UFC 127: typowanie

Tidzej

Bellator
Heavyweight
ufc1272.jpg


Poniżej znajdziecie nasze przewidywania na galę w Sydney.

Venom

B.J. Penn vs. Jon Fitch
Jon Fitch przez decyzję. W starciu z Alvesem Fitch wyglądał naprawdę bardzo dobrze, a że nic nie wskazuje na to, żeby teraz był gorzej przygotowany to zupełnie nie widzę Penna w tym starciu. Zawodnik AKA nie da mu się rozbujać w stójce i zamęczy próbami obaleń i walką w klinczu. Nie sądzę by była to taka dominacja jak w wykonaniu St. Pierre’a ale spodziewam się wygranej Fitcha 30-27 u wszystkich sędziów.

Michael Bisping vs. Jorge Rivera
Michael Bisping przez TKO, runda 1. Wygląda na to, że filmiki Rivery zagrały na emocjach Bispinga, jednak nie bardzo widzę w tym pozytywy dla Amerykanina. Normalnie spodziewałbym się Bispinga konserwatywnego. Teraz pewnie Anglik rozpocznie agresywnie i zdemoluje rywala. Angielska twarz UFC bardzo dobrze walczy z dystansu, ale jeszcze lepiej radzi sobie gdy ma rywala na plecach. Skoro potrafił tak odprawić Denisa Kanga to jeszcze szybciej zrobi to z Riverą.

George Sotiropoulos vs. Dennis Siver
George Sotiropoulos przez poddanie, runda 1. Nie sądzę by Sotiropoulos bawił się z Niemcem w wymiany w stójce. Na ziemi bohater australijskich fanów znakomicie przechodzi gardę i jeśli walka trafi do parteru, a prawie na pewno trafi, to poddanie będzie kwestią sekund.

Chris Lytle vs. Brian Ebersole
Chris Lytle przez poddanie, runda 1. Ebersole to nie jest zawodnik klasy UFC. Lytle wygra tak jak tylko będzie chciał.

Kyle Noke vs. Chris Camozzi
Kyle Noke przez poddanie, runda 3. Australijczyk powinien mieć przewagę w każdej płaszczyźnie, jest nieźle poukładany w stójce i ma całkiem niezły parter. Nie bardzo widzę jak Camozzi mógłby mu zagrozić.

Ross Pearson vs. Spencer Fisher
Ross Pearson przez decyzję. Person zupełnie nie radził sobie z zasięgiem Cole’a Millera, ale z Fisherem nie będzie miał tego problemu. Nie dość, że Amerykanin od kilku walk wygląda w Octagonie bardzo słabo, to Pearson jest po prostu lepszym technicznie uderzaczem. Anglik może pokusić się o wygraną przed czasem, jeśli to się jednak nie uda to powinien wygrać zdecydowanie przez decyzję.

Nick Ring vs. Riki Fukuda
Riki Fukuda przez decyzję. Sporo osób stawia na Ringa, ale ja jakoś nie potrafię typować zawodnika, który nie walczył od roku, a odkąd jest zawodnikiem MMA trzy razy przechodził rekonstrukcję więzadeł w kolanie. Kanadyjczyk to lepszy uderzacz, ale jeśli Fukuda użyje swoich zapasów to powinien zwyciężyć po wyrównanej walce.

Curt Warburton vs. Maciej Jewtuszko
Maciej Jewtuszko przez TKO, runda 1. Irokez ma przewagę umiejętności w dystansie w stójce, a jeśli walka trafi do klinczu jego warunki fizyczne dadzą mu odpowiednie narzędzia by nie dać się zdominować. Warburton będzie pewnie próbował obalać, ale prędzej czy później nadzieje się na jakieś kolano lub w łokieć w zwarciu i nasz zawodnik odprawi go serią ciosów.

