UFC Nowy York, listopad 2016 - Doloty, Przeloty, Noclegi

kapusta

Maximum FC
Super Heavyweight
Emocje po Chorwacji powoli opadają, trzeba wrócić do codziennego życia...
Więc tak, ktoś chętny na podróż życia? Do gali jeszcze daleko, ale chcąc lecieć sporo kwestii formalnych, wizy itp. Na tą chwile bilety lotnicze na listopad w cenie ok 2000 zł. Nie jest to jeszcze jakaś masakra.
Ogólnie zawsze marzyłem żeby być na gali w Vegas ale noclegi tam są kosmiczne, a
do stanów fajnie by było lecieć dłużej niż na weekend ;)
a pierwsza gala w NY na pewno będzie miała zajebistą rozpiskę i nie będzie odstępowała od tych z Vegas.
No i tu pytanie do @DD40 , jak kształtują się koszty życia w NY? Ile potrzebowałbym kasy na tydzień, ewentualnie 2 tygodnie na noclegi i ogólne utrzymanie, zwiedzanie? Podejrzewam że tam już nie ma 100 % zniżki na komunikacje :D
Ktoś wyrabiał w ostatnim czasie wizę do USA? Orientujecie się jaki okres oczekiwania i jakie koszty?
Ogólnie każde info na temat wycieczek podrózy do USA mile widziane.
Niby jest UFC w Berlinie, ale zdaje mi się że jakoś specjalnie nie będzie inne niż w Chorwacji czy Londynie, a jak planować to coś nowego.
 
Emocje po Chorwacji powoli opadają, trzeba wrócić do codziennego życia...
Więc tak, ktoś chętny na podróż życia? Do gali jeszcze daleko, ale chcąc lecieć sporo kwestii formalnych, wizy itp. Na tą chwile bilety lotnicze na listopad w cenie ok 2000 zł. Nie jest to jeszcze jakaś masakra.
Ogólnie zawsze marzyłem żeby być na gali w Vegas ale noclegi tam są kosmiczne, a
do stanów fajnie by było lecieć dłużej niż na weekend ;)
a pierwsza gala w NY na pewno będzie miała zajebistą rozpiskę i nie będzie odstępowała od tych z Vegas.
No i tu pytanie do @DD40 , jak kształtują się koszty życia w NY? Ile potrzebowałbym kasy na tydzień, ewentualnie 2 tygodnie na noclegi i ogólne utrzymanie, zwiedzanie? Podejrzewam że tam już nie ma 100 % zniżki na komunikacje :D
Ktoś wyrabiał w ostatnim czasie wizę do USA? Orientujecie się jaki okres oczekiwania i jakie koszty?
Ogólnie każde info na temat wycieczek podrózy do USA mile widziane.
Niby jest UFC w Berlinie, ale zdaje mi się że jakoś specjalnie nie będzie inne niż w Chorwacji czy Londynie, a jak planować to coś nowego.
Wiza jak zwykle do 3 miesięcy
Ale zamiast do NY jedz do chcicago ze mną w przyszłym roku, chicagowskie gale zawsze są zajebiste!
 
comment_JhhWeO0iRtGr0ABL68rZWviCVnw8sZ9W.jpg
 
Kiedyś też miałem taką rozkminę apropo wyjazdu na taką gale gdzieś do kanady czy japonii :D

Idea zacna, to podrzucę Ci trochę info:
- wszystko o wizach http://ustraveldocs.com/pl_pl/index.html?firstTime=No trzeba pamiętać, że musisz odbyć rozmowę z konsulem, można to zrobić w wawie lub krakowie, no i jest niby szansa, że Ci jej nie dadzą, a hajs i tak trzeba zapłacić :P
- loty na dziś dzień, praktycznie na każdy około weekendowy wypad trwający dajmy na to ok 8 dni można ogarnąć za ok 1600zł,
- kwestia życia tam, pewnie info od @DD40 będzie najlepszym źródłem wiedzy
- ceny hoteli można szukać na bookingu czy innych portalach. . . nie wiem czy to działa ale kiedyś był taki myk, że jak miałes konto na bookingu i sprawdzałeś często daną destynację, to "nagle" zdarzały się super promocje właśnie tam dla cb :)

A tak nawiasem, to myślę, że bilety rozejdą się raz, dwa, a ich cena też pewnie bd konkretna.
 
