UFC on Versus: typowanie

Tidzej

Bellator
Heavyweight
ufcvs3crop.jpg


Nasze typowania na galę dziś w nocy znajdziecie poniżej.Venom

Diego Sanchez vs. Martin Kampmann
Martin Kampmann przez decyzję. Jeśli Duńczyk będzie walczył mądrze nie widzę jak może przegrać ten pojedynek. Jest przede wszystkim dużo lepszym technicznie uderzaczem, a Diego nie ma od niego lepszych zapasów by przenosić walkę do parteru. Jeśli Martin nie wpadnie na genialny pomysł skakania do gilotyn jak w starciu z Shieldsem powinien dowieźć decyzję.

C.B. Dollaway vs. Mark Munoz
Mark Munoz przez decyzję. Obaj są dość chimerycznymi zawodnikami z wieloma lukami w obronie. Wydaję mi się, że pojedynek może mieć podobny przebieg do pojedynku Munoza z Simpsonem i tak samo jak wtedy to Filipińczyk wygra na punkty.

Alessio Sakara vs. Chris Weidman
Chris Weidman przez decyzję. Weidman to utalentowany zawodnik i mimo niewielkiego doświadczenia Sakara jest spokojnie w jego zasięgu. Oczywiście nie będę zaskoczony jeśli Włoch odprawi go w stójce, ale cierpliwe wykonywanie strategii przenoszenia walki na ziemię powinno dać podopiecznemu Matta Serry przynajmniej wygraną przez decyzję, jeśli nie poddanie.

Brian Bowles vs. Damacio Page
Brian Bowles przez poddanie, runda 1. Nie bardzo rozumiem po co zestawiono ten rewanż. Jeśli Bowles nie stracił swojej siły i szybkości lecząc kontuzję to pojedynek zakończy się tak samo jak ich pierwsze starcie.

Joe Stevenson vs. Danny Castillo
Joe Stevenson przez decyzję. Stevenson nie ma ostatnio najlepszej passy, ale akurat z Castillo ma spore szansę na wygraną. Tatuś jest lepszy zapaśnikiem, w stójce też widzę jego przewagę. Jeśli nie złapie rywala w firmową gilotynę, to wygra na punkty.

Takeya Mizugaki vs. Reuben Duran
Takeya Mizugaki przez decyzję. Duran to ciekawy zawodnik i wcale się nie zdziwię jeśli sprawi w tym pojedynku niespodziankę. Mizugaki walcząc konserwatywnie i przenosząc pojedynek do parteru powinien wygrać zdecydowanie przez decyzję. Jednak jeśli wda się z Duranem w bójkę to Kalifornijczyk dysponuje na prawdę potężnym ciosem, który może mu dać wygraną w debiucie.

Shane Roller vs. Thiago Tavares
Shane Roller przez decyzję. Dość wyrównane zestawienie, obaj są solidnymi zawodnikami z pewnymi problemami z kondycją. Postawię na Rollera, który jest lepszym zapaśnikiem.

Steve Cantwell vs. Cyrille Diabate
Steve Cantwell przez poddanie, runda 2. Jeśli Cantwell wda się w wymianę z Francuzem to przegra, ale jeśli zdecyduje się na walkę w parterze nie powinien mieć problemów z poddaniem rywala.

Rob Kimmons vs. Dongi Yang
Dongi Yang przez decyzję. Według wielu osób Koreańczyk niesprawiedliwie przegrał z Camozzim, nie sądzę by Kimmons był lepszym zawodnikiem, dlatego decyzja dla Yanga.

Igor Pokrajac vs. Todd Brown
Todd Brown przez decyzję. Obaj raczej nie są zawodnikami kalibru UFC, ale to Brown jest lepszym zapaśnikiem.

Dave Branch vs. Rousimar Palhares
Dave Branch przez decyzję. Palhares ma oczywiście szansę na szybką wygraną przez poddanie, ale Branch to solidny grappler i zapaśnik. Spodziewam się, że będzie bronił obaleń i wypunktuje męczącego się dość szybko Brazylijczyka.