Tie Quan Zhang vs. Jason Reinhardt
Tie Quan Zhang przez poddanie, runda 1. Reinhardta zatrudniono w UFC tylko po to by przegrać z Chińczykiem.
Alexander Gustafsson vs. James Te Huna
Alexander Gustafsson przez TKO, runda 2. Szwed pokazał w starciu z Diabate ogromne postępy, a po kolejnych miesiącach treningów z Philem Davisem spodziewam się, że w Sydney będzie jeszcze lepszy. Te Huna jest twardy, ale nie bardzo widzę jak zawodnik, który męczył się z Igorem Pokrajace ma sprawić Maulerowi jakiekolwiek kłopoty.
Mark Hunt vs. Chris Tuchscherer
Chris Tuchsherer przez poddanie, runda 1. Oczywiście Hunt ma zawsze szansę na nokaut w stójce, ale Tuchsherer raczej nie będzie się ociągał z obaleniem. Jeśli nie podda Hunta jakimś prostym kluczem na rękę to i tak spokojnie powinien wygrać przez decyzję.

Anthony Perosh vs. Tom Blackledge
Tom Blackledge przez KO, runda 2. Obaj nie są zawodnikami kalibru UFC. Perosh jest lepszy w parterze, a Blackledge w stójce. Postawię na Anglika, ale równie dobrze wynik może pójść w drugą stronę.

TJ

B.J. Penn vs. Jon Fitch – Spodziewam się od Fitcha podobnej strategii co z Hawajczykiem zaprezentował GSP. Przecież nawet jesli Fitch jest gorszy od GSP to nadal duży, silny i zdolny zapaśnik i na pewno nie da się zmieść jednym ciosem jak Hughes. Fitch przez decyzję.

Michael Bisping vs. Jorge Rivera – Rivera jest za stary, za wolny i zbyt mechaniczny żeby poważnie zagrozić Bispingowi w stójce. Jeżeli klipy na youtube nie skłonią Anglika to głupich błędów to nie będzie miał problemów z unikaniem lewego sierpowego 39-latka. Bisping przez decyzję.

George Sotiropoulos vs. Dennis Siver – Choć w stójce walka może być w miarę wyrównana to obalenie Sivera i odklepanie go w parterze przez Australijczyka wydaje się być jedynie kwestią czasu, zwłasza jesli Niemiec będzie wykonywał kilkanaście kopnięć dając okazje do złapania nogi. Sotiropoulos, poddanie, 2 runda.

Chris Lytle vs. Brian Ebersole – Ebersole jest dokładnie w tej samej pozycji co Anthony Perosh rok termu przed walką z Crocopem. Lytle, poddanie, 1 runda.

Kyle Noke vs. Chris Camozzi - W ostatnich walkach Noke pracował nad swoją obroną obaleń i zaczyna to się opłacać. Zapasy i ground-and-pound to główna broń Camozziego a Australijczyk powinien być w stanie ją zneutralizować. Noke, TKO, 2 runda.

Ross Pearson vs. Spencer Fisher – Fisher wygląda jak wrak w swoich ostatnich walkach. Pearson zaskoczył in minus w walce z Millerem ale myślę, że przede wszystkim nie mógł poradzić sobie z różnicą zasięgu. Z Fisherem nie będzie takiego problemu i umiejętnsość składania płynnych kombinacji przez Anglika w stójce powinna być przeważająca. Pearson przez decyzję.

Nick Ring vs. Riki Fukuda – Fukuda walczy bez strategii i przygotowywał się do tej walki w Japonii. Nie zostawia mi to dużego pola manewru nawet jeśli zasadniczo nie wiem czego się spodziewać od Ringa po kolejnej kontuzji. Ring przez decyzję.

