UFC 119: typowanie

Tidzej

Bellator
Heavyweight
UFC_119_Poster_FINALv2-17x24.jpg

Druga z gal do typera jest UFC 119. Na adres [email protected], jeśli ktoś nie zrobił tego przy okazji DREAM, można wysłać swoje typy w mailu, który w temacie zarówno będzie zawierał nick jak i “UFC 119″. Dla tych co się odzwyczaili przypominam, że punkty są za wszystkie walki na gali. A teraz, typy redakcji:

Bosy (9-1, 90,0%)

Frank Mir vs. Mirko Filipovic
Mirko Filipovic by TKO runda 3. Licze na mocne low kicki Cro Copa które odbiorą ochotę do kontynuowania walki przez Mira.

Antonio Rogerio Nogueira vs. Ryan Bader
Antonio Rogerio Nogueira przez decyzję. Tak w jak ostatniej walce z Brilzem, mały Nog spotyka się ponownie z mocnym zapaśnikiem. W stójce powinien przeważać brazylijczyk a jak walka trafi do parteru BJJ Noga pomoże mu przywracać walkę do stójki.

Chris Lytle vs. Matt Serra
Chris Lytle przez KO! Mam nadzieje, że Chris urwie głowę Serze.

Sean Sherk vs. Evan Dunham
Evan Dunham przez decyzję. Evan który w kolejnej walce jest underdogiem, odnajduje się w tej pozycji i powinien wyciągnąc decyzję w walce ze Sherkiem.

Melvin Guillard vs. Jeremy Stephens
Melvin Guillard  przez KO. Jedna z tych walk która trafi do parteru…wtedy kiedy ktoś dostanie gonga w głowę. Stawiam w ciemno na Melvina.

C.B. Dollaway vs. Joe Doerksen
C.B. Dollaway przez decyzję. El Dirte od 2 lat nie przegral walki i właśnie ten okres dobiegnie końca gdy C.B zależy go swoimi mocniejszymi zapasami.

Matt Mitrione vs. Joey Beltran
Joey Beltran przez decyzję. Joey Beltran mimo, że wyglądać będzie na mlodszego brata wielkiego Mitrione. Powinien spokojnie go ogarnąć swoim doświadczeniem.

Pat Audinwood vs. Thiago Tavares
Thiago Tavares przez poddanie. Myslę, że Thiago Tavares powita Pata w UFC lecz nie przez podanie mu ręki a zabranie jej ze sobą i założenie balachy.

Steve Lopez vs. Waylon Lowe
Steve Lopez przez “nie wiem jak”.

T.J. Grant vs. Julio Paulino
T.J. Grant przez decyzję. T.J. Grant zrobi sobie 3 rundy sparingowe z Julio.

Mark Hunt vs. Sean McCorkle
Mark Hunt przez KO. Stawiam na starego lisa.

R.O.B. (103-52, 66,5%)
Frank Mir vs. Mirko Filipovic – Mir przez decyzję
Antonio Rogerio Nogueira vs. Ryan Bader – Nogueira przez poddanie
Chris Lytle vs. Matt Serra - Lytle przez decyzję
Sean Sherk vs. Evan Dunham - Dunham przez poddanie
Melvin Guillard vs. Jeremy Stephens - Stephens przez decyzję
C.B. Dollaway vs. Joe Doerksen - Doerksen przez poddanie
Matt Mitrione vs. Joey Beltran - Beltran przez…cokolwiek, byle Mitrione dostał
Pat Audinwood vs. Thiago Tavares - Tavares przez decyzję
Steve Lopez vs. Waylon Lowe - Lopez przez decyzję
T.J. Grant vs. Julio Paulino – Grant przez poddanie
Mark Hunt vs. Sean McCorkle – Hunt przez KO on_biggrin.gif' alt=':D' class='wp-smiley' />
Venom (183-100, 63,7%)

Mirko Filipovic przez KO, runda 1. Sam nie wiem jak ten pojedynek się potoczy. Z jednej strony Chorwat ma znaczny deficyt wagi, kontuzję oka i generalnie nie radzi sobie lepszymi zawodnikami w UFC. Z drugiej strony klatki stanie Mir, który raz mocno trafiony nie wraca już do pojedynku. Żeby odprawić CroCopa trzeba mu zafundować takie lanie jak zrobił to Cigano, nie bardzo widzę Franka w tej samej roli. Mam przeczucie, że Amerykanin albo się zmęczy po drodze, albo zostanie ustrzelony prędzej czy później..