TJ
Diego Sanchez vs. Martin Kampmann
Na papierze to bardzo wyrównany pojedynek, Duńczykowi dałbym małą przewagę w stójce, bo choć nie ma najsilniejszego uderzenia w dywizji to jest bardzo solidnym technikiem. Z drugiej strony Sanchez powinien mieć małą przewagę w parterze, gdzie jest bardziej agresywnym i dynamicznym grapplerem. Widzę tą walkę podobnie do pojedynku Kampmanna z Conditem, gdzie to Duńczyk pokonał Amerykanina, nie dając się poddać i spędzając więcej czasu w dominujących pozycjach w parterze. Kampmann przez decyzję.
C.B. Dollaway vs. Mark Munoz
Munoz powinien wykorzystać swoje zapasy, żeby utrzymać walkę w stójce. Zawodnik z Filipińskimi korzeniami na pewno nie jest wybitnym uderzaczem, ale Dollaway sam w stójce nie należy do najwyższego szczebla a Munoz przynajmniej ma potężne uderzenie. Munoz przez decyzję.

Alessio Sakara vs. Chris Weidman
Weidman to poważny talent i świetny zapaśnik więc powinien sobie bez problemów poradzić z Sakarą w parterze. Weidman, poddanie, 1 runda.

Brian Bowles vs. Damacio Page
Ponad roczna rozłąka z oktagonem może spowodować, że Bowles nie będzie w najwyższej dyspozycji. Jednak dobrze przygotowany były mistrz nie powinien miec problemów z Page’m. Bowles nie lubi walczyć z szybszymi przeciwnikami od niego ale to nie styl Page’a, który woli bić mocno niż szybko. Podejrzewam, że Damacio jak zwykle spuchnie w dalszych rundach i Bowles go odklepie. Bowles, poddanie, 2 runda.

Joe Stevenson vs. Danny Castillo
O ile Castillo będzie w stanie zatrzymać obalenia Stevensona to powinien rozbić go w stójce. Zawodnik Alpha Male nie przekonuje mnie swoim talentem ale ostatnie występy zwycięzcy drugiego TUFa nie były z tych udanych. Castillo przez decyzję.

Takeya Mizugaki vs. Reuben Duran
43-55 to łączny bilans pokonanych przez Durana zawodników. Wątpię, żeby był gotowy na pokonanie fightera z pierwszej dziesiątki, zapasy Japończyka powinny być nie do przeskoczenia. Mizugaki przez decyzję.

Shane Roller vs. Thiago Tavares
Dobrzy zapaśnicy to pięta achillesowa Tavaresa. Choć Roller może ma najgorszą obronę przed poddaniami z zapaśniczo-usposobionych rywali Brazylijczyka to powinien jak pozostali pokonać Tavaresa. Roller przez decyzję.

Steve Cantwell vs. Cyrille Diabate
Walka całkowicie zależy od tego co zrobi Cantwell – jeśli będzie upierał się na wymiany przegra z lepszym uderzaczem w osobie Diabate, jeśli przeniesię walkę do parteru, powinien zdążyć go odklepać. Cantwell, poddanie, 1 runda.

Rob Kimmons vs. Dongi Yang
Joe Vedepo, Rob Yundt i Steve Steinbeiss to zawodnicy, których w UFc był w stanie Kimmons pokonać. Yang jest przyzwoitym zapaśnikiem i nie dając się obalić zneutralizuje największą broń Kimmonsa – poddania. Poiwnna to być walka pełna klinczów gdzie zwycięży silniejszy Koreańczyk, trafnie nazywany Bawołem. Yang przez decyzję.

Igor Pokrajac vs. Todd Brown
Brown wypadł niesamowicie pasywnie w swoim jedynym pojedynku w UFC więc tak naprawdę nie skreślałbym Pokrajaca, który, jakimś cudem, z bilansem 1-3 dostał kolejną walkę. Z drugiej strony, to jednak Igor Pokrajac. Brown przez decyzję.

