W poszukiwaniu tureckiego Andersona Silvy, czyli mniej znane gale MMA - info, ciekawostki

halibut

UFC
Middleweight
Wpadłem na pomysł tego tematu przeglądając informacje o galach MMA na Sherdogu.
Niemal codziennnie coś na świecie, gdzieś się dzieje. Ostatnimi czasy zaglądam na te wydarzenia, wchodze na stronki organizacji danych gal - czasem znajdzie się coś ciekawego

Z tego powodu postanowiłem założyć ten temat. Może jest tu kilka osób które maja zajawki by zaspokojać swój głód sportów walki zaglądając w te mniej znane rejony świata MMA.

Najbardziej interesują oczywiscie informacje o stremach, video z gal, informacje czym dana organizacja się charakteryzuje.

Np dziś o 19:00 będzie miało miejsce takie o to wydarzenie
Z tego co przeczytałem transmisje przeprowadzi CBS SPORT.

Może kilka osób obejrzy, skomentuje :)

Ze swojej strony polecam organizację do jakiej jako pierwszej zajrzałem przeglądając "nołnejmowe" organizacje. Jest to CES MMA. Mały, ale specyficzny świat. Podobne troszkę do afrykańskiego EFC - kilkudzisiećeiu stałych zawodników od lat walczących między sobą, więc kosztem sportowych wartości gale nabierają wymiar bardziej osobistych emocji, historii walk posczególnych zawodników.
Gale typowo "kasynowe", lecz transmisja całkiem sprawnie przeprowadzana przez telewizje AXS
. Kilka ostatnich gal można w całości obejrzeć na Youtubie.
np CES MMA XXVI :


Przy tej organizacji przed obejrzeniem peirwsyzch walk warto zajrżec na historie starć poszczególnych zawodników na sherdogu.


Co o tym wszystkim myślicie? Temat potrzebny?
Tylko dziś wieczorem sherdog informuje o chyba 8 wydarzeniach MMA...
 
Można by rzec , że temat hipsterski ;p

Niestety nie znalazłem informacji dot transmisji gali Young Blood Night. A zaangażowałem w to znajomych niemieckojęzycznych - nic. Można zobaczyć tylko na miejscu. Mało czasu zostało. Chyba juz się zaczęł o;p
 
Nie mam już tyle czasu, co kiedyś, ale też ogarniałem różne gale z dziwnych zakątków świata i potrafiłem oglądać to z wypiekami na twarzy. ;) Każda ma swój klimat. Poziom niezbyt wysoki w większości walk, ale często zawodnicy dają z siebie wszystko, nie kalkulują i jest dużo skończeń.
 
Są na tyle emocjonujące, że nie sprawdzałem od tygodnia wyników gali CES MMA XXVII. Po obejrzeniu na YT wcześniejszych eventów napaliłem sie na wystep kilku zawodników z zeszłotygodniowego wydarzenia. I czekam aż wstawią nr XXVII na YT .

Swoją drogą szperając w sieci okaząło sie ze na temat tej organizacji był jeden temat na Cohones.
http://cohones.mmarocks.pl/threads/ces-mma-real-pain-ogląda-ktoś.12736/

Oczywiscie tematem nie bylo CES ale debiut w MMA Batisty ;p

Była to jego pierwsza i ostatnia walka w MMA. Pomimo, że wygral.


Swoją drogą zabawnie wygląda zestawienie takich dwóch (...) - tutaj wstawcie sobie zabawny epitet.
A w Polsce narzekano na Pudziana w MMA :D
 
Mogę zmienić nazwę tematu na: "W poszukiwaniu tureckiego Andersona Silvy, czyli mniej znane gale MMA - info, ciekawostki" ? :)
 
Tą widziałeś?Mocne zakończenie. :)A, przypomnialem sobie po zakonczeniu. Lousa bardziej pameitam walke z jego nastepnym przeciwnikiem - Julianem Lanem , moim ulubiencem. Niesamowity cios - az sam sie przewrócił zadajac takie uderzenie!
 
Nie gadaj @halibut tylko dawaj streama jakiegoś.
Drogi Wiewiurze, przez najblizsze dni nie bede mial mozliwosci szukac za bardzo streamów(awaria bezprzewodowego dostępu do podstawowego narzędzia fana mma.