Ryan Bader przez decyzję. Pomijając wygraną z Cane, Nogueira w ostatnich latach delikatnie mówiąc nie imponował. W stójce ma okropnie dziurawą gardę, wydaję się powolny i nieskoordynowany. W Baderze też nie widzę przyszłego mistrza przede wszystkim z uwagi na jego słabe cardio. Spodziewam się, że Amerykanin zrobi wystarczająco dużo w pierwszych dwóch rundach by wygrać decyzję.

Matt Serra przez decyzję. Standardowo w pojedynkach Chrisa Lytle trzeba sobie przypomnieć, że aktualną ambicją strażaka z Indiany nie jest wygrywanie, a zarabianie na bonusach. Z tego powodu zamiast w technicznych pojedynkach zwykle widzimy go w bezsensownych bójkach. Serra z uwagi na swoje warunki fizyczne nigdy nie będzie ponownie mistrzem, ale w tym pojedynku będzie trafiał częściej i celniej na drodze do punktowej decyzji.

Evan Dunham przez decyzję. To starcie powinno być dużo bardziej wyrównane niż się wielu osobom wydaje. Sherk to dużo lepszy grappler od Griffina i nie da sobie tak wchodzić za plecy. To raczej Dunham będzie musiał w tym starciu bronić obaleń i starać się utrzymać walkę w stójce, o ile oczywiście Sherk przypomniał sobie co jest jego głównym atutem w MMA. Spodziewam się, że starcie rozstrzygnie się w górze, a tam jego lepszy zasięg Evana i długi lewy prosty powinien dać mu nieznaczne zwycięstwo.

Jeremy Stephens przez decyzję. Stephens pokazał w pojedynku ze Stoutem, że jego siła uderzenia potrafi zniwelować przewagę techniczną rywala. Melvin raczej nie słynie ze zbyt strategicznego podchodzenia do pojedynków, więc nie spodziewam się, że nawet przegrywając w stójce zdecyduje się na obalenia.

C.B. Dollaway przez decyzję. Dollaway nie okazał się takim talentem jak wiele osób się spodziewało. To cały czas lepszy zawodnik od starzejącego się Kanadyjczyka, chociaż z drugiej strony jeśli C.B. właduje się w jakieś poddanie nie będę zaskoczony.

Matt Mitrione przez TKO, runda 2. Mitrione pokazał spore postępy w walce z Kimbo, ładnie składał kombinacje w stójce, był metodyczny i dokładny. Beltran to napompowany zawodnik z wagi niżej, w starciu, które będzie pewnie bójką w stójce zabraknie mu argumentów fizycznych.

Thiago Tavares przez decyzję. Brazylijczyk to bardzo trudny przeciwnik na debiut. Tavares będzie bronił obaleń Audinwooda, punktował w stójce i spokojnie wygra decyzję.

Waylon Lowe przez TKO, runda 2. Lowe to lepszy zapaśnik i jeśli nie da się złapać w poddanie powinien zakończyć walkę przed czasem.
T.J. Grant przez decyzję. Grant wypadł bardzo dobrze przeciwko Hendricksowi, a Paulino to jakieś dwie klasy gorszy zawodnik. Kanadyjczyk będzie miał przewagę w każdej płaszczyźnie i spokojnie wygra decyzję.
Mark Hunt przez TKO, runda 2. Wygląda na to, że Hunt wziął się poważnie za treningi w ATT. McCorkle to duży, silny gość, ale zbyt wiele nie potrafi, Mark powinien sobie poradzić.

TJ (180-104, 63,4%)

Nie mam wiary w zdrowego Chorwata a co dopiero w Filipovica otwarcie przyznającego się do walczenia z urazem oka. Nie będe nawet zdziwiony, jeśli Mir będzie przeważał w stójce choć najpewniej poskłada go w parterze. Z drugiej strony, to Frank Mir, jeśli zostanie trafiony raz to może być po wszystkim. Mir, TKO, 1 runda.

