UFC 119:Mir vs. Cro Cop – wyniki

Robert Górski

BikeOrDie.plRelacja, wyniki, bonusy

Frank Mir (MMA 14-5) chyba ostatecznie pożegnał Mirko CroCopa Filipovica (MMA 27-8-2) z wielkiego MMA na dzisiejszej gali UFC 119 w Indianapolis. Amerykanin po bardzo słabym pojedynku na minutę przed końcem znokautował Chorwata uderzeniem kolanem.


Do momentu nokautu obaj zawodnicy przez czternaście minut praktycznie nie wyprowadzili żadnej skutecznej ofensywy. Mir głównie inicjował klincze, w których specjalnie nawet nie próbował uderzać ani obalać rywala, a CroCop w dystansie uciekał od Franka nie zadając ciosów od czasu do czasu tylko strzelając swoim firmowym wysokim kopnięciem w powietrze. Gdy pod koniec pojedynku Mirko wreszcie postanowił śmielej zaatakować rywala, został skontrowany kolanem, które pozbawiło go przytomności i możliwe, że również zakończyło jego przygodę w największej organizacji MMA na świecie.


W drugiej walce wieczoru zwycięzca ósmego TUFa Ryan Bader (MMA 12-0) wypunktował innego przyblakłego gwiazdora Pride Antonio Rogerio Nogueirę (MMA 19-4). Zapaśnik z Arizony mocno rozpoczął pojedynek, w pierwszej rundzie po obaleniu Brazylijczyka solidnie przetestował jego szczękę serią potężnych ciosów w parterze. Kolejne rundy były bardziej wyrównane, jednak nieoczekiwanie w stójce to Bader trafiał mocniej i celniej, dodatkowo punktował obaleniami. Po pełnych piętnastu minutach sędziowie zgodnie przyznali wygraną Amerykaninowi.


Najlepszą walkę wieczoru, niestety zakończoną skandalicznymi werdyktem, dali w Conseco Fieldhouse były mistrz Sean Sherk (MMA 34-4-1) i młody talent Evan Dunham (MMA 11-1). Powracający po kontuzjach Muscle Shark
znakomicie zaprezentował się w pierwszej rundzie, z łatwością rzucał rywala na matę, atakował ciosami z góry i jednym z łokci poważnie rozciął Dunhama w okolicach oka. W drugiej odsłonie szala zwycięstwa zaczęła się przechylać na stronę młodszego z Amerykanów. Co prawda zawodnik Xtreme Couture znowu po raz kolejny dał się obalić, ale gdy walka powróciła do stójka rozpoczął demolkę weterana w stójce. Evan trafiał ciosami prostymi, latającymi kolanami i front kickami na twarz. Pod jego dyktando toczyła też się ostatnia runda i młody zawodnik zdecydowanie zasłużył na wygraną. Niestety dla niego sędziowie Cecil Peoples i Glenn Trowbridge ze znanych sobie tylko powodów dali zwycięstwo Sherkowi, jedynie sędzia Kelvin Caldwell słusznie wypunktował wygraną 29-28 dla Dunhama.


W pozostałych pojedynkach głównej karty: Chris Lytle (MMA 30-17-5) wreszcie przypomniał sobie, że potrafi technicznie boksować i przed swoją publicznością zdeklasował Matta Serrę (MMA 11-7). Nowojorczyk nie miał żadnych argumentów przeciwko znakomicie bijącemu rywalowi. W starciu otwierającym PPV Melvin Guillard (MMA 26-8-2) po kolejnej dość podejrzanej decyzji wypunktował Jeremy’ego Stephensa (MMA 17-6).

W walkach transmitowanych w telewizji Spike C.B. Dollaway (MMA 11-2) efektownie poddał weterana Joe Doerksena (MMA 46-13), Matt Mitrione (MMA 3-0) po wojnie w stójce wygrał decyzją z Joeyem Beltranem (MMA 12-4), Thiago Tavares (MMA 15-3-1) zgotował niemiłe powitanie debiutantowi w UFC Patowi Audinwoodowi (MMA 9-1-1), a Sean McCorkle (MMA 10-0) szybko poddał ciągle beznadziejnego w parterze Marka Hunta (MMA 5-7).
Walka wieczoru:

265 lbs.: Frank Mir pok. Mirko Filipovica przez KO ( kolano w klinczu ). 4:02 runda 3

Główna karta:

205 lbs.: Ryan Bader pok. Antonio Rogerio Nogueirę przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27
170 lbs.: Chris Lytle pok. Matta Serrę przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27
155 lbs.: Sean Sherk pok. Evana Dunhama przez niejednogłośną decyzję, 2 x 29-28; 28-29
155 lbs.: Melvin Guillard pok. Jeremy’ego Stephensa przez niejednogłośną decyzję, 29-28; 28-29; 30-27

Walki w Spike TV:


185 lbs.: C.B. Dollaway pok. Joe Doerksena przez poddanie ( duszenie gilotynowe ), 2:30 runda 1
265 lbs.: Matt Mitrione pok.  Joey’ego Beltrana przez jednogłośną decyzję, 3 x 29-28

Pozostałe:


155 lbs.: Thiago Tavares pok. Pata Audinwooda przez poddanie ( duszenie gilotynowe ), 3:47 runda 1
155 lbs.:  Waylon Lowe pok. Steve’a Lopeza przez niejednogłośną decyzję, 2 x 29-28; 28-29
170 lbs.: T.J. Grant pok. Julio Paulino przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27
265 lbs.:  Sean McCorkle pok. Marka Hunta przez poddanie ( kimura ), 1:03 runda 1

Bonusy po 70 tys. $

Walki wieczoru: Sean Sherk vs. Evan Dunham & Matt Mitrione vs. Joey Beltran
Poddanie wieczoru: C.B. DollowayUFC 119:Mir vs. Cro Cop – wyniki
 

Steryd

Jungle Fight
Welterweight
Czyżby poddanie wieczoru dla CB ?
icon_wink.gif
 

deadzior

Oplot Challenge
Lightweight
haha ale konkurencja w departamencie poddań , teraz tylko Cro Cop może zdobyć poddanie wieczoru poprzez flying one leg triangle choke
icon_razz.gif
 

Dyrma

BAMMA
Light Heavyweight
Jakby ktoś szukał streamu wysokiej jakości (1 z 5 opcji to link do jakiegoś kanału veetle)
http://www.dovytv.net/
 

Dyrma

BAMMA
Light Heavyweight
wszyscy na chacie.
Jakieś fatum z okopywaniem jąder w ten weekend - w DREAM, teraz w UFC...
Coś Goldi z Roganem coś tak niemrawo dziś, może przykład trzeba brać z kolegów z HD NET z ostatniego DREAM (Schiavello i Trigg)
1-219.gif
 

Dyrma

BAMMA
Light Heavyweight
A teraz przypomnijcie sobie to co się działo na ostatnim KSW na trybunach - cisza bez większych ekscesów.
 

Eazy22

Oplot Challenge
Welterweight
ŻENADA Z SEDZIOWANIEM!!! Zdecydowanie zle sedziowanie w walce Dunhana i Sherka jak i Stephensa i Guillarda. Tak jak napisal Outcast, rece opadaja
 

pitul30

Jungle Fight
Welterweight
Tak się zastanawiam który z naszych zawodników wytrzymał by 15min na takich obrotach?
 
Top