1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Walczyłem na ADCC. Horwich'owi nie było to dane - rozmowa z Michałem Materlą

Discussion in 'Forum MMA' started by Ruff Ryder, Sep 22, 2011.

 1. Ruff Ryder

  Ruff Ryder EFC Africa
  Flyweight

  Dołączył:
  Sep 25, 2009
  Komentarze:
  2,689
  Zdobyte Lajki:
  810
  Punkty:
  2,790
  Miasto:
  łódzkie
  Jak burza powrócił do startów w MMA po bardzo ciężkiej kontuzji. Walczył na KSW Extra 2 - President Cup i na KSW16, gdzie w pięknym stylu odprawił z kwitkiem swoich dwóch solidnych rywali. Na gali KSW17 - Revenge czeka go nie lada przeprawa w pojedynku z Matt'em Horwich'em. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z czołowym grapplerem wśród europejskich zawodników MMA, z Michałem Materlą. Rozmowa poniżej.

  Witaj Michał. Jak minął okres wakacyjny?
  - Dobrze. Pracowałem na bramce nad morzem.
  Czyli nie byłeś nigdzie na wakacjach?
  - Na wakacjach byłem w czerwcu z rodziną u kolegi za granicą, w ciepłych krajach.
  W listopadzie kolejna gala KSW na której wystąpisz. Zmierzysz się z Matt • em Horwich • em. Wiele osób uważa, że będzie to twój najtrudniejszym pojedynek w karierze. Zgodzisz się z tym stwierdzeniem?
  - Odpowiem na to pytanie po walce (śmiech). Obojętne kto jest przeciwnikiem, po prostu cieszę się, że mogę się sprawdzić i dalej rozwijać.
  Co możesz powiedzieć o swoim najbliższym przeciwniku?
  - Jest bardzo doświadczonym zawodnikiem i myślę, że będzie dobra walka. Plotki mnie nie interesują. Wielu ludzi mówi o nim różne rzeczy. Na pewno będzie dobrze przygotowany, żeby dać dobrą walkę.
  Czy wraz z Piotrem Bagińskim rozmawialiście już o ewentualnej taktyce na ten pojedynek?
  - Taktyka zawsze jest taka sama, wchodzę do ringu i robię swoje. Dążę do tego żeby skończyć go w parterze, ewentualnie zaskoczyć w stójce.
  Jak będziesz przygotowywać się do walki z Matt • em Horwich • em?
  - Tak jak zawsze z Berserkami. Będę ciężko trenował i sparował z chłopakami z Berserkers Team oraz z Top Team. Dodatkowo Karol Chabros pomaga mi w przygotowaniu fizycznym. Pod koniec październik będzie otwarty obóz przygotowawczy w Wałczu organizowany przez • Bagiego • , ,am nadzieję, że przyjadą zawodnicy z całego kraju, którzy pomogą w przygotowaniach.
  Horwich w jednej z rozmów powiedział, że może i jesteś dobrym parterowcem, ale przyjedzie na KSW i pokaże ci, gdzie twoje miejsce w szeregu i obnaży wszystkie twoje braki w grapplingu. Chciałbym, żebyś ustosunkował się do jego słów.
  - Czekam na niego. Zobaczymy jak to z jego groźbami będzie. O moich błędach w parterze mogą się wypowiadać zawodnicy, którzy walczyli na mistrzostwach ADCC na których miałem możliwość uczestniczyć. Jemu nie było to dane.
  Oprócz Ciebie na gali KSW17 - Revenge zobaczymy jeszcze dwóch innych zawodników Berserkers Team Szczecin - Rafała Moksa i Macieja Jewtuszko. "Kulturysta" zmierzy się z Aslambekiem Saidovem, zaś "Irokez" z Arturem Sowińskim. Co powiesz o tych pojedynkach i szansach na zwycięstwo twoich kumpli z klubu?
  - Oczywiście będę trzymał za nich kciuki. Razem będziemy się przygotowywać, na pewno będziemy mieli super formę i wiem, że dadzą dobre walki, pełne emocji i oczywiście wygrają (śmiech).
  Michał, chciałbym zapytać ciebie o walkę w stójce. Poczyniłeś spory progres, miałeś propozycję walki w lidze bokserskiej. Opowiedz proszę o możliwości boksowania w lidze, a także komu "Cipao" zawdzięcza tak diametralną poprawę technik uderzanych.
  - Od początku do końca zawdzięczam to Karolowi Chabrosowi z klubu Skorpion Szczecin, z którym współpracuję niezmienne od trzech lat i to on całkowicie zmienił mój styl boksowania oraz podejścia do nauki boksu. Jest pełnym profesjonalistą, w teorii jak i w praktyce.
  Miałem propozycję walki w lidze, uwielbiam rywalizacje, padła taka propozycja, chciałem się sprawdzić tak dla siebie, spróbować czegoś nowego. Jeżeli nie będzie to kolidowało z MMA to z chęcią wysłucham każdą propozycję.
  Dziękuję za rozmowę. Chwila dla Ciebie na podziękowania i pozdrowienia.
  Wielkie podziękowania dla moich trenerów Piotra Bagińskiego i Karola Chabrosa, przede wszystkim za czas który mi poświęcają i ich pracę, dla mojego menadżera i dla sponsorów.

  www.konfrontacja.com
   
 2. malinowsky

  malinowsky UFC
  Welterweight

  Dołączył:
  Apr 10, 2010
  Komentarze:
  9,802
  Zdobyte Lajki:
  489
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Toruń
  Home Page:
  szybszy byłem:-)
   
 3. Ruff Ryder

  Ruff Ryder EFC Africa
  Flyweight

  Dołączył:
  Sep 25, 2009
  Komentarze:
  2,689
  Zdobyte Lajki:
  810
  Punkty:
  2,790
  Miasto:
  łódzkie
  W takim razie do usunięcia :)
   
 4. Tylko, że Materla nie walczył na KSW Extra 2 - President Cup :)  A pojedynek zapowiada się na dobre widowisko.
   
 5. MMaciek

  MMaciek Legacy FC
  Flyweight

  Dołączył:
  Apr 10, 2009
  Komentarze:
  1,826
  Zdobyte Lajki:
  2,430
  Punkty:
  2,790
  Widac Przybysz nie ogarnia tematu, badz nawet sie nie fatyguje aby sprawdzic kto i gdzie walczyl. Troche wstyd.
   
 6. VaeVictis

  VaeVictis UFC
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  May 11, 2010
  Komentarze:
  16,371
  Zdobyte Lajki:
  17,925
  Punkty:
  2,790
  Ciekawy wywiad. Szkoda konfliktu Najmana z KSW, Michal moglby w tak zwanym miedzyczasie obic go w walce bokserskiej.:-)
   

Share This Page