Jak wszystko będzie w normie - zacznę poszukiwania informacji o niemieckich galach, stremów Po sherdogu widzę, że trochę się tam dzieje, jest też wielu Polaków.
Oczywiście pomagajcie. Po to jest ten temat :
 
Znowu zaspamuje - ale przypomnę, że niemal codziennie na Extreme Sports można obejrzeć z polskim komentarzem zapis walk z afrykańskiego Extreme Fighting Championship. Po 21 i powtórki o 1 w nocy.
Gala co prawda mniej nołnejmowa, lecz dla większości raczej egzotyczna.
Ciekawa jest motywacja do walki zawodników - wielu z nich naprawdę walczy dosłownie o przeżycie, o jedzenie. Prawie wszyscy zawodnicy na co dzień wykonują jakiś zawód - od skrajnie biednych robotników do klasy średniej, prawników etc. Dla tych pierwszych każda walka to czasem nóż na gardle - może zapewnić sowjej rodzinie lepszy byt lub zrujnować marzenia o wyjściu ze slamsów.
 
Co do japońskiego rynku - w najbliższych dniach odbywają się tam dwa większe wydarzenia w świecie MMA - jutro gala Shoto z gwiazdami tej organizacji, Kosuke Suzuki i Sugawara. Ktokolwiek bardziej interesuje się mma ten wie jak stara i znacząca dla budowania MMA na świecie jest Shoto - wystarczy spojrzeć ilu późnejszych zwodników PRIDE, UFC wywodzi się z tej firmy.

Stream raczej będzie do znalezienia, to większe wydarzenie. Mam tylko nadzieję, żę do "śledztwa" wystarczy język angielski.
 
poza-site-mai-mare.jpg


Romanian Xtreme Fighting 16. Romania, Romania

09.02.2015r (sobota)

Rozpoczęcie gali o 19:00

Karta walk:

70 kg: Dan Fasie vs Bogdan Nut
70 kg: Maris Ciprian vs Bogdan Barbu
66 kg: Alexandru Mezei vs Razvan Duta
66 kg: Ioan Vranceanu vs Virgii Munteanu
70 kg: Alexandru Popcescu vs Adi Cornel Sturzu

http://www.rxf.ro/live-online.html modle się by ten link oznaczał "można obejrzeć na żywo".

To co, oglądamy i czekamy na rumuńskiego Silve? (chociaż czy to dobre porównanie - nie wiadomo czy w tym kraju stać zawodników na dobry doping).
 
poza-site-mai-mare.jpg


Romanian Xtreme Fighting 16. Romania, Romania

09.02.2015r (sobota)

Rozpoczęcie gali o 19:00

Karta walk:

70 kg: Dan Fasie vs Bogdan Nut
70 kg: Maris Ciprian vs Bogdan Barbu
66 kg: Alexandru Mezei vs Razvan Duta
66 kg: Ioan Vranceanu vs Virgii Munteanu
70 kg: Alexandru Popcescu vs Adi Cornel Sturzu

http://www.rxf.ro/live-online.html modle się by ten link oznaczał "można obejrzeć na żywo".

To co, oglądamy i czekamy na rumuńskiego Silve? (chociaż czy to dobre porównanie - nie wiadomo czy w tym kraju stać zawodników na dobry doping).


edit:
na stronie RXF znajduję się duża biblioteka video z poprzednich gal - właśnie biorę się za oglądanie, zwłaszcza walk dzisiejszych zwodników.

edit 2:
http://www.rxf.ro/video/item/581-rxf-13-bogdan-nut-vs-gabriel-apreutesei.html walka zawodnika z dzisiejszego main eventu. Muszę przyznać, że w Rumunii naprawdę jest niezłe MMA i wiele agresji w walkach.,
 
Last edited:
Jutro w Abu Dhabi jest gala Desert Force Championship. Budżet zdaje się, że mają dość spory i może być to ciekawa gale. Mieli nawet swoje reality show na wzór TUF-a. Organizacja jest z Jordanii ale organizują tez gale w sąsiednich krajach arabskich.
Tu rozpiska jutrzejszej gali:
http://www.sherdog.com/events/Desert-Force-15-Abu-Dhabi-43117

A tu pare zdjęć z poprzednich gali:
994103_647165372009589_1221115138_n.jpg

1013233_647165752009551_122928794_n.jpg


A tu z ichniejszego "TUF-a":
1901824_786258508100274_2144769529990938783_n.png
 
Dobry temat. Typując kiedyś na Tapology widziałem gale w takich krajach jak Peru, czy Afganistan. Grubo. Nie obczajałem wówczas transmisji, ale jakby były to bym się chyba skusił. :crazy:
 
Back
Top