UFC 124: St. Pierre vs Koscheck 2 – wyniki

Robert Górski

BikeOrDie.pl


Relacja, wyniki, bonusy.


George St. Pierre (MMA 21-2) po raz piąty obronił tytuł mistrza wagi półśredniej UFC deklasując w Montrealu Josha Koschecka (MMA 15-5). Ku uciesze ponad 23 tysięcy fanów najlepszy zawodnik MMA na świecie wygrał wszystkie pięć rund, ani przez chwilę nie będąc zagrożonym.

Wszystkie rundy pojedynku przebiegały według tego samego scenariusza. St. Pierre punktował rywala pojedynczymi lewymi prostymi lub kombinacjami lewy prawy od czasu do czasu próbując obaleń, które były jednak skutecznie bronione przez pretendenta. Już w pierwszej odsłonie prawe oko Koschecka zaczęło puchnąć i w kolejnych rundach zawodnik AKA właściwie nie widział już ciosów wyprowadzanych lewą ręką Kanadyjczyka. Przez cały pojedynek Amerykanin próbował upolować głowę mistrza obszernymi cepami, jednak wszystkie mijały St. Pierre’a, który w zamian karcił przeciwnika kolejnymi ciosami prostymi. Po pięciu mistrzowskich rundach wszyscy sędziowie zgodnie wypunktowali pojedynek 50 do 45 dla najlepszego półśredniego w historii tego sportu.

W pojedynku poprzedzającym walkę wieczoru Stefan Struve (MMA 21-4) zastopował uderzaniami z dosiadu Seana McCrokle (MMA 10-1). Amerykanin na samym początku starcia przeniósł pojedynek na ziemię gdzie mocno pracował nad kimurą z półgardy. Holender odzyskał jednak pełną gardę i po kilku próbach poddań z dołu przetoczył rywala do dosiadu i rozbił uderzeniami z góry.

Czołowy lekki w UFC Jim Miller (MMA 19-2) poddał w niecałe dwie minuty młodego Brazylijczyka Charlesa Oliveirę (MMA 14-1). Zawodnik z New Jersey znakomicie skontrował próbę skrętówki Do Bronxa własnym kluczem na stopę, z którego przeszedł do ciasnej balachy na kolano, którą Oliveira szybko odklepał. Również mniej niż dwie minuty trwał pojedynek byłych zwycięzców TUFa Maca Danziga (MMA 20-8-1) i Joe Stevensona (MMA 31-12). Danzig znokautował byłego pretendenta do tytułu w wadze lekkiej idealnie mierzoną kontrą lewym sierpowym. W pojedynku otwierającym transmisję będący w znakomitej dyspozycji Thiago Alves (MMA 18-7) pokonał na punkty Johna Howarda (MMA 15-5). Brazylijczyk po słabszym okresie i kontuzjach w ostatnich dwóch udowodnił, że cały czas jest jednym z najlepszych uderzaczy w tej kategorii wagowej pokazując dominację techniczną nad mocno bijącym Howardem.

W dwóch pojedynkach z undercardu, które zmieściły się w transmisji wygrywali Kanadyjczycy. Mark Bocek (MMA 9-3) znakomitym trójkątem z dosiadu poddał bardzo dobrego grapplera Dustina Hazeletta (MMA 12-7), a debiutujący w UFC Sean Pierson (MMA 11-4) mimo problemów z kondycją po wyrównanym pojedynku wypunktował Matta Riddle (MMA 5-2).

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze półśredniej
170 lbs.: Georges St. Pierre pok. Josha Koschecka przez jednogłośną decyzję, 3 x 50-45

Główna karta:

265 lbs.: Stefan Struve pok. Seana McCorkle przez TKO (uderzenia z dosiadu), 3:55 runda 1
155 lbs.: Jim Miller pok. Charlesa Oliveirę przez poddanie (balacha na kolano), 1:59 min runda 1
155 lbs.: Mac Danzig pok. Joe Stevensona przez KO (lewy sierp), 1:54 min runda 1
170 lbs.: Thiago Alves pok. Johna Howarda przez jednogłośną decyzję, 3 x  30-27
Pozostałe:

155 lbs.: Mark Bocek pok. Dustina Hazeleta przez poddanie ( duszenie trójkątne nogami ), 2:33 min runda 1
185 lbs.: Jesse Bongfeldt większościowo zremisował z Rafaelem Natalem, 2 x 28-28; 28-29
170 lbs.: Sean Pierson pok. Matthew Riddle’a przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27
185 lbs.: Dan Miller pok. Joe Doerksena przez niejednogłośną decyzję, 2 x 29-28; 28-29
170 lbs.: Ricardo Almeida pok. T.J. Granta przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27
155 lbs.: John Makdessi pok. Pata Audinwooda przez jednogłośną decyzję, 2 x 30-27; 30-26

Bonusy po 100 tys. $

Walki wieczoru: George St. Pierre vs. Josh Koscheck ^
Nokaut wieczoru: Mac Danzig
Poddanie wieczoru: Jim Miller i Mark Bocek*

^ po raz pierwszy to fani decydowali o bonusie za walkę wieczoru


* obaj dostali po 50 tys. $UFC 124: St. Pierre vs Koscheck 2 – wyniki
 

ninja

PRIDE FC
Lightweight
Bocek nice
icon_wink.gif
 
Top