USTAWIANIE WALK

maerkx

Oplot Challenge
Heavyweight
Czy pamięta ktoś jakąś aferę w MMA dotyczącą ustawiania walk przez zawodników? Bo ja nie pamiętam żadej takiej afery, a jest to ciekawy temat. Albo żadne afery nie wychodzą z tym związane albo ciężko jest ustawiać wyniki walk. Bo nie sądze, żeby się jacyś weterani nie skusili na obstawienie swojej przegranej u bukchamerów (oczywiscie nie osobiście). Choć z drugiej strony ciężko jest komuś zarzucić, że specjalnie przegrał, np. przez nokaut albo poddanie. I dlatego mam jeszcze drugie pytanie, czy znacie może takie walki w których można by było podejrzewać zawodników lub zawodnika o ustawienie walki? Oczywiście z wyłączeniem walk Sappa, bo jego każda walka jest podejrzana ale to chyba już jest inny temat;) Bo np. boksie widziałem podejrzane nokauty, gdzie zawodnik lekko dostał albo nie dostał ciosu w ogole, a wywracał się na deski.
 
Coś mi tam gdzieś świta że jakaś afera była po walce Frye vs Takayama...
 
W październiku, środowisko MMA żyło aferą Seana Salmona (wtedy z rekordem 16-8), który ujawnił, że intencjonalnie dał się złapać w balachę w walce z nieznanym Allanem Wieckertem. Miało to związek z pracą w teamie Wolfslair oraz ultimatum, które mówiło o tym, że Sean nie może w tej walce odnieść kontuzji. Salmona tak sparaliżował strach przed silnie bijącym Allanem, że podłożył się w tej walce. Sprawę zbadała Komisja Sportowa stanu Ohio, która zawiesiła zawodnika na rok i nałożyła na niego karę w wysokości $2.500.
 
Petruzelli zdradził że EliteXC zapłaciło mu dodatkową kasę by nie przenosił walki z Kimbo do parteru.
 
gdzieś tam była kiedyś mowa że Yakuza podpłaciła jakąś kasę Cro Copowi, mógłby ktoś przypomnieć o co chodzi o ile komuś wiadomo?
 
O tym jak trudno w MMA ustawić walkę tak, żeby wyglądało to wiarygodnie można się przekonać oglądając występy Nabuhiko Takady w Pride;]
W remisowych walkach z Crocopem i Bernardo właściwie nic się nie działo. Takada nie miał odwagi podejść do mocno bijącego przeciwnika, a Mike/Crocop bał się cokolwiek zrobić, aby dziada nie uszkodzić. I tak sobie człapali.
Coleman podobno dostał 50 patyków za podłożenie się w 2 rundzie. Sami oceńcie jak to wygląda ;], najlepszy komentarz Basa:


W UFC walka Houstona z Kimbo też wyglądała, jakby zapłacono Houstonowi za unikanie parteru, czy coś w tym stylu.
 
Na pewno ustawili walkę Takady z Colemanem w Pride FC







Rampage też wspominał kiedyś że chcieli go chyba przekupić ale się nie dał :D
 
Kiedyś nawet rozpoznawalny pro-wrestler Bam Bam Bigelow przegrał w Japonii z Kimo Leopoldo. To podobno była ustawka, ale w sumie kogo obchodzi taki pojedynek?



EDIT:

Rampage też wspominał kiedyś że chcieli go chyba przekupić ale się nie dał :D


Więc podobno ostatecznie go otruli :> Zdaje się, że chodziło o walkę z Sakurabą.
 
Barnaba mnie wyprzedził :) To wrzuce jeszcze dla porównania inne walki Colemana z tych czasów i można zobaczyć jak wyglądał jego prawdziwy GnP



 
nie mialem przyjemności oglądać wcześniej walk Takady ale z tego co widze to starcie z Colemanem to smiechu warta parodia. Gość mając pozycje boczną wskakuje rywalowi prosto do gardy, przy obaleniach czeka aż przeciwnik bedzie w dogodnej pozycji do gardy, ciekawe ile mu zapłacili za taki show.
Poza tym , brak mi tu komentarzy takich na jakie sie natknałem ostatnio na sherdogu (pisane przez Polaków)- o tym że Kendall Grove oddał nogę Mamedowi bo przecież założenie Taktarova człowiekowi który ma 2m wzrostu i czarny pas BJJ jest niemozliwością , i o tym że cios Materli nie doszedł do głowy Wallace'a , a także że cios Mameda w walce z Rodneyem też musiałbyć ustawiony bo żaden szanowany się zawodnik nie obniża rąk przy low kicku! :-)
 