Kiedyś też miałem taką rozkminę apropo wyjazdu na taką gale gdzieś do kanady czy japonii :D

Idea zacna, to podrzucę Ci trochę info:
- wszystko o wizach http://ustraveldocs.com/pl_pl/index.html?firstTime=No trzeba pamiętać, że musisz odbyć rozmowę z konsulem, można to zrobić w wawie lub krakowie, no i jest niby szansa, że Ci jej nie dadzą, a hajs i tak trzeba zapłacić :P
- loty na dziś dzień, praktycznie na każdy około weekendowy wypad trwający dajmy na to ok 8 dni można ogarnąć za ok 1600zł,
- kwestia życia tam, pewnie info od @DD40 będzie najlepszym źródłem wiedzy
- ceny hoteli można szukać na bookingu czy innych portalach. . . nie wiem czy to działa ale kiedyś był taki myk, że jak miałes konto na bookingu i sprawdzałeś często daną destynację, to "nagle" zdarzały się super promocje właśnie tam dla cb :)

A tak nawiasem, to myślę, że bilety rozejdą się raz, dwa, a ich cena też pewnie bd konkretna.
Od tego jest Fight club aby bilety miec w przed sprzedazy
 
Emocje po Chorwacji powoli opadają, trzeba wrócić do codziennego życia...
Więc tak, ktoś chętny na podróż życia? Do gali jeszcze daleko, ale chcąc lecieć sporo kwestii formalnych, wizy itp. Na tą chwile bilety lotnicze na listopad w cenie ok 2000 zł. Nie jest to jeszcze jakaś masakra.
Ogólnie zawsze marzyłem żeby być na gali w Vegas ale noclegi tam są kosmiczne, a
do stanów fajnie by było lecieć dłużej niż na weekend ;)
a pierwsza gala w NY na pewno będzie miała zajebistą rozpiskę i nie będzie odstępowała od tych z Vegas.
No i tu pytanie do @DD40 , jak kształtują się koszty życia w NY? Ile potrzebowałbym kasy na tydzień, ewentualnie 2 tygodnie na noclegi i ogólne utrzymanie, zwiedzanie? Podejrzewam że tam już nie ma 100 % zniżki na komunikacje :D
Ktoś wyrabiał w ostatnim czasie wizę do USA? Orientujecie się jaki okres oczekiwania i jakie koszty?
Ogólnie każde info na temat wycieczek podrózy do USA mile widziane.
Niby jest UFC w Berlinie, ale zdaje mi się że jakoś specjalnie nie będzie inne niż w Chorwacji czy Londynie, a jak planować to coś nowego.
NYC niestety jest dosyć drogim miastem w porównaniu do innych miast USA.Podam Ci może kilka opcji ekonomicznych.Komunikacja miejska jest tutaj dosyć dobrze rozwinięta.Tygodniowa karta nielimitowana $31(subway+bus zwykły bez ograniczeń ilościowych).
Na jedzenie jeśli nie jesteś wybredny $20-$30 dziennie.
Hotele są niestety dosyć drogie ,ponad $100 dziennie (speluny)zwłaszcza na Manhattanie.Z zakwaterowaniem może będę mógł Tobie pomóc jak mi dasz znać wcześniej.
 
Niezla rozkmina, az sam sie zastanowie nad wycieczka, jednak przy okazji chcialbym zwiedzic cos wiecej skoro trzeba tyle wydac na bilet (2-3tyg.). Generalnie bardziej interesuje mnie zachodnie wybrzeze, wiec jak ktos powazny, a nie jakas pierdola, mialby ochote sie wybrac to jestem otwarty na taka opcje.
 
Poważnie się nad tym zastanawiam. Ciekawe jeszcze jak cena biletów i czy w ogóle uda się jakieś kupić bo sprzedadzą się pewnie jak świeże bułeczki :)
 
Poważnie się nad tym zastanawiam. Ciekawe jeszcze jak cena biletów i czy w ogóle uda się jakieś kupić bo sprzedadzą się pewnie jak świeże bułeczki :)
UFC sporo wydało na promocje MMA w NY ,karta ma być numerowana z dobrą rozpiska .Biorąc to wszystko pod uwagę spodziewał bym się bardzo drogich biletów.
 
Założyłem w swoich planach kilka optymistycznych scenariuszy i jak wszystko wypali to ok czerwca bd składał podanie o wizę. Dzięki Panowie za podpowiedzi, no 100$ na nocleg przy tygodniu + to jednak wychodzi konkretna kwota, ale na razie czekam do czerwca i będziemy działać ;)
 
lot do NYC to ok 1900 z Warszawy ( jak nie masz nic przeciwko ukraińskim liniom lotniczym to zejdziesz do 1600) , spokojnie trafisz na dobre ceny zwłaszcza w listopadzie
wiza z tego co się orientuję nie jest problemem w przypadku a) jesteś studentem b) masz pracę/firmę/działalność i potrafisz to udowodnić c) nie jedziesz tam na nielegal (jak powiesz,że UFC to mogą tylko się zajarać i zacząć cię o mma wypytywac itp.) wiecej - http://www.fly4free.pl/forum/wiza-do-usa,766,10480&start=1360
 
Założyłem w swoich planach kilka optymistycznych scenariuszy i jak wszystko wypali to ok czerwca bd składał podanie o wizę. Dzięki Panowie za podpowiedzi, no 100$ na nocleg przy tygodniu + to jednak wychodzi konkretna kwota, ale na razie czekam do czerwca i będziemy działać ;)

Zaczęliśmy od smutnego i brzydkiego Zagrzebia a skończymy na Stanach
#wierze
 
Back
Top