Walki do zorganizowania po KSW 18

pst

Brutaal
Heavyweight
Wyniki walk na KSW 18 poukładały się w bardzo ciekawy sposób, rzucając wiele możliwości matchmakerskich.

1. Bedorf vs V.Overeem
- aż się prosi o walkę o tytuł, bo VO pierwsze starcie w KSW ma już zaliczone. Po ewentualnej porażce Pyton będzie mógł dać rewanż Różalowi, który będzie miał czas na treningi i odbudowanie.

2. Sowiński vs Amasinger
- mimo, że anglik nie zrobił wagi jest świetną opcją na odbudowanie się dla Kornika i otrzaskanie się w walce z silniejszymi fizycznie zawodnikami. Jak wygra to otwarta droga do rewanżu z Warburtonem lub Jewtuszko

3. Jewtuszko vs Dana
- niech się rozpędzi Iro przed rewanżem z Warburtonem. Ewentualnie warto poszukać silnego lekkiego, z dobrymi zapasami

4. Anzhiev vs Mankiewicz
- otrzaskanie ringowe dla młodego Czeczena

5. Waluś vs Celiński
- Waluś potrzebuje wyzwań i może być dobrym gatekeeperem w KSW, w sam raz do przetestowania ciężkiego z Olsztyna

I trzy walki bez związku z KSW 18

1. Mańkowski vs Crowford
2. Moks vs. Mestre
 
2. Nigdy więcej Amasingera na KSW.

3. Nie ma co zestawiać Irokeza z kelnerem o rekordzie 0-2 w KSW. Mija się to z jakimkolwiek sensem "promotorskim".

5. Nie lubię missmatchy.

PS
I chyba warto dodać Różal/JLB.
 
1 Rozal/ Le Banner



2 Antek/ Horwich



3Pudzian/Overeem



4Mamed/Lombard



5Moks/Mankowski



6Jewtuszko/Kornik
 
1. Mysle, ze to dobra opcja. Karol ma szanse wypromowac sie na znanym nazwisku i przy okazji zobyc pas.



2.Mam podobne zdanie co GLF. Temu panu bym podziekowal. Byl drugi raz i po raz drugi mial problemy z waga. Poza tym bede sie upieral, ale bardziej bym widzial Kornika w piorkowej.



3. Ponownie podobne zdanie co GLF. Dana to nie liga KSW. Tam powinni walczyc lepsi fighterzy, a tym bardziej z Irokezem. Ja stawiam na walke Jewtuszko-Warburton i zwyciezca dostaje title shota, ew. od razu o pas LW i w tym czasie szukac pretendenta.



4. Jedyna sluszna droga. Piorkowa w KSW.



5. Mysle, ze lepiej spokojnie prowadzic Walusia. Jest mlody, dac mu czas na rozwoj. Mnie sie jego wystep podobal.
 
Khalidov vs Materla o pas wagi średniej KSW



Pudzilla vs Overeem



Noi kogoś dobrego Jankowi ale z tym będzie cieżko. Miranda był wymagający więc dawać Johna na pożarcie do UFC
 
1 Zgoda jak najbardziej



2 Artur mam nadzieje rozwazy zejscie nizej zwlaszcza, ze Anzor to koronny argument dla stworzenia tej dywizji.



3 Przepraszam, ale to kompletnie bez sensu, Iro vs Warburton to jest dla mnie jakby jedyne oczywiste zestawienie.



4 Brak rozeznania w tej kategorii jesli chodzi o dostepnych zawodnikow zmusza mnie do unikania nazwisk, ale raczej ktos z zagranicy dla Anzora



5 Jezeli KSW chcialoby sie szybko pozbyc Kamila to jak najbardziej dobre zestawienie :)
 
Po KSW 18 mam pewien niedosyt. Choć większość walk nie wiązałaby się z nim, na 19 edycji z chęcią zobaczyłbym takie pojedynki (związane z 18):



Anzor Azhiev vs Paul Reed - byłaby dobra walka, oboje bodajże są piórkowymi, dobrze by było, gdyby ta walka odbyła się w wadze piórkowej. Jeżeli nie, to w lekkiej, niestety.



