UFC 121: Lesnar vs Velasquez – wyniki

ufc-121-poster_medium.jpgRelacja, wyniki, bonusy.

Niepokonany Cain Velasquez (MMA 9-0) został dzisiaj w nocy nowym mistrzem UFC w wadze ciężkiej demolując w walce wieczoru UFC 121 w Anaheim największego gwiazdora organizacji Brocka Lesnara (MMA 5-2). Typowany przez ekspertów na zwycięzcę pojedynku zapaśnik z American Kickboxing Academy udowodnił, że mimo deficytu warunków fizycznych jest zdecydowanie lepszym zawodnikiem MMA.


Lesnar rozpoczął starcie bardzo agresywnie atakując pretendenta kolanami w klinczu. Chwilę później Brock dwukrotnie obalił Velasqueza, ale ten prawie natychmiast wracał do stójki. Od tego momentu zawodnik o meksykańskich korzeniach rozpoczął swoją dominację. Najpierw sam obalił Lesnara, a gdy ten powrócił do stójki dwukrotnie posyłał go na deski kombinacjami ciosów i po kolejnych seriach uderzeń w parterze dochodzących do głowy słabnącego mistrza sędzia Herb Dean przerwał pojedynek. Była to ósma wygrana Velasqueza przez TKO, teraz w pierwszej obronie mistrzowskiego pasa czeka na niego mocno bijący Brazylijczyk Junior Dos Santos.


W drugiej walce wieczoru były mistrz Strikeforce i EliteXC Jake Shields (MMA 26-4-1) niejednogłośnie wypunktował Martina Kampmanna (MMA 17-4) prawdopodobnie zapewniając sobie starcie o pas UFC w wadze półśredniej. Pojedynek był bardzo wyrównany, Shields w pierwszej rundzie w swoim stylu kontrolował starcie w parterze, ale nie potrafił zrobić na ziemi żadnej krzywdy Duńczykowi. W drugiej Hitman lepiej bronił obaleń i kilka razy zranił rywala kolanami w klinczu. Ostatnia odsłona była najbardziej wyrównana, początkowo dominował Kampmann, ale Shields mimo ogromnego zmęczenia w ostatnich fragmentach pojedynku wszedł przeciwnikowi za plecy czym prawdopodobnie wygrał pojedynek na kartach sędziowskich.


Matt Hamill (MMA 10-2) wypunktował Tito Ortiza (MMA 15-8-1) w starciu podopiecznego i trenera trzeciej edycji TUFa. Trochę nieoczekiwanie były mistrz UFC w pierwszej rundzie wygrywał starcie w stójce, chociaż to ciosy Hamilla robiły większe spustoszenie na twarzy Ortiza. W drugiej i trzeciej rundzie Hammer zdecydował się na przenoszenie walki na ziemię, tam kontrolował mocno wyblakłego już gwiazdora w drodze to zasłużonej decyzji.


Najlepszą walkę wieczoru dali w Anaheim Diego Sanchez (MMA 22-4) i Paulo Thiago (MMA 13-3). Nightmare
po przegraniu pierwszej rundy, w kolejnych dwóch nadał mordercze tempo, którego jego brazylijski rywal nie był w stanie wytrzymać. Mistrz pierwszego TUFa bronił prób poddań Thiago, zdobywał pozycje dominujące i atakował ciosami z góry. Sanchez był bliski skończenia rywala w trzeciej odsłonie, ale mocno rozbity i zmęczony Brazylijczyk  dotrwał do końcowej syreny. Decyzją zakończyło się też otwierające główną kartę starcie Brendana Schauba (MMA 7-1) z Gabrielem Gonzagą (MMA 11-6). Amerykanin dość wyraźnie wypunktował w stójce byłego pretendenta do tytułu UFC.

W dwóch walkach transmitowanych w stacji Spike TV: mistrz ostatniego TUFa Court McGee (MMA 11-1) mimo sporych kłopotów w pierwszej rundzie, w trzecich pięciu minutach poddał Ryana Jensena (MMA 15-7), a Tom Lawlor (MMA 7-3) zdominował zapaśniczo byłego pretendenta do tytułu w wadze średniej Patricka Cote (MMA 13-7). W pozostałych pojedynkach: Daniel Roberts (MMA 11-1) poddał efektowną anakondą Mike’a Guymona (MMA 12-4-1), Jon Madsen (MMA 7-0) szybko odprawił Gilberta Yvela (MMA 36-16-1), a Sam Stout (MMA 16-6-1) i Chris Camozzi (MMA 14-3) niejednogłośnie pokonywali odpowiednio Paula Taylora (MMA 10-6) i Dongi Yanga (MMA 9-1).
Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze ciężkiej
265 lbs.: Cain Velasquez pok. Brocka Lesnara przez TKO (uderzenia w parterze), 4:01 runda 1

Główna karta:

170 lbs.: Jake Shields pok. Martin Kampmanna przez niejednogłośną decyzję, 28-29, 30-27, 29-28
170 lbs.: Diego Sanchez pok. Paulo Thiago przez jednogłośną decyzję, 30-26, 29-28, 29-28
205 lbs.: Matt Hamill pok. Tito Ortiza przez jednogłośną decyzję, 29-28, 29-28, 30-27
265 lbs.: Brendan Schaub pok. Gabriela Gonzagę przez jednogłośną decyzję, 2 x 30-27

Walki w Spike TV


185 lbs.: Court McGee pok. Ryana Jensena przez poddanie (trójkąt rękoma) 1:21 runda 3
185 lbs.: Tom Lawlor pok. Patricka Cote przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27

Pozostałe:


170 lbs.: Daniel Roberts pok. Mike’a Guymona przez poddanie (anakonda), 1:13 runda 1
155 lbs.: Sam Stout pok. Paula Taylora przez niejednogłośną decyzję, 29-28, 28-29, 30-27
185 lbs.: Chris Camozzi pok. Dongi Yanga przez niejednogłośną decyzję, 28-29, 29-28, 29-28
265 lbs.: Jon Madsen pok. Gilberta Yvela przez TKO (uderzenia w parterze), 1:21 runda 1

Bonusy po 70 tys. $

Walki wieczoru: Diego Sanchez vs. Paulo Thiago
Nokaut wieczoru: Cain Velasquez
Poddanie wieczoru: Daniel Roberts


UFC 121: Lesnar vs Velasquez – wyniki
 

madafaka

Maximum FC
Light Heavyweight
Madsen i Roberts szybko sobie poradzili, może pokażą jedną z tych walk w transmisji.
 

bjp

Jungle Fight
Middleweight
Dyrma,mam pytanie.
Kiedyś coś wspomniałeś o programie stream torrent. Jaką stację mam wpisać w wyszukiwarce,żeby móc oglądać ufc 121???
 

bjp

Jungle Fight
Middleweight
Danish delight : the channels seems to be offline.


Wszystkie inne chodza, ten nie chce…
 
Top