Voronov: Fedor lekko zmęczony sportem

1987SWAD

Jungle Fight
Bantamweight
sad_fedor.jpg


Świeży wywiad z Voronov'em dla portalu lowkick.blitzcorner.com. A w nim m.in. o tym dlaczego Fedor nie zejdzie do kategorii 205lbs, oraz dużo o motywacji i nastawieniu Fedora do zbliżającej się walki z Danem Hendersonem. Całość poniżej.Właśnie wróciliście z obozu w Kislovodsku, gdzie Fedor Emelianenko kontynuował swe przygotowania do walki z Danem Hendersonem. Czym ten obóz różnił się od poprzedniego?
Mieliśmy bardzo udane zgrupowanie w Kislovodosku. Nie było wielu różnić względem poprzedniego. Chociaż wprowadziliśmy kilka zmian typowo pod Hendersona jako rywala, oraz w intensywności treningu.

Wszyscy byli zdziwieni gdy ujawniono że Fedor ćwiczy ze swoim bratem Alexandrem. Czy miało to jakiś wpływ na przygotowanie Fedora?

Przede wszystkim to oni są braćmi. Alexander chciał z nami trenować więc po prostu do nas dołączył. Uważam go za drugiego, po Fedorze, najlepszego zawodnika w Rosji. Właśnie dlatego fakt że był sparing partnerem mógł być dla Fedora tylko pozytywny.

Dan Henderson jest dobrze znany ze swojej "H-Bomb", ciężkiej prawej ręki która znokautowała wielu przeciwników. Czy uważasz że to będzie jego główna broń w walce z Fedorem?
Ciężko powiedzieć. Każdy zawodnik ma swoje mocne i słabe strony. To jest coś o czym dowiemy się dopiero 30 lipca.

Henderson czesto podkreślał że Fedor ma problemy z motywacją. Co możesz powiedzieć o motywacji Fedora przed zbliżającą się walką?
Obecnie jest bardzo zmotywowany. Cieżko jednak powiedzieć co się stanie podczas walki, ponieważ wtedy już wszystko będzie zależeć od Fedora. Jako trenerzy zrobiliśmy i robimy wszystko co w naszej mocy by pomóc Fedorowi w osiągnięciu szczytu jego fizycznych i psychologicznych możliwości. Teraz wszystko zależy od Fedora.
Co w twojej opinii jest kluczem do zwycięstwa nad Danem Hendersonem?
Chęć zwycięstwa.
Wielu ludzi związanych ze społecznością MMA uważa że Fedor powinien zejść do 205 (93kg). Myślisz że Fedor byłby bardziej efektywny jako zawodnik w tej wadze?
Nie widzę żadnego sensu w zejściu Fedora do wagi 205. Dlaczego miałby to robić? Żeby przed kimś uciec? Myślę że jeżeli Fedor powróci do poprzedniego nakładu pracy to dzisiejsi ciężcy będą mieli z nim trudności. Najważniejszą rzeczą tutaj jest mieć właściwą motywację i rezim treningowy. Jeśli chcesz wygrać, musisz trzymać się zasad.

Trenujesz Fedora odkąd miał 12 lat. Co możesz powiedzieć o jego ewolucji jako zawodnika, od czasów pierwszego dnia na sali treningowej, przez PRIDE, do dziś?
Fedor oczywiście bardzo dorósł i dojrzał od swych pierwszych dni w sporcie. Dużo zmian psychicznych i fizycznych, ale on wciąż ma ten sam charakter. Może jest trochę zmęczony sportem, trenuje już od dzieciństwa jednocześnie spełniając masę innych obowiązków.

Co możesz powiedzieć o zawodnikach takich jak Anderson Silva, Jon Jones i Cain Velasquez?
Wszyscy są dobrymi chłopakami i mam nadzieję że nie przestaną robić dobrej roboty.

A o obecnej generacji rosyjskch zawodników MMA? Alexander Shlemenko, Maxim Grishin, Guram Gugenishvili, Alexander Sarnavskiy...?
Są młodymi chłopakami, którzy maja bardzo jasną przyszłość w sporcie. Obecnie muszą skupić się na tym by pracować jak najciężej. Jedyną drogą by stawać się lepszym i odnieść sukces jest ciężka praca.

(tłumaczenie własne)Myślę że sam Voronov daje po cichu do zrozumienia że Fedor ma kłopoty z motywacją i że jego treningi nie są już takie intensywne jak kiedyś... czy to wystarczy na Hendo? już niedługo się przekonamy...
 
Ciekwe wogóle czemu Fedor jeszcze walczy, ten brak motywacji już po nim widać, nie ma już tego czegoś w oczach.
 
Pewnie gdyby nie wszelkie podpisane umowy to Fedor z chęcią przeszedłby na zasłużoną emeryture, przykre tak patrzeć jak trenuje dalej jakby "na siłe".
 
Back
Top