Kamil Waluś vs David Olivia - wiem, że to dość odległe plany Walusia, choć po walce z Bazelakiem wydaje mi się, że stać go na znacznie więcej. Pomimo wszystko walka byłaby moim zdaniem wyrównana i przede wszystkim odbyła się na dłuższym dystansie.







Walki niezwiązane z 18 edycją KSW:



Rafał Moks vs Ruben Crawford - oboje walczyli na KSW. Oboje przegrali z Aslambkiem Saidovem i oboje mieliby coś do udowodnienia. Myślę, że byłaby z tego ciekawa walka.



Michał Materla vs Jesse Taylor - Taylor to solidny zawodnik. Walczył już Mamedem (a jak wiadomo Mamed ma tylko jednorazowych przeciwników, a szkoda, bo niektórzy, bynajmniej moim zdaniem powinni pojawiać się na galach). Skoro Michał ma się bić o pas, to z kimś swojej, lub wyższej półki, by to przypominało walkę o pas, a nie kolejny extrafight.



Mamed Khalidov vs Hector Lombard - chyba nie muszę nic dodawać... i chyba nie ja jeden na taką walkę czekam. ;3







Tak swoją drogą, też uważam, że Amasinger nie powinien już na KSW występować. Skoro wprowadzają walki kobiet, to powinni też pomyśleć o wadze piórkowej. No i zawodnicy tacy jak Sokoudjou, Horwich, Miranda, czy Warburton zakontraktować na większą ilość walk.
 
jak dzisiaj na to patrzę, to macie rację, że Dany i Amasingera bym więcej na KSW nie zapraszał.

Irokezowi przed Warburtonem chciałbym dać lżejszego przeciwnika, którego efektownie rozjedzie, żeby nie było, że titleshota dostaje się z rekordem KSW 1-1. Poza tym obawiam się, że gdyby ich zestawić od razu, to War by Jewtuszkę pokonał.

Potrzebny jest dla niego duży lekki, z dobrymi zapasami i gnp, który zbuduje bohatera przed walką o pas. Kiedy Iro by go pojechał i jednocześnie wygrał też Kornik - mamy świetną drogę do ustawiania rewanży. Jestem przeciwnikiem śpieszenia się z zemstą :-)

Zawodników brałem z tych, którzy są dostępni dla KSW i nie zakładałem supertransferów. Z mojej wiedzy - może to wyglądać tak:

Lekka
1. Warburton
2. Sowiński
3. Jewtuszko
4. Anzihew
5. Amasinger
6. Dana
7. Mankiewicz

Półśrednia
1. Saidov
2. Moks
3. Mańkowski
4. Crowford
5. Mestre

Średnia
1. Chalidov
2. Materla
3. Chmielewski
4. Zikic
5. Taylor
6. Lindland
7. Babene
8. Kułak
9. Nobrega?

Półciężka
1. Błachowicz
2. Sokodjou
3. Branch
4. Miranda
5. Orłowski
6. Brutus
7. Stringer
8. Narkun

Ciężka
1. Bedorf
2. Pudzianowski
3. Le Banner
4. Overeem
5. Waluś
6. Celiński
7. Thompson
8. Różalski
 
A ja proponuję turniej



Najman - Bazelak



H. Koksu - Pudzian



Saleta - Oliwa



Świerczewski - wolny los



A potem półfinały i wielki finał
 
w lekkiej nie ma kogo zestawić, w kółko oglądać to samo bez sensu. Powinni brać kogoś z zewnątrz



w półśredniej



Saidov vs Mańkowski



Moks vs Crawford



w średniej też nie widze jakiegoś zestawienia, wiadomo ze Mamed nie bedzie walczył z Cipkiem



Chętnie zobaczyłbtm Soko i nie musi sie bić z Polakiem.