Dave Branch vs. Rousimar Palhares
Nawet jeśli Palhares nie odklepie Brancha skrętówką to powinien mieć do niej tyle podejść, że wygra na punkty. Palhares przez decyzję.
">Fusel
Diego Sanchez vs. Martin Kampmann – Martin Kampmann (dec)
C.B. Dollaway vs. Mark Munoz - CB Dollaway (sub)
Alessio Sakara vs. Chris Weidman – Alessio Sakara (ko/tko)
Brian Bowles vs. Damacio Page - Brian Bowles (ko/tko)
Joe Stevenson vs. Danny Castillo – Joe Stevenson (sub)
Takeya Mizugaki vs. Reuben Duran – Takeya Mizugaki (ko/tko)
Shane Roller vs. Thiago Tavares – Shane Roller (dec)
Steve Cantwell vs. Cyrille Diabate – Cyrille Diabate (ko/tko)
Rob Kimmons vs. Dongi Yang - Dongi Yang (ko/tko)
Igor Pokrajac vs. Todd Brown – Todd Brown (ko/tko)
Dave Branch vs. Rousimar Palhares - Rousimar Palhares (sub)

Tjo

Martin Kampmann vs. Diego Sanchez, Martin Kampmann (dec)
Mark Munoz vs. C.B. Dollaway, Mark Munoz (ko/tko)
Alessio Sakara vs. Chris Weidman, Alessio Sakara (ko/tko)
Brian Bowles vs. Damacio Page, Brian Bowles (sub)
Joe Stevenson vs. Danny Castillo, Joe Stevenson (sub)
Steve Cantwell vs. Cyrille Diabate, Cyrille Diabate (ko/tko)
Shane Roller vs. Thiago Tavares, Thiago Tavares (sub)
Takeya Mizugaki vs. Reuben Duran, Takeya Mizugaki (dec)
Rob Kimmons vs. Dongi Yang, Dongi Yang (ko/tko)
Rousimar Palhares vs. Dave Branch, Rousimar Palhares (sub)
Todd Brown vs. Igor Pokrajac, Todd Brown (dec)


UFC on Versus: typowanie
 

sined

Jungle Fight
Welterweight
kurde wszyscy skreślają Sancheza, moim zdaniem ma nawet spore szanse. Ciekawe jak wypadnie kondycyjnie itp.
A z resztą się chyba zgadzam. Bardzo jednogłośna dziś redakcja
 

Shoocker

Lejdis Fajt Najt
Jw. Ja tez na Sancheza a takze na:Munoz'aSakareBowlesaCastillo (z calym szacunkiem dla Daddiego, ale cos ostatnio mu sie nie powodzi)Mizugakii Yanga :) (marzenie takie kaptury dla mnie)dongi-yang.jpg
 

Riso

Oplot Challenge
Featherweight
Diego Sanchez vs. Martin Kampmann – Martin Kampmann (dec)
C.B. Dollaway vs. Mark Munoz – CB Dollaway (sub)
Alessio Sakara vs. Chris Weidman – Alessio Sakara (ko/tko)
Brian Bowles vs. Damacio Page – Brian Bowles (ko/tko)
Joe Stevenson vs. Danny Castillo – Joe Stevenson (sub)
Takeya Mizugaki vs. Reuben Duran – Takeya Mizugaki (ko/tko)
Shane Roller vs. Thiago Tavares – Shane Roller (dec)
Steve Cantwell vs. Cyrille Diabate – Cyrille Diabate (ko/tko)
Rob Kimmons vs. Dongi Yang – Dongi Yang (ko/tko)
Igor Pokrajac vs. Todd Brown – Todd Brown (ko/tko)
Dave Branch vs. Rousimar Palhares – Rousimar Palhares (sub)
 

MurphyTheOne

Oplot Challenge
Light Heavyweight
Diego Sanchez vs. Martin Kampmann – rozum mowi Kampmann via dec. jednak zmiana ksywki ringowej z nightmare na dream wg. mnie przyniesie niespodzianke wiec Diego via TKO (jakims cudem) ;D
C.B. Dollaway vs. Mark Munoz – tuff one, obaj zapasnicy, wiec bedzie walka w stojce, ten kto ma bardziej “ciasny” stand up po knock downie ma sznase na skonczenie walki w parterze, obstawiam Munoz via GNP
Alessio Sakara vs. Chris Weidman – za Venomem; Wiedman, ale postawie na TKO
Brian Bowles vs. Damacio Page – znow Bowles tym razem jednak via KO
Joe Stevenson vs. Danny Castillo – Joe Stevenson prze giotyne, roznica bedzie boks Tatuska, Castillo chcac wymeczyc Stevensona bedzie dazyl do klinczu dopierajac do siatki zostawi kark.
Takeya Mizugaki vs. Reuben Duran – Takeya Mizugaki via dec.
Shane Roller vs. Thiago Tavares – obawiam sie, ze Tavares zgarnie wygrana via KO
Steve Cantwell vs. Cyrille Diabate – Cyrille Diabate przez fatality!
Rob Kimmons vs. Dongi Yang – Dongi Yang via KO, bedzie szybko, acz krwawo ;D
Igor Pokrajac vs. Todd Brown – Todd Brown przez zanudzenie widzow i Igora na smierc.
Dave Branch vs. Rousimar Palhares – Rousimar Palhares zabierze noge Brancha ze soba do domu
 

