UFC Fight for the Troops 2 – typowanie

Tidzej

Bellator
Heavyweight
48_dunham_v_guillard.jpg

(fot. UFC.com)

Po dwutygodniowej przerwie powracamy do redakcyjnych typowań. Użytkownikom corey1999, rockwell oraz wojtas przypominam również, że ta gala jest dogrywką typera, więc pamiętajcie żeby przesłać swoje typy zanim się zacznie. Nasze przemyślenia po kliknięciu.

Venom

Melvin Guillard vs. Evan Dunham
Evan Dunham przez poddanie, runda 2. Tidżej przekonał mnie w szczęce, że Dunham nie powinien mieć problemów z wygraniem tego pojedynku. Możliwe, że Evan zacznie dość powoli, ale w drugiej rundzie mocniej przyciśnie Guillarda, zdobycie pleców i poddanie z tej pozycji jest wysoce prawdopodobne.

Matt Mitrione vs. Tim Hague
Matt Mitrione przez TKO, runda 2. Pojedynek raczej nie będzie piękny, a moim zdaniem Hague nie jest tak słaby jak jego rekord w UFC. Jednak jeśli Mitrione jest rzeczywiście z zawodnikiem z perspektywy w ciężkiej, powinien odprawić Kanadyjczyka przed czasem w stójce.

Mark Hominick vs. George Roop
Mark Hominick przez decyzję. Roop to solidny zawodnik, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że to tylko podróbka Marka Hominicka z fabryki klonów Shawna Tompkinsa. Kanadyjczyk, mimo deficytu warunków fizycznych, jest bardziej wszechstronnym uderzaczem, a jeśli zajdzie taka potrzeba dysponuje przewagą w parterze.

Patrick Barry vs. Joey Beltran
Pat Barry przez TKO, runda 1. Jeśli Barry nic sobie nie połamie w pierwszej rundzie, zniszczy Beltrana niskimi kopnięciami.

Cole Miller vs. Matt Wiman
Cole Miller przez decyzję. Jeśli Miller będzie tak dobrze boksował jak w pojedynku z Pearsonem powinien spokojnie wypunktować Wimana. Matt może próbować go obalać, ale nie sądzę, żeby potrafił długo utrzymywać pozycję z góry przy tak agresywnym grapplerze jakim jest zawodnik ATT.

DaMarques Johnson vs. Michael Guymon
DaMarques Johnson przez TKO, runda 1. Spodziewam się klasycznego występu Johnsona, który najpierw da się złapać w stójce, by chwilę później odwrócić losy pojedynku rewanżując się rywalowi mocnym ciosem.

Yves Edwards vs. Cody McKenzie
Yves Edwards przez TKO, runda 3. Edwards to zbyt doświadczony zawodnik by dać się złapać w gilotynę, a jeśli tylko będzie miał chęci do konstruowania konkretnej ofensywy powinien wygrać przed czasem.

Waylon Lowe vs. Willamy Freire
Williamy Freire przez poddanie, runda 2. Lowe dysponuje siłą w stójce, ale to Freire jest lepszym technicznie uderzaczem, a jak przystało na Brazylijczyka dysponuje też solidnym arsenałem w parterze. Gdy walka trafi na ziemię, wygrana jest jego.

Amilcar Alves vs. Charlie Brenneman
Charlie Brenneman przez decyzję. Amerykański zapaśnik w starciu z nienajlepszym brazylijskim grapplerem, wynik dość łatwy do przewidzenia.

Rani Yahya vs. Mike Thomas Brown
Mike Brown przez TKO, runda 2. Jeśli Brown się jakoś głupio nie właduje na początku pojedynku, to dość brutalnie odprawi Yahyę.

Will Campuzano vs. Chris Cariaso
Will Campuzano przez decyzję. Kiedy Campuzano nie walczy z Eddiem Winelandem jest całkiem niezłym uderzaczem, na Cariaso powinno wystarczyć

TJ
Melvin Guillard vs. Evan Dunham – Szybkość i siła ciosów Guillarda mogą sprawić trochę problemów Dunhamowi, który nadal daje się trafiać dość regularnie w swoich walkach. Mimo to spodziewam się, że Oregończyk będzie naciskał z próbami obaleń i w końcu uda mu się zaplątać Gullarda na ziemi. Kiedy walka tam trafi grappling Dunhama będzie za dobry, by Guillard mógł z tej pozycji uciec. Dunham, poddanie, 2 runda.

Matt Mitrione vs. Tim Hague – Hague jest duży i silny ale Mitrione ma więcej techniki w stójce i powinien być w stanie wytrzymać ciosy Hague’a. Parter byłego zawodnika Minnesota Vikings jest większą tajemnicą i Kanadyjczyk może będzie w stanie wygrać tam walkę ale bardziej prawdopodobna wydaje mi się wymiana ciosów przez 3 rundy, w której większe szanse tam temu bardziej uzdolnionemu technicznie. Mitrione przez decyzję.


Mark Hominick vs. George Roop - Roop ma spory zasięg ale nie wiem czy jest na tyle zdyscyplinowany by zadawać proste przez 15 minut. Technika Hominicka powinna dać radę przełamać gardę Roopa i trafić go silnymi ciosami. Kanadyjczyk raczej go nie skończy, skoro nie mógł tego zrobić znany z brutlanych zakończeń Eddie Wineland wagę niżej ale zapewni sobie przychylność sędziów. Hominick przez decyzję.


Patrick Barry vs. Joey Beltran – Siedem miesięcy po walce z Crocopem powinno wystarczyć by Barry przynajmniej o krok poprawił swój parter. Beltran nie jest znany z poddań więc jeśli Barry będzie w staonie zatrzymać pierwsze obalenia zmiażdży nogę rywala kopnięciami. Barry, TKO, 2 runda.


