Weekendowy przegląd ringów/klatekMiniony weekend obfitował w niezwykłą ilość wydarzeń, szczególnie jeżeli chodzi o Polskie o MMA. Pisaliśmy o odbywających się w USA UFC 111: St. Pierre vs Hardy, Strikeforce Challengers, KOTC: Legacy oraz występach Polaków na WFC 10 w Słowenii, M-1 Selection w Holandii i Oulu Fight 2 w Finlandii. Dwie walki zawodowe odbyły się też na Mistrzostwach Polski Zachodniej Amatroskiego MMA, a najważniejszym wydarzeniem na naszym podwórku były eliminacyjny turniej K-1 w Warszawie. Poniżej porcja innych wydarzeń z całego świata.


W Shawnee w Oklahomie organizacja Freestyle Cage Fighting rozegrała półfinały swojego Grand Prix kobiet w wadze półśredniej (135 lbs). Shayna Baszler (MMA 11-6) wypunktowała zastępującą w półfinale Jenn Tate Kanadyjkę Alexis Davis (MMA 7-3), a weteranka Jan Finney (MMA 8-7) niejednogłośnie wygrała z Adrienną Jenkins (MMA 17-3). Wyniki na Sherdogu.


W Japonii na gali Shooto Border 4 w Osace drugi najlepszy słomkowy na świecie Noboru Tahara (MMA 8-4-1) zastopował w trzeciej rundzie doświadczonego Junjiego Ikomę (MMA 12-12-4). Wyniki na Sherdogu.


Po za WFC i M-1 sporo działo się na innych europejskich galach. Najprężniejsza z brytyjskich organizacji Ultimate Challenge MMA rozdała trzy swoje pasy na gali Adrenaline w Londynie. Wakujące tytuły odpowiednio w wadze średniej i piórkowej zdobyli zasłużeni weterani Mark Weir (MMA 20-17-5) i Dave Lee (MMA 8-5), pierwszy zastopował w drugiej rundzie Jake’a Masona (MMA 10-6), a drugi poddał młodego Jamesa Saville’a (MMA 5-3). Pas w wadze lekkiej po trzyrundowym wyrównanym pojedynku Michael Pastou (MMA 7-0) odebrał Irlandczykowi Francisowi Heagneyowi (MMA 7-4). Wyniki na Sherdogu. Na Hell Cage 5 w Pradze dobrze znany Andre Reinders (MMA 16-8-3) wygrał czteroosobowy turniej o miano najlepsze czeskiego zawodnika wagi średniej pokonując Tomasa Kuzelę (MMA 14-11) i Patricka Kincla (MMA 7-6). Swoje pojedynki wygrywali też niedawny pogromca Borysa Mańkowskiego Mairbek Taisumov (MMA 10-2) i utalentowany Szwed Papy Abedi (7-0), który szybko odprawił innego dobrego znajomego Polaków Bohumila Lungrika (MMA 13-12). Wyniki na Sherdogu. W niedalekiej Bratysławie na gali Den Gladiatora 7 znany z KSW Słowak pochodzenia węgierskiego Attila Vegh (MMA 13-2) dopisał kolejną wygraną do rekordu nokautując w pierwszej rundzie debiutanta Borisa Tonkovica (MMA 0-1, walka powyżej.

W Chorwackim Splicie na gali Obracun u Ringu 10 powrócił Bestia Bob Sapp (MMA 11-6-1). Amerykański olbrzym poddał finezyjnym duszeniem przedramieniem Austriaka Saschę Weinpoltera (MMA 6-3). Swoje walki wygrywali też ciężcy Bośniak Denis Stojnic (MMA 6-3) i Rumun Catalin Zmarandescu (5-0). Wyniki na Sherdogu. W Holenderskim Deventer na gali Upcoming Glory 7 Martijn De Jong zorganizował dwa kobiece turnieje w wagach 135 i 145 funtów, których stawką była przepustka do turniejów Strikeforce. Niestety w obu wagach pojawiły się tylko trzy zawodniczki, dlatego losowano tą, która bez walki wejdzie do finału. W wadze półśredniej wygrała niedawna przeciwniczka Pauliny Suskiej Finka Maju Kulaja (MMA 4-1), a w średniej Francuzka Romy Ruyssen (MMA 2-1). Wyniki na Sherdogu.
Na koniec w podkrakowskiej Skale odbyły III Mistrzostwa Świata w Grapplingu. Polska ekipa nie zawiodła zgarniając jedenaście medali, w tym siedem złotych (Maciek Polok, Karolina Zawodnik x 2, Monika Oleksik, Grzegorz Kloc, Grzegorz Szatkowski, Anna Dudek). Jak zwykle wszelkie informacje i materiały u naszych kolegów z Choke.pl i GrapplerInfo.pl.

Poniżej jeszcze dwie walki rodziny Couture z weekendu. Pojedynek Kim w Meksyku i amatorska walka Ryana w Vegas.


Weekendowy przegląd ringów/klatek
 
Top