sibi

Oplot Challenge
Lightweight
Sanchez !!!!!
ps. ogladał ktoś ważenie ? czy tylko mi się wydawało że słyszalem Diego ” THE DREAM!?” Sanchez ?
 

ninja

PRIDE FC
Lightweight
Diego Sanchez vs. Martin Kampmann – Diego Sanchez
C.B. Dollaway vs. Mark Munoz – Mark Munoz
Alessio Sakara vs. Chris Weidman – Alessio Sakara
Brian Bowles vs. Damacio Page – Brian Bowles
Joe Stevenson vs. Danny Castillo – Danny Castillo
Takeya Mizugaki vs. Reuben Duran – Takeya Mizugaki
Shane Roller vs. Thiago Tavares – Shane Roller
Steve Cantwell vs. Cyrille Diabate – Cyrille Diabate
Rob Kimmons vs. Dongi Yang – Rob Kimmons
Igor Pokrajac vs. Todd Brown – Todd Brown
Dave Branch vs. Rousimar Palhares – Dave Branch
 

spartan

BAMMA
Middleweight
Sanchez,Munoz,Sakkara( chociaz miał tak długą przerwę że nie wiadomo jak się zaprezentuje),Bowles,Daddy(ma nóz na gardle więc myślę że da radę),Diabate,Pokrajac,Toquinio
 

Tens

WSOF
Heavyweight
Kto jest waszym zdaniem najpewniejszy z grupy: Weidman, Yang, Bowles, Mizugaki?
 

ChoMiK_B-N

BAMMA
Lightweight
Cholera…Adaś Małysz zakonczył kariere haha

Diego Sanchez vs. Martin Kampmann – Diego Sanchez
C.B. Dollaway vs. Mark Munoz – Mark Munoz
Alessio Sakara vs. Chris Weidman – Alessio Sakara
Brian Bowles vs. Damacio Page – Brian Bowles
Joe Stevenson vs. Danny Castillo – Danny Castillo
Takeya Mizugaki vs. Reuben Duran – Takeya Mizugaki
Shane Roller vs. Thiago Tavares – Shane Roller
Steve Cantwell vs. Cyrille Diabate – Cyrille Diabate
Rob Kimmons vs. Dongi Yang – Rob Kimmons
Igor Pokrajac vs. Todd Brown – Todd Brown
Dave Branch vs. Rousimar Palhares – Rousimar Palhares
 

pietrrokov

Shark Fights
Welterweight
Też stawiam na Sancheza ale chyba głównie dlatego, że jest jednym z moich ulubionych zawodników.
Jednak jest na tyle wszechstronny i pomysłowy w walce, że moim zdaniem ma spore szanse na wygranie tej walki.
Do boju Diego!!!!
 

Tens

WSOF
Heavyweight
Cholera nie poczekałem na wasze rady i wybrałem Bowlesa. Oby to była powtórka z rozrywki.
 

sethcab

Shark Fights
Lightweight
a ja tam sobie 2 dyszki pyknąłem na Sancheza. Greg Jackson, i te sprawy + jak niesamowicie wyglądał z Thiago a Kampmann w walce z Shieldsem wypadł jak wypadł.
 

Niztheriel

Shark Fights
Heavyweight
Kampmann akurat dobrze jak dla mnie z Shieldsem wypadl tylko jakas glupote zrobil jesli dobrze pamietam.
W dzisiejszej walce trzymam za Diegiem! Sercem nieco bardziej niz rozumem ale przypominajac sobie pijanego Diega z TUFa poprostu nie moge typowac inaczej
icon_biggrin.gif
 

Milan

Oplot Challenge
Middleweight
O ktorej myslicie zacznie sie walka Sancheza? Bo hardkorowo mi sie spac chce, a w sumie dobra karta jest :p
 
Top