Ha!
a może coś w polskim MMA?
Bez Najmana, bo oczywiście on jest notorycznie ofiarą oszustw i chyba najbardziej okradanym ze 100% zwycięstw zawodnikiem w historii sportu w ogóle ;]
 
Warto by w tym miejscu dokonać podziału - walk sprzedanych na których przegrany, podstawia się dla odniesienia większych korzyści finansowych, aniżeli przewidywał kontrakt, jak i tych w których zawodnik po prostu przyjeżdżał po 'wypłatę', starając się jak najmniejszym nakładem sił wypełnić zobowiązania kontraktowe. W przypadku polskiego podwórka zdecydowanie częściej można mówić o opcji numer dwa.
 
Uwaga, niejaki Mateusz Pogudz "Pogi" podający się za zwodnika MMA jest osobnikiem przypisującym sobie zwycięstwa na galach, które nie miały miejsca, oraz organizującym sobie ustawione "walki". własnie otrzymałem informacje od Pawła Szubarta, trenera Boi Team Wrocław, że Pogudzki złożył jego uczniowi propozycję wzięcia udziału w ustawionej "walce".
Ostrzegam wszystkich przed zadawaniem sie z tym człowiekiem i jego klubem: http://mma-zgorzelec.pl
 
Taaa, słynna afera Pogudza z Guśkiem, a później z galami w Zgorzelcu, na których walczył z przeciwnikami rzekomo zza granicy, którzy dziwnym trafem odnajdywali się później jako Polacy trenujący pod Krakowem.
 
Jedynym i niekwestionowanym mistrzem świata jest Maciej Sikoński.
 
A co do Okninskiego to sam wspominał, że dostał ofertę za podłożenie się w walce z Burneiką. Mam nadzieje, że nie dojdzie do tej walki, bo wynik będzie teraz z góry znany.
 
Okniński jak dla mnie nie jest do konca szczery w tym co gada, i sama ta oferta mogła zostać przez niego zmyslona :) Przecież wiemy jakie ma podejście do Burneiki.
 
@Al Mirek czesem lubi podkolororyzować więc nie wiadomo czy tak tez bylo jak mowi ;)



w mma cholernie ciezko stoczyc taka ustawioną walkę, ten fight Colemana a szczególnie rzekoma "dzwignia" to po prostu żart...to odrazu widac kiedy walka jest ustawiona.
 
Niestety po aferze "karteczkowej" zaufanie wśród kibiców i januszy do KSW spadło. Pracując w branży eventowej nie miałem jeszcze okazji pracy przy KSW ale znajomy miał, spytałem co sądzi o takiej produkcji jako widz od kulis i powiedział coś w stylu: "co za różnica skoro i tak wszystko jest ustawione", gdy spytałem skąd może wiedzieć to nawet nie podjął rozmowy robiąc takie oczy jakby sam z K&L ustalał kto wygra, a kto nie...przykra sprawa ale mimo, że zrobili co mogli to narobiło się więcej smrodu niż przez aferę hazardową z udziałem p.Darka.
 
Ta walka Colemana.. Myślałem, że jak się już robi takie rzeczy to jakoś bardziej to przemyślane jest :D
 
Właśnie zazwyczaj to jest bardziej przemyślane, dlatego jest tak mało znanych przypadków ustawiania walk.
 
ciekawy temat, nie wiedzialem wczesniej o tej walce Colemana. Smieszny moment gdy Takada lezy na plecach i trzyma za reke Colemana:D
 
dansevernhipster.jpg

w swoim czasie Chael chyba u Rogana oskarżał Dana Severna o ustawianie części ze swoich walk. tutaj przykład:

A jak byście punktowali to starcie ;] ?:
 
Back
Top