Curt Warburton vs. Maciej Jewtuszko – Nie pamiętam już, który raz powtórzę następne zdania. Warburton to przyzwoity zapaśnik jak na warunki Brytyjskie ale to jego jedyna broń w tej walce. Irokez jest znacznie agresywniejszym, bardziej dynamicznym i groźnym strikerem a i w parterze powinien sobie dać radę. Warburton został już raz w parterze odklepany przez zawodnika, który niczym innym oprócz poddań nie dysponował. Jewtuszko, poddanie, 2 runda.
Tie Quan Zhang vs. Jason Reinhardt - Sean Shelby chciał zestawić Zhanga z Reinhardtem w jego debiucie. Słusznie bo Reinhardt potrafi jedynie pokkonywać kelnerów z ujemnymi rekordami na środkowym zachodzie USA. Zhang jest w UFC tylko ze względu na paszport ale nie jest to kompletne beztalencie. Zna się wystarczająco dobrze na grapplingu, że powinien szybko odklepać Amerykanina, najlepiej zanim skończy mu się paliwo. Zhang, poddanie, 1 runda.
Alexander Gustafsson vs. James Te Huna - Choć Te Huna to ostentacyjnie drugi najlepszy reprezentant regionu, w którym odbywa się gala to nie walczył od roku i miał problemy z Igorem Pokrajacem. Ale przede wszystkim walczy z autentycznie utalentowanym rywalem. Gustafsson jest ogromny jak na tą kategorię, dobrze uderza i cały czas poprawia parter. Odprawił już lepszego zawodnika w osobie Diabate i nie spodziewam się, żeby miał problemy z Nowozelandczykiem. Gustaffson, poddanie, 1 runda.

Mark Hunt vs. Chris Tuchscherer – Hunt o wiele bardziej zacięcie walczył o swój kontrakt niż walczy ze swoimi rywalami. Nawet ktoś mniej niż przeciętny jak Tuchscherer nie powinien mieć problemów. Tuchscherer, poddanie, 1 runda.

Anthony Perosh vs. Tom Blackledge – Kolejni zawodnicy, którzy niekoniecznie za swoje sportowe sukcesy znaleźli się na tej rozpisce. Tak naprawdę to nie wiem czy Perosh w ogóle widzi siebie jeszcze jako fightera z prawdziwego zdarzenia, Blackledge przynajmniej będzie głodny sukcesu. Blackledge przez decyzję.

Fusel

B.J. Penn vs. Jon Fitch - Jon Fitch (dec)
Michael Bisping vs. Jorge Rivera – Michael Bisping (ko/tko)
George Sotiropoulos vs. Dennis Siver – George Sotiropoulos (sub)
Chris Lytle vs. Brian Ebersole - Chris Lytle (sub)
Kyle Noke vs. Chris Camozzi – Kyle Noke (ko/tko)
Ross Pearson vs. Spencer Fisher – Ross Pearson (ko/tko)
Nick Ring vs. Riki Fukuda – Nick Ring (ko/tko)
Curt Warburton vs. Maciej Jewtuszko – Maciej Jewtuszko (ko/tko)
Tie Quan Zhang vs. Jason Reinhardt – Jason Reinhardt (dec)
Alexander Gustafsson vs. James Te Huna – Alexander Gustafsson (ko/tko)
Mark Hunt vs. Chris Tuchscherer - Chris Tuchscherer (dec)
Anthony Perosh vs. Tom Blackledge - Tom Blackledge (dec)

Tjo

B.J. Penn vs. Jon Fitch – Jon Fitch (dec).
Michael Bisping vs. Jorge Rivera – Michael Bisping (ko/tko)
George Sotiropoulos vs. Dennis Siver – George Sotiropoulos (sub)
Chris Lytle vs. Brian Ebersole – Chris Lytle (dec)
Kyle Noke vs. Chris Camozzi – Kyle Noke (ko/tko)
Ross Pearson vs. Spencer Fisher – Spencer Fisher (ko/tko)
Nick Ring vs. Riki Fukuda – Riki Fukuda (ko/tko)
Curt Warburton vs. Maciej Jewtuszko - Maciej Jewtuszko (ko/tko)
Tie Quan Zhang vs. Jason Reinhardt - Jason Reinhardt (sub)
Alexander Gustafsson vs. James Te Huna – Alexander Gustafsson (sub)
Mark Hunt vs. Chris Tuchscherer – Chris Tuchscherer (sub)
Anthony Perosh vs. Tom Blackledge - Anthony Perosh (ko/tko)


UFC 127: typowanie
 
G

Guest

Guest
Ja licze na to że Hunt znokautuje Tuchscherera. Nie spisuje od razu Hunta na straty. A co do reszty typowań to sie zgadzam.
 

