Vitor Belfort

halibut

UFC
Middleweight
20130804110553_vitor_belfort.JPG


Zamieszczam ten temat, ponieważ ten zawodnik z pewnością na niego zasługuje, i wypada by go tutaj umieścić gdyż niedługo jego czas na szczytach może dobiegnąć końca.

Za co zasługuje na osobny temat? Za to, że jest legendą UFC i Pride, która towarzyszy tym organizacją od początku ich istnienia, i od zawsze był topowym zawodnikiem tych organizacji. To ostatnia postać UFC która walczy dla tej organizacji do dziś a zaczynała w czasach pokolenia pierwszych mistrzów - Ortiza, Shamrocka, Randy Couture'a. I do tego nie jest jakimś tam zapychaczem z nazwiskiem, lecz pretendentem do pasa!!!
Dlatego dla mnie Victor Belfort jest wręcz jednoosobowym zjawiskiem świata MMA. Historią mma, i to historią którą od 20 lat sam współtworzy.

Co jeszcze zasługuje na uznanie? To, że od samego początku, przez całą swoją karierę walczył właściwie tylko z najlepszymi, z mistrzami. Stąd niesłuszne są oskarżenia co poniektóych, że niezbyt długo posiadał pas mistrza, często przegrywał.

Zacznijmy od początku. Jego druga walka w MMA , pierwsza dla UFC i od razu dostaje dość doświadczonego i mocnego zawodniaka - Tra Telligmana. Victor nie jest faworytem. Lecz co robi? Nie mijają 2 minuty i Tra leży po ciężkim TKO!!
Jego następna walka to także szybkie TKO, tym razem jeszcze konkretniejsze, bo za pomocą ciężkich ciosów, na Ferozzo.
Kolejna, trzecia walka, to jeden z najlepszych i najtrudniejszych ówcześnie w UFC zawodników - słynny Tank Abbott. Co robi Victor? 53 sekunda, TKO przez zadane ciosy.

Następna walka to jego pierwsza porażka. Lecz z kim! na gali UFC 15 przez 8 minut bez przerwy toczy ciężki bój z Randym Couturem.

I tak wyglądały jego kolejne walki. Sami najlepsi zawonicy, z jednymi wygrywał, z innymi nie. Nigdy nie nabijał sobie rekordu nołnejmami. Prawie zawsze byli to najlepsi zawodnicy na świecie, z większością wygrywał, z wieloma krzyżował pięści wielokrotnie.
Przez kolejne 15 lat toczył pojedynki m.in z Sakurabą, Wanderleiem Silvą (którego pokonał w pierwszej walce), Gilbertem Yvelem, Herringiem , Liddellem, ponownie z Randym, Ortizem, Overeemem, Hendersonem, Andersonem Silvą, Rumblem, Jonem Jonesem, Bispingiem, ostatnio Ruckholdem i ponownie z Hendersonem.

Można zarzucić, że nie walczył często. Owszem. Nie często. Lecz gdy to robił, walczył zawsze z najlepszym na świecie, lub czołówką, w danym okresie. Do dziś. Od prawie 20 lat.
 

DickNiaz

EFC Africa
Light Heavyweight
Szacunek za swój własny opis.
Vitor%2BBelfort%2Bspinning%2Bback%2Bheel%2Bkick%2Bvs.%2Bknocks%2Bout%2BLuke%2BRockhold.gif


Z perspektywy czasu (teraz dopiero widac jakim kotem jest rockhold) to kopniecie robi jeszcze wieksze wrazenie
 

halibut

UFC
Middleweight
Szacunek za swój własny opis.
Vitor%2BBelfort%2Bspinning%2Bback%2Bheel%2Bkick%2Bvs.%2Bknocks%2Bout%2BLuke%2BRockhold.gif


Z perspektywy czasu (teraz dopiero widac jakim kotem jest rockhold) to kopniecie robi jeszcze wieksze wrazenie


Taki właśnie jest Vitor. Albo dostanie całkowicie w dupę, albo w niezwykły sposób sam rozjebie mistrza.
 

halibut

UFC
Middleweight
Przypomniejcie sobie pierwszą walkę Vitora dla UFC. I małą sensacje - Big Jhon nie zauważył, że Tra jest już nieprzytomny, sam Vitor musiał przerwać obijanie rywala i krzyknąć do sędziego, że chyba już koniec.

Wyobrażacie sobie taką sytuacje dziś?

 

halibut

UFC
Middleweight
Nareszcie ktoś zrobił, wpisuję się :) DAJ BOŻE ABY UBIŁ krzyśka !!!

To jest u niego zajebiste. Jest na takim poziomie, że nie musi sobie torować drogi do walki z najlepszymi, bo zawsze jest w formie ubić najlepszego. Może mu się uda :D
 

halibut

UFC
Middleweight
Już niedługo wielki dzień dla Vitora dlatego czas odświeżyć wątek.
Ktoś tu trzyma poza mną za niego kciuki?
 

halibut

UFC
Middleweight
Vitor przegrał, połowa zastanawia sie czy powinien kończyć kariere - a ja Wam powiem jedno. Od 15 lat co chwile ktoś mówi by kończył kariere, po czym upierdala w pierwszej rundzie jakiegoś mistrza.

 

shockwave83

Jungle Fight
Bantamweight
super , Vitor od zawsze byłem za nim i zawsze będe, tyle lat w takiej formie szacun ,Belfort to prawdziwy kosior mma
 
Top