Cole Miller vs. Matt Wiman – Cole Miller musi się strasznie cieszyć, że nie walczy z kolejnymn “nudnym zapaśnikiem”. Wiman jest dynamicznym fighterem ale nie ma umiejętności by odstawić Millera czy to w stójce czy w parterze. Zawodnik ATT z kolei jest groźny przez całe 15 minut, być może będzie przegrywał na punkty ale spodziewam się, że wyciąga poddanie pod koniec walki. Miller, poddanie, 3 runda.


DaMarques Johnson vs. Michael Guymon – Obydwaj fightrzy mają dziury w obronie ale to Johnson jest dla mnie lepszy w ofensywie i lepszym atletą. Wydaje mi się, że zrani Guymona w stójce i odprawi go w parterze uderzeniami. Johnson, TKO, 1 runda.


Yves Edwards vs. Cody McKenzie – Gilotyna McKenziego jest groźna ale jedna sztuczka jest w stanie zanieść cię tylko na pewien poziom w dywizji. Edwards będzie walczył na dystansie i rozłoży McKenziego w stójce. Edwards, TKO, 2 runda.


Waylon Lowe vs. Willamy Freire – Lowe został poddany tylko raz w swojej karierze, w pierwszej zawodowej walce w 2006 ale Freire to najlepszy grappler z jakim miał do czynienia. Paradoksalnie zawodnik Nova Uniao to nawet nie jest jakiś wybitny grappler w swoim obozie i bardziej znany jest z uderzeń. Tym niemniej myślę, że Lowe obali go w którymś momencie walki i zostanie po raz pierwszy od 5 lat poddany. Freire, poddanie, 1 runda.


Amilcar Alves vs. Charlie Brenneman – Pierce pokazał schemat jak pokonać Alvesa i Brenneman powinien wykonać jego idealną kopię. Położy Brazylijczyka na plecach i będzie unikał poddań przez całe 15 minut. Brenneman przez decyzję.


Rani Yahya vs. Mike Thomas Brown – Ostatnie porażki Browna brały się z tego, że jego rywale byli lepsi w stójce. Yahya jest jednym z najgorszych stójkowiczów w niskich wagach i będzie musiał uciec się do prób obaleń, które taki zapaśnik jak Brown powinien bez problemu obronić. Brown, TKO, 1 runda.

Will Campuzano vs. Chris Cariaso – Na papierze to ciekawa konfrontacja wysokiego boksera Campuzano z niskim specjalistą od kopnięć Cariaso. Bokser bedzie miał sporą przewagę zasięgu ale Campuzano traci koncentrację jeśli zostanie porządnie trafiony i Cariaso na pewno stać na kilka takich ciosów przez 15 minut. Cariaso, TKO, 2 runda.
Tjo

Melvin Guillard vs. Evan Dunham
Matt Mitrione vs. Tim Hague
Mark Hominick vs. George Roop
Patrick Barry vs. Joey Beltran
Cole Miller vs. Matt Wiman
DaMarques Johnson vs. Michael Guymon
Yves Edwards vs. Cody McKenzie
Waylon Lowe vs. Willamy Freire
Amilcar Alves vs. Charlie Brenneman
Rani Yahya vs. Mike Thomas Brown
Will Campuzano vs. Chris Cariaso

Fusel

Melvin Guillard vs. Evan Dunham - Evan Dunham (sub)
Matt Mitrione vs. Tim Hague – Matt Mitrione (ko/tko)
Mark Hominick vs. George Roop – Mark Hominick (ko/tko)
Patrick Barry vs. Joey Beltran – Pat Barry (ko/tko)
Cole Miller vs. Matt Wiman - Cole Miller (sub)
DaMarques Johnson vs. Michael Guymon – DaMarques Johnson (sub)
Yves Edwards vs. Cody McKenzie – Yves Edwards (dec)
Waylon Lowe vs. Willamy Freire - Willamy Freire (ko/tko)
Amilcar Alves vs. Charlie Brenneman - Amilcar Alves (dec)
Rani Yahya vs. Mike Thomas Brown – Mike Brown (ko/tko)
Will Campuzano vs. Chris Cariaso – Will Capuzano (dec)

Royler

Melvin Guillard vs. Evan Dunham  | Dunham
Matt Mitrione vs. Tim Hague  | Mitrione
Mark Hominick vs. George Roop  | Hominick
Patrick Barry vs. Joey Beltran  | Barry
Cole Miller vs. Matt Wiman  | Miller
DaMarques Johnson vs. Michael Guymon  | Guymon
Yves Edwards vs. Cody McKenzie | Edwards
Waylon Lowe vs. Willamy Freire | Freire
Amilcar Alves vs. Charlie Brenneman | Alves
Rani Yahya vs. Mike Thomas Brown  | Yahya
Will Campuzano vs. Chris Cariaso | Cariaso


UFC Fight for the Troops 2 – typowanie
 

Renato Babalu

Jungle Fight
Featherweight
Witam stawiam na Barego i Dunhama jakoś nie widzę tego aby Dunham przegrał ta walkę.kto głośno gada przed walka ze będzie mistrzem , to wiadomo jak się zazwyczaj kończy takie gadanie
 

GLF

KSW
Heavyweight
Po sposobie zapisu typów Roylera człowiek od razu wie, że ma do czynienia z artystą :]
 

sethcab

Shark Fights
Lightweight
Mam nadzieje że Barry sobie nic nie połamie, i pokaże nam jak powinny funkcjonować low-kicki w wadze ciężkiej :-)
 
Top