Tidzej

Bellator
Heavyweight
W ramach ciekawostki miejsca w fightmatrix wszystkich uczestników:

[#3] Jon Fitch vs. [#4] B.J. Penn
[#10] Michael Bisping vs. [#32] Jorge Rivera
[#8] George Sotiropoulos vs. [#41] Dennis Siver
[#11] Chris Lytle vs. [#82] Brian Ebersole
[#49] Kyle Noke vs. [#92] Chris Camozzi
[#68] Spencer Fisher vs. [#94] Ross Pearson
[#26] Alexander Gustafsson vs. [#54] James Te Huna
[#21] Riki Fukuda vs. [*] Nick Ring
[#191 HW] Anthony Perosh vs. [*] Tom Blackledge
[*] Zhang Tie Quan vs. [*] Jason Reinhardt
[#67] Chris Tuchscherer vs. [#159] Mark Hunt
[#82] Maciej Jewtuszko vs. [#451] Curt Warburton
 

Droni

Bellator
Lightweight
Ja juz się nie mogę doczekać typera. Fitch 29-28, Bisping 2 runda, Soti 1, Lytle DEC, Noke 3,Spencer dec, IROKEZ 1 RUNDA
 

Przemek

UFC
Lightweight
szkoda ze nikt nie zrobił gifów jak bisping zadaje serie ciosów np,millerowi i nie robi to na nim żadnego wrażenia to bym zripostował.Jakoś po przerwaniu jak pamiec mnie nie myli nie wyglądał jakby się słaniał na nogach
 

Jakub Bijan

UFC
Middleweight
Cohones
MMARocks
Biję się w piersi bo zadeklarowałem się napisać pod lupą dla main eventu jednak nie wyrobiłem z czasem w tym tygodniu niestety. Mea culpa panowie.
 

ohio

Oplot Challenge
Featherweight
Widzieliscie Lukasza Lesia z Curtem Warburtonem? mamy kolejnego polaka w UFC
icon_smile.gif
 

Born2kill

UFC
Heavyweight
Wow, ale skreśliliście Penna...Jak dla mnieBJBispingSotiroLiczę na Camozziego, bo niefortunnie wypadł z TUF'a jednak jedna walka to nie taki "obóz" czy turniej, a serce ma niesamowite. Nie dziwię się jednak, że stawiacie na Noke'a.Lytle, Pearson, liczę na Ringa, więc on, poza tym bilans czasem ma znaczenie ;)i IRO, reszty się nie podejmuje, bo w sumie mi obojętne, choć na Hunta bym nie postawił mimo wszystko :)
 

kamil2308

Oplot Challenge
Welterweight
jezeli walka zakonczy sie przed czasem wygra Penn, jezeli nie Fitch. Mam tylko nadzieje, ze BJ dobrze przygotowal kondycje na te walke:) !!
 

