1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Twisto - darmowe 50zł dla użytkowników cohones

Discussion in 'Cohones' started by Twarzowiec, Nov 26, 2019.

 1. Twarzowiec

  Twarzowiec Maximum FC
  Lightweight

  Dołączył:
  Jun 23, 2012
  Komentarze:
  1,502
  Zdobyte Lajki:
  4,097
  Punkty:
  1,790
  żartuję, tak naprawdę to dla wszystkich :suchykarol:

  Twisto to darmowa karta kredytowa. Aktualnie za sam fakt zarejestrowanie i zamówienia karty dostajemy 50zł, dzięki promocyjnym reflinkom. Za Twisto stoi między innymi właściciel ING Banku Śląskiego, czyli międzynarodowa grupa ING.

  REJESTRACJA Z MOJEGO POLECANIA +50zł

  Rejestracja bez bonusowych pieniędzy


  Na początku jednak kilka słów wprowadzenia. Twisto to nie bank, ale tak zwany fintech – czyli firma zajmująca się szeroko rozumianymi innowacjami technologicznymi w świecie finansów. W ostatnim czasie podmiotów tego typu pojawia się na rynku całkiem sporo, a że oferują różnego rodzaju premie na start, to ciężko je ignorować. Zresztą dobrym przykładem tego typu firmy, które wielokrotnie opisywałem na blogu, są… kantory internetowe, które zresztą swego czasu mocno namieszały na rynku.

  Pamiętajmy jednak, że fintechy to nieco inna liga niż banki. Z jednej strony mogą one działać znacznie sprawniej: nie mają na głowie tylu przepisów, nie zatrudniają takiej ilości osób, a że tworzą produkt od podstaw, to ich koszty działania są zazwyczaj znacząco niższe. Oznacza to, że mogą oferować bardziej atrakcyjne produkty, ale równocześnie – że nie mają takiego budżetu marketingowego – w związku z tym musimy zapomnieć o premii na start w wysokości kilkuset złotych, a raczej zadowolić się kwotą od kilkunastu do około stu złotych. Z drugiej strony warunki jej zdobycia są zazwyczaj niesamowicie proste ;)

  Oczywiście nie znaczy to, że fintechy mogą działać jak chcą. Działalność tego typu instytucji jest bowiem uregulowana prawnie i obowiązuje je sporo przepisów – jak choćby Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy, która nakłada nie tylko na banki, ale również na instytucje finansowe mające (lub nie!) siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej konieczność identyfikacji klienta. Nie zdziwcie się więc, że fintechy również muszą nas weryfikować. Zresztą kto korzysta z kantorów internetowych (jak choćby walutomat) wie o czym mówię.

  Twisto, czyli co?
  I tak też będzie z Twisto. Aby bowiem skorzystać z tytułowej promocji konieczne jest złożenie wniosku o Twisto Free wraz z darmową kartą płatniczą, która służy nam do płacenia za zakupy. Nie płacimy jednak swoimi pieniędzmi, a pieniędzmi Twisto – w ramach przyznanego limitu. Co istotne: limit przyznawany jest bez pytania o dokumenty dochodowe, ale przy użyciu „wewnętrznych i zewnętrznych baz danych”. Chodzi tu m.in. o BIG (ale nie BIK).

  Sam proces wnioskowania jest relatywnie krótki i dość podobny do tego, co spotykamy w bankach. Oprócz podania standardowych danych musimy się zweryfikować przelewem – pamiętajmy o tym, aby to zrobić i aby dane były zgodne z tym, co podaliśmy Twisto (głównie chodzi o adres, ew. zmianę nazwiska). Oczywiście firma może nam odmówić przydzielenia limitu, jeśli uzna naszą zdolność za niewystarczającą.

