków przeciwbólowych?

http://bezpiecznysport.eu/podbite-oko-limo-sliwa/
 
Astma to jedna z częstszych przyczyn duszności, do której wyjeżdżają zespoły ratownictwa medycznego. Jak podaje organizacja Asthma UK, co 10 sekund ktoś przechodzi potencjalnie zagrażający życiu atak astmy. Jak ratować astmatyka? Czy zawsze konieczne jest wezwanie karetki? Zapraszam do lektury!

http://bezpiecznysport.eu/atak-astmy-pierwsza-pomoc/
 
Back
Top