Krilan

Oplot Challenge
Lightweight
Kursy na bwin . Tylko nie walki Lytle vs Ebersole

BJ Penn (USA) 2.40
Jon Fitch (USA) 1.50

Chris Camozzi (USA)2.40
Kyle Noke (AUS) 1.50

Dennis Siver (GER) 3.40
George Sotiropoulos (AUS) 1.27

Jorge Rivera (USA) 3.40
Michael Bisping (ENG) 1.27

Anthony Perosh (AUS) 2.40
Tom Blackledge (GBR) 1.50

Curt Warburton (GBR) 2.02
Maciej Jewtuszko (POL) 1.70

James Te Huna (NZL) 3.30
Alexander Gustafsson (SWE) 1.28

Jason Reinhardt (USA) 2.95
Tie Quan Zhang (CHN) 1.35

Mark Hunt (NZL) 2.80
Chris Tuchscherer (USA) 1.38

Nick Ring (CAN) 1.95
Riki Fukuda (JPN) 1.75

Spencer Fisher (USA)2.40
Ross Pearson (GBR) 1.50
 

Riso

Oplot Challenge
Featherweight
B.J Penn vs. Jon Fitch / Jon Fitch
Michael Bisping vs. Jorge Rivera / Michael Bisping
George Sotiropoulos vs. Dennis Siver / George Sotiropoulos
Chris Lytle vs. Brian Ebersole / Chris Lytle
Kyle Noke vs. Chris Camozzi / Kyle Noke
Spencer Fisher vs. Ross Pearson / Spencer Fisher
Alexander Gusstafson vs. James Te Huna / Alexander Gusstafson
Riki Fukuda vs. Nick Ring / Nick Ring
Anthony Perosh vs. Tom Blackledge / Tom Blackledge
Zhang Tie Quan vs. Jason Reinhardt / Jason Reinhardt
Chris Tuchscherer vs. Mark Hunt / Chris Tuchscherer
Maciej Jeqtuszkp vs. Curt Warburton / Maciej Jewtuszlo
 

serus

Brutaal
Light Heavyweight
Mam dziwne przeczucie, że Penn wygra, jednak wyglądał jakoś grubo na ważeniu
icon_smile.gif
Chyba odpuszczę stawianie pieniędzy na tą walkę bo to trochę wróżenie z fusów.
 

PiorunPL

Jungle Fight
Heavyweight
Bisping na ważeniu jak by wyszedł prosto z baru, sprawia wrazenie takiego typowego angielskiego kibola.
Nie wiem czy ktos taki moze wygrywać, wiadomo rankingi. i statystyki sąza nim i to on prawdopodobnie wygra, ale będę za tym drugim, nie wiem kto to jest ale wyglada ok.

BJ vs Fitch
To troche jak Fedor vs Silva
szybkosc vs rozmiar, sila
Juz pisałem ze Fitch jesli nie bedzie chciał to nie przegra, tak ten sport wyglada, jak bedzie walczyl defensywnie, uzywje zapasów do neutralizacji opponenta no to co mozna zrobic? Fitch ma tez kondycje i calkiem mocną szczękę.
Ludzie stawiaja na “ogień” BJ’a i to rzeczywiscie moze wypalić, jak wyjdzie ofensywnie, nawet ryzywkownie to moze zagrozić Fitchowi, on nie wda sie jednak w bojke tylko sprowadzi go na ziemie i uzyje przewagi sily, i rozmiatu.
Chciał bym zeby BJ wygrał ale pewnie Fitch zwyciezy, on w zasadzie przegrał tylko z GSP i jest w dobrej formie
 

serus

Brutaal
Light Heavyweight
Nie wiadomo czy Fitch jest w dobrej formie odkąd przeszedł na wegetarianizm
icon_smile.gif
 

Born2kill

UFC
Heavyweight
Piorun "OK" jest rzucanie drugiemu profesjonaliście, w zasadzie współpracownikowi, bo obaj pracują dla jednej firmy, "you're a pussy!" stojąc przy swoim pracodawcy?Nie-OK jest natomiast wyglądanie na angielskiego kibola...:D Kto tu się gorzej zachował, Bisping ma taki "urok" i dobrze, przynajmniej wyróżnia go coś :)
 

fusel

EFC Africa
Heavyweight
“Bisping na ważeniu jak by wyszedł prosto z baru, sprawia wrazenie takiego typowego angielskiego kibola.
Nie wiem czy ktos taki moze wygrywać, wiadomo rankingi. i statystyki sąza nim i to on prawdopodobnie wygra, ale będę za tym drugim, nie wiem kto to jest ale wyglada ok.”

Nasz expert MMA coraz bardziej zadziwia
icon_biggrin.gif
 

ohio

Oplot Challenge
Featherweight
Herrflick: Widzieliscie Lukasza Lesia z Curtem Warburtonem? mamy kolejnego polaka w UFC


^ Zakochany kurde


Jak juz mowilem, jestem jego fanem, rowny z niego gosc. wejdzcie sobie na jego facebooka, dodaje troche zdjec z australii. warto poogladac.
 
Top