W cięzkiej Bedorf Overeem ( ale ten drugi ma walke w Mediolanie wiec raczej odpada) No i może Waluś vs Kawaguchi ?
 
Ja proponowałbym takie zestawienia:



KSW19:



1.Saidov vs. Mańkowski



2.Chmielewski vs. Horwich



3.Sowiński vs. Jewtuszko



4.Błachowicz vs.Emanuel Newton



5. .Pudzianowski vs.Gluhov



6. Khalidov vs.Leites



7. Materla vs.Jay Silva



KSW20:



1.Dowda vs. Babene
 
Ja na KSW 19 widziałbym takie walki:


Jewtuszko vs Warburton II



Sowiński vs Puhakka II (oczywiście jeżeli nie będzie kontrowesji z przyjazdem Niko do Polski)



a na KSW 20



Walka o pas wagi lekkiej KSW



Jewtuszko/Warburton vs Sowiński/Puhakka
 
Bedorf vs Overeem ( O pas-120)



Jewtuszko vs The War II



Sowiński vs van Bergen II



Mamed vs Lombard



Pudzian vs Kimbo



Materla vs Shlemenko (O pas-84)



Saidov vs Radev (O pas -77)
 
@turas



Myślę że Shlemenko i Radev powinni pierw wygrac jakieś walki,aby zasłużyc na walkę o pas.
 
Jewtuszko nie ma szans z Warburtonem, Sowinski nie zawalczy z Puhakka, poniewaz ten nie wystapi juz na KSW.
 
Bedorf vs Overeem ( O pas-120) - Overeem co najwyzej dla Pudzianowskiego :)



Jewtuszko vs The War II - Maciek niech sie najpierw nauczy dobrze zapasow, bo moim zdaniem walka zakonczylaby sie tak samo a nawet gorzej niz na UFC



Sowiński vs van Bergen II - walka bez sensu



Mamed vs Lombard - nie ma szans na taka walke, KSW by nie ryzykowalo przegranej swojej najwiekszej gwiazdy, poza tym Bellator nie pozwoli na takie cos.



Pudzian vs Kimbo - Kimbo nie walczy juz w MMA, jest zawodowym bokserem.



Materla vs Shlemenko (O pas-84) - skad w ogole ten pomysl? Rusek walczy dla Bellatora.



Saidov vs Radev (O pas -77) - Radev jest mocnym zawodnikiem, ale juz wiekowym, watpie ze KSW chcialoby go zakontraktowac.
 
Wolalbym, gdyby KSW zaczelo robic walki z wieksza iloscia polskich zawodnikow, jest o wiele bardziej rozsadne rozwiazanie niz kontraktowanie pseudo gwiazd, ktorzy w tym sporcie juz niczego nie osiagna, placa im o wiele wieksze pieniadze i bardzo pradopodobne ze dany zawodnik bedzie kiespko przygotowany, badz w ogole nie wystapi z racji odnawiajacych sie kontuzji. Lepiej zainwestowac z zawodnikow, ktorym zalezy na pokazaniu sie szerszej publicznosci i maja szanse na rozwoj oraz ciekawa kariere.



Fajnie ze strony KSW ze wzieli kogos nowego, jak Anzor i Walus.



Teraz KSW powinno skupic sie nad kontraktowaniem coraz lepszych zawodnikow dla:



-Mameda



-Blachowicza



-Bedorfa



-Saidova



-Materli



Rozsadnie prowadzic i dobierac stopniowo coraz lepszych dla:



-Walusia



-Anzora



-Mankowskiego



-Sowniskiego



-Jewtuszki



Kontraktowac tylko i wylacznie na Freakshowy:



-Pudziana



-Rozala



bo wiadomo ze zawodnikow to z nich nie bedzie :)



Zakontraktowac wieksza ilosc polskich perspektywicznych zawodnikow.
 