Poza zniszczeniem Luisa Cane minęło strasznie dużo czasu od kiedy Nogueira miał dobry występ. Do tego dochdzą plotki o jego fatalnym obozie przygotowawczym i nic mnie nie przekonuje. Brazylijczyk jest łatwy do trafienia i dzięki zapasom Badera nie będzie miał za dużo szans w parterze dopóki nie będzie na tyle zmęczony, żeby nie grozić Amerykaninowi. Bader, TKO, 3 runda.

Lytle nie podda Serry a w stójce, mimo przewagi zasięgu, jest znacznie mniej techniczny i były mistrz nie powinien mieć problemów z kontrowaniem jego cepów. Serra przez decyzję.

Nawet gdyby Sherk nie walczył po raz pierwszy od półtora roku po pladze kontuzji to i tak wolałbym Dunhama. Krótkie ręce znów będą zgubą Sherka bo jeśli nie wygra wymian to, nawet po obaleniach, nie widzę, żeby potrafił zdusić tak dynamicznego grapplera. Dunham przez deczyję.

Obydwaj mocni w stójce, gdzie nigdy nie byli zatrzymani. Postawię na Guillarda dlatego, że ma bardziej zróżnicowany atak. Guillard przez decyzję.

Dollaway ma straszny nawyk wpadania w gilotyny ale jeśli będzie walczył spokojnie to zdemoluje Doerksena. Poza poddaniem wystrzelanego Lawlora Kanadyjczyk nie ma nic do zaoferowania na tym poziomie. Dollaway, TKO, 2 runda.

To dość niesłychane, że Mitrione jest trzecim rywalem Beltrana w UFC i będzie najbardziej wymagającym z nich jeśli chodzi o stójkę. Matt Mitrione, zawodnik, który przegrał z McSweeney’em. Mitrione jednak naprawdę robi postępy od dołączenia do Roufusport i powinno to się przełożyć na dobry wynik przeciwko nieprzekonywującemu Beltranowi. Mitrione, TKO, 2 runda.

Tavares nie tylko wygląda jak Vitor Belfort, ma również problemy z walczeniem na miarę swoich umiejętności jak Vitor Belfort. Jeśli będzie w formie poradzi sobie z zapaśnikiem w osobie Audinwooda bo jest o klasę lepszy w parterze ale jeśli zgaśnie nie zdziwie się jak przegra na punkty. Tavares przez decyzję.

Postawię na znacznie bardziej aktywnego fightera. Lowe przez decyzję.

Kanadyjczyk jest naprawdę dobrym grapplerem, zdecydowanie lepszym od Paulino. Powinien przenieść tam walkę i zdominować Dominikańczyka. Grant, poddanie, 2 runda.
McCorkle może być lepszym internetowym trollem niż jest fighterem. Choć stawianie na Marka Hunta w 2010 roku nie jest czymś co czynię z dużą pewnością. Hunt, TKO, 1 runda.
Fusel (167-116, 59,0%)

Frank Mir vs. Mirko Filipovic – Frank Mir (dec)
Antonio Rogerio Nogueira vs. Ryan Bader – Ryan Bader (dec)
Chris Lytle vs. Matt Serra – Matt Serra (ko/tko)
Sean Sherk vs. Evan Dunham – Evan Dunham (sub)
Melvin Guillard vs. Jeremy Stephens - Jeremy Stephens (dec)
C.B. Dollaway vs. Joe Doerksen – CB Dollaway (ko/tko)
Matt Mitrione vs. Joey Beltran - Joey Beltran (ko/tko)
Pat Audinwood vs. Thiago Tavares - Thiago Tavares (sub)
Steve Lopez vs. Waylon Lowe – Steve Lopez (dec)
T.J. Grant vs. Julio Paulino - TJ Grant (dec)
Mark Hunt vs. Sean McCorkle - Mark Hunt (ko/tko)

Tjo (114-89, 56,2%)

Mirko Filipovic, Dec.
Ryan Bader, (T)KO.
Matt Serra, (T)KO.
Sean Sherk, Dec.
Melvin Guillard, (T)KO.
Joe Doerksen, Sub.
Joey Beltran, (T)KO.
Pat Audinwood, Dec.
Waylon Lowe, (T)KO.
Julio Paulino, (T)KO.
Sean McCorkle, (T)KO.

