Wanderlei Silva nie myśli o zakończeniu kariery

Ruff Ryder

ONE FC
Heavyweight
Legendarny wojownik sceny MMA wagi średniej i półciężkiej, Brazylijczyk Wanderlei Silva (33-11-1), nie ma ostatnio najlepszej passy i po przejściu do federacji UFC przegrał aż cztery z sześciu walk, w tym w lipcu w niespełna pół minuty z Chrisem Lebenem, który jest tak naprawdę "drugim rzędem" światowej czołówki. W prasie pojawiały się w związku z tym pogłoski, iż jeśli "The Axe Murderer" przegra w najbliższą sobotę podczas gali UFC 139 z gwiazdą kina akcji Cungiem Lee (7-1), pomyśli o zakończeniu kariery. Sam zawodnik jednak stanowczo zaprzeczył tym informacjom.



- Ja nigdy się nie poddaję. Robię to już od dwudziestu lat, przeszedłem wszystkie możliwe testy, wciąż jestem zdrowy i w dobrej kondycji, a wszystko to zamierzam udowodnić już w tę sobotę. Na całym świecie mam wielu kibiców, którzy czekają na moje walki. Przecież to co stało się w moim ostatnim pojedynku może przytrafić się każdemu. Równie dobrze można by powiedzieć Cainowi Velasquezowi żeby kończył z MMA, bo przegrał szybko z Juniorem dos Santosem - przekonuje legendarny Silva, niegdyś wielki mistrz nieistniejącej już organizacji PRIDE.
 
Wrzucałem to już w innym temacie ale może nie wszyscy widzieli

Legenda MMA, Wanderlei Silva (31-11-1) 19. listopada podczas UFC 139 w San Jose zmierzy się z miejscowym zawodnikiem, byłym mistrzem Strikeforce, Cungiem Le (7-1). Walka zapowiada się niezwykle emocjonująco, a sam Wanderlei wydaje się być wyjątkowo zmotywowany. Filmy z treningów Wanda potwierdzają, że traktuje ten pojedynek naprawdę serio. Zapraszamy do lektury wywiadu, jaki z Wadnerleiem przeprowadził dziennikarz serwisu tatame.com.


Wygląda na to, że już zgubiłeś trochę wagi, czyż nie?

Tak, waga spada. Jeszcze jest oczywiście kilka funtów do zrzucenia, ale one zejdą poczas odwadniania się przed walką. Jestem na diecie od dwóch miesięcy. Poinformowano mnie o tej walce trochę za późno, bo zawsze dawai mi trzy, cztery, a nawet pięć miesięcy na okres przygotowawczy. Do tej walki musiałem się przygotowywać szybciej, jakieś dwa miesiące. Jest dobrze i chce dać dobrą walkę.

Jak długo jesteś w Los Angeles?

Przyjeżdżam w poniedziałki i wracam w piątki. Do Vegas, do rodziny, syna żony.

Jak treningi? Maz dobrych partnerów? Munoz, Werdum, Anderson... Jak to jest trenować z Andersonem?

Fajnie, Anderson to naprawdę fajny gość. Kiedyś dużo razem trenowaliśmy. On jest dobrym przyjacielem. Poświęcił swój wolny cza, by ze mną trenować. On ma ciekawą wizję na sztuki walki. Trzeba pogratulować jego trenerom, że zrobili z niego doskonałego sportowca. My wiedzieliśmy, że on ma potencjał, wiedział, że ma dobry boks i wiedział jak się poruszać, by pokonać swoje słabości i stać się jednym z najlepszych w historii.

Myślisz, że jest ktoś w dywizji 185 funtów, kto mógłby go pokonać?

Na walkę z Sonnenem czeka cały świat. Myślę, że Anderon go pokona, ale Sonnen jest jedynym zawodnikiem, który wypdł naprawdę dobrze w walce z nim, więc druga walka zapowiada się niezwykle emocjonująco. Jak już powiedziałem, każdy chce zobaczyć tą walkę. Jednak ja uważam, że teraz Andersonowi zwycięstwo przyjdzie łatwiej. Rozluźni się i na luzie go znokautuje.

Dana dał Ci dwa tygodnie na przygotowania do walki w UFC, chociaż powiedział, że woli abyś zakończył karierę. Ty odpowiadasz, że nie czujesz presji ku temu. Czy na tydzień przed walką coś się zmieniło?

Nie. Dużo trenuję. Treningi sprawiają, że jestem bardziej pewny siebie, więc czuję się świetnie. To normalne, że jest się pod presją. Wszyscy zawodnicy są pod presją i to nie jest dla mnie nic nowego. Walczę zawodowo od 15 lat i zawsze tak było.

Cung Le uwielbia kopać. Jak więc będzie wyglądać wasza walka?

Dobre pytanie. Po prostu się dowiedzmy. Planujemy jakieś scenariusze, ale i tak w oktagonie spotykają nas niespodzianki. Zobaczymy w jakim kierunku rozwinie się walka i mam nadzieję, że wygram.

Zobaczymy taktycznie walczącego Wanderleia czy strikera?

Dowiecie się w swoim czasie. Po ostatniej walce poprawiłem obronę. Moja ofensywa jet dobra, ale moja obrona już nie, więc skupiłem się na poprawie tego elementu, by wygrać. Nie ważne, czy przez KO czy na punkty. Chcę wygrać.



Źródło: fightsport.pl
 
Back
Top