Dla Saidova bym ściągnął kogoś zza granicy, np. Sexiyamę, jak go zwolnią i jak KSW będzie na niego stać. Ewentualnie podkraść Enomoto? Zeromskisa? Acacio? Misakiego?



Mańkowski, żeby mógł powalczyć o pas musi przynajmniej jedno starcie w KSW mieć. Z Moksem walczyć nie będzie, warto dać mu solidnego i dobrze odebranego przez publiczność Crowforda lub innego solidnego zawodnika, być może spoza obecnego składu KSW.



Po tym wszystkim będzie jasna sytuacja w półśredniej o otwarte drzwi na budowanie drabinki mistrzowskiej.



Średnia jest dość klarowna. Jeżeli Lewandowski mówi, że nie chce zdradzać przeciwnika dla Mameda, bo konkurencja słucha, to wiadomo, że będzie to Santiago. Wisi walka Kułak-Materla. Do gry wraca Dowda. Do tego jest Taylor, Lindland, Zikic i Babene. Dywizja jest kompletna, barwna, z nieźle wypromowanymi Polakami.



Bardzo słabo prezentuje się dywizja półciężka, tym bardziej po angażu Fijałki dla MMAA. Trzeba kogoś zakontraktować i ściągać więcej przeciwników, bo Janek i Soko to za mało. Narkun? Może odkurzyć Brutusa? Były rozmowy ze Stringerem - na pewno też wartościowy zawodnik.



Bałagan jest w ciężkiej - jest sporo nowych zawodników, też trzeba wykonać szereg ruchów.
 
Według mnie KSW ma już tyle ciekawych zawodników, że przy 7 pojedynkach na galę możnaby organizować je co 2 miesiące. Ja chciałbym aby K&L trochę zainwestowali w promocję 2-3 zawodników z zagranicy (np. Sokoudjou, Le Banner, Horwich ). Oczywiście chciałbym zobaczyć na najbliższej gali Bedorf vs. V.Overeem, Anzora, a także Różalski vs. Le Banner. Na pewno zobaczymy też Pudziao i Mameda, a w takiej sytuacji zostają 2 miejsca na gali. Pewnie będzie to Materla vs. Taylor i Chmielewski vs. Horwich. Janek pewnie przed UFC zawalczy jeszcze 2 razy, a Irokeza i Kornika zobazcymy na 20stce.
 
Walka Jewtuszki z Dana nie ma sensu gdyż Maciek rozniósł by go dosy szybko i bez problemowo ;)
Branie Amasingera na kolejną gale mija się z celem, chyba że w kat. 77.
Jak najbardziej podoba mi sie zestawienie Bedorfa z Overeemem ! Zastawienie to nawet pasowało by mi w walce o pas wagi ciężkiem :)
 
Co do Horwicha, to nie było przypadkiem czegoś takiego, że po KSW 17 on pisał na twitterze czy gdzieś tam, że jeszcze wróci do Polski na KSW 19?? Bo coś mi się wydaje, że było coś takiego. :) I ktoś chyba pisał, żeby go dać Chmielewskiemu.
 
Tak było i pewnie go właśnie w tym starciu zobaczymy. I ja osobiście się z tego cieszę bo wyjście Matta na KSW było drugim pod kątem fajności wyjściem jakie widziałem , zaraz po wczorajszym Różala ;)
 
No właśnie. Fajnie by było zobaczyć Horwicha ponownie. :)



A co do wyjścia Różala to ciekawe z jaką nutą zmiksowali ten kawałek z Czterech Pancernych. Była ona w video z ważenia KSW 18 jak Różal stawał na wadze i potem jak stali twarzą w twarz. I chyba też była podkładem w tym pierwszym trailerze KSW 18, tym co trwał chyba 1:50 co tam Różal z psami na początku stał :)
 
Back
Top