Royler (10-9, 52,6%)

*Frank Mir* vs. Mirko Filipovic
Antonio Rogerio Nogueira vs. *Ryan Bader*
Chris Lytle vs. *Matt Serra*
Sean Sherk vs. *Evan Dunham*
*Melvin Guillard* vs. Jeremy Stephens
*C.B. Dollaway* vs. Joe Doerksen
*Matt Mitrione* vs. Joey Beltran
Pat Audinwood vs. *Thiago Tavares*
Steve Lopez vs. *Waylon Lowe*
*T.J. Grant* vs. Julio Paulino
*Mark Hunt* vs. Sean McCorkle

UFC 119: typowanie

dyb

Brutaal
Heavyweight
czy jest opcja obejrzenia Hunta na zywo? tych pierwszych walk to nawet na mma-tv i innych streamach nie ma, right?

outcast

Maximum FC
Bantamweight
@dyb
Jeśli tylko panowie dadzą dobrą walkę to najprawdopodobniej zobaczymy ich w przewie pomiędzy pojedynkami z głównej karty.

Faktycznie trzeba się zastanowić nad dodaniem punktu z tym pytaniem w FAQ :)

heileris

ONE FC
Lightweight
Szkoda, że nie wszyscy w redakcji uzasadniają typy bo przyznam się szczerze że bardzo lubie je czytać :)

Seneks

Oplot Challenge
Lightweight
“Matt Mitrione, zawodnik, który przegrał z McSweeney’em.”

Co wy macie do tego McSweeney’a ?:P Pokaże klasę na UFC 120.

Razel

Oplot Challenge
Welterweight
Miras musi wygrać ! W walkach takich zawodników jak Miras, Wand, Fedzia, Minotauro czy Saku serce zawsze jest przed rozsądkiem !
CC wygrywa przez TKO.

marcus-007

Jungle Fight
Lightweight
Matt Mitrione naprawdę szybko się uczy i mam nadzieję, że sobie poradzi. Po prostu lubię tego zawodnika. Najwięcej kłopotu przysporzyła mi walka Lytle-Serra, ostatecznie postawiłem na Chrisa, może dla tego, że jest aktywniejszy, ostatnio bardzo dobrze wygląda. W moim mniemaniu są to podobni zawodnicy (dodatkowo obu lubię) i nic mnie w tej walce nie zdziwi. Typy poszły wczoraj razem z Dream, które weszło w 100% i w nocy mam nadzieję, będzie podobnie.

No i oczywiście liczę na K.O. w wykonaniu Hunta;)

marcus-007

Jungle Fight
Lightweight
heileris – też lubię, ale strasznie mącą mi w głowie. Szczególnie, gdy któryś z redaktorów użyje zwrotu w stylu na pewno, 2 klasy lepszy itd. Dla tego typy poszły wczoraj.

grzejnik78

Maximum FC
Welterweight
Mirko Filipovic by TKO runda 3
Mir przez decyzję
Mirko Filipovic przez KO, runda 1
Mir, TKO, 1 runda
Frank Mir (dec)
Mirko Filipovic, Dec.

Tego jeszcze nie bylo
icon_wink.gif

Razel

Oplot Challenge
Welterweight
@seban28 – wiem wiem, ale ja i tak postawiłem na Saku mimo iż nie dawałem mu wielkich szans
icon_wink.gif

Bubi

ONE FC
Light Heavyweight
Cro cop powinien sobie już dać spokój z walkami. Co miał zrobić o zrobił. Mir wygra bankowo

marcus-007

Jungle Fight
Lightweight
Mi się wydaje, że przesadzacie ze szczęką Mira. On z reguły pada po parunastu ciosach, a nie po jednym jak tu niektórzy mówią.

tutejszy

Oplot Challenge
Featherweight
Witam wszystkich, przyglądałem się Waszej społeczności od kilku miesięcy, postanowiłem do Was dołączyć; moje typy na UFC 119:
Mirko Crocop by KO/TKO – dla niego zamierzam zarwać nocke
Antonio Rogerio Nogueira by KO/TKO – doświadczenie weźmie góre
Chris Lytle by KO/TKO – liczę na lucky punch
Evan Dunham by dec.
Melvin Guillard by KO/TKO
Joe Doerksen by dec.
.Joey Beltran by KO/TKO
Thiago Tavares by sub.
Steve Lopez by dec.
T.J. Grant by sub.
Mark Hunt by Ko/Tko

WARRR MIRKO