  Usługa Twisto jest więc podobna do standardowej karty kredytowej, a raczej karty obciążeniowej – tutaj otrzymujemy zestawienie transakcji na koniec miesiąca i mamy 15 dni na spłatę zadłużenia (czyli grace period wynosi 45 dni). Jeśli nie możemy zwrócić wszystkiego, to Twisto pozwala na przesunięcie spłaty 90% zadłużenia na kolejny miesiąc. Oczywiście nie za darmo – płacimy ok. 4,5% wartości (czyli jakieś 4,5 zł za każde 100 zł). Łatwo policzyć, to że jest to oferta mniej opłacalna, niż na karcie kredytowej (tam oprocentowanie wynosi zazwyczaj 10% w skali roku – przynajmniej przy stopach procentowych z chwili publikowania tego wpisu).

  Pamiętajmy również, że jeśli nie spłacimy środków w umówionej wysokości, to Twisto ma prawo naliczyć odsetki za opóźnienie (dwukrotność odsetek ustawowych za opóźnienie stanowiących sumę stopy referencyjnej NBP i 5,5 punktu procentowego – w 2019 roku daje nam to 14%). Oprócz tego może wszcząć wobec nas postępowanie, wpisać zaległości do BIG czy PWIP. Wszystko zresztą zgodnie z obowiązującymi przepisami.

  Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zadłużenie spłacić dużo wcześniej. W końcu ideą bloga jest aby zarabiać na korzystaniu z produktów finansowych, a nie tracić! Dlatego warto przy okazji dodać, że Twisto ma jedno bardzo przydatne rozwiązanie – ma niejako wbudowaną funkcję wielowalutową. Oznacza to, że dokonując transakcji w innej walucie przeliczenie na złotówki odbywa się po praktycznie najlepszym możliwym kursie – ustalanym przez organizację płatniczą, która wydaje karty Twisto, czyli Mastercard. Co równie ważne – nie obowiązują tu żadne limity ilościowe przewalutowań (jak to bywa w innych fintechach). Ogranicza nas tylko przyznany limit.

  Inne opłaty, oprócz opłaty za przesunięcie spłaty na kolejny miesiąc? W zasadzie brak. Wydanie i posiadanie karty jest bowiem bezpłatne!

  W trakcie wnioskowania powinniśmy zaznaczyć 4 pierwsze (wymagane) zgody.

  [​IMG]
  Pojawi się również pole na kod promocji,

  Kartą możemy płacić wszędzie tam, gdzie zapłacimy kartą Mastercard. Środków nie wypłacimy jednak z bankomatu.

  I… to tyle! Prosto, łatwo i przyjemnie – bez zbędnego czekania, spełniania dodatkowych warunków czy okresów karencji. W zasadzie jedynym wymogiem jest bycie osobą pełnoletnią, posiadającą polskie obywatelstwo. No i zdolność kredytową.


  Pamiętajmy również, że Twisto jest podmiotem pochodzącym z Czech, ale zarejestrowanym w Polsce. Ma tu oddział, support i działa w oparciu o polskie prawo. W związku z tym, przykładowo, chcąc złożyć reklamację powołujemy się dokładnie na tę samą ustawę, co w przypadku banków. Zgodnie z regulaminem promocji:

  W przypadku sporu Uczestnika z Twisto dotyczącego Promocji, w szczególności wynikającego z negatywnego rozpatrzenia reklamacji, na podstawie art. 35 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o Strona 4 z 5 rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i o Rzeczniku Finansowym Uczestnik ma możliwość skorzystania z pozasądowego rozwiązania sporu. Podmiotem uprawnionym do pozasądowego rozwiązania sporu jest Rzecznik Finansowy z siedzibą w Warszawie

  W samym regulaminie usługi pojawiają się natomiast odniesienia do Kodeksu cywilnego, który w głównej mierze reguluje kwestię zawierania umów czy pożyczania pieniędzy.

  Dlaczego o tym piszę? Długo wahałem się nad opisywaniem na blogu promocji fintechów, które są niejako nowością i działają nieco inaczej niż banki. Z drugiej strony żyjemy w czasach, w których tego typu rozwiązań będzie coraz więcej – i wcale nie oznacza, że będą one gorsze. Zresztą widzą to same banki, które… inwestują w fintechy. Zgadnijcie kto wyłożył pieniądze na rozwój Twisto? Właściciel ING Banku Śląskiego, czyli międzynarodowa grupa ING. A to chyba mówi samo za siebie.

  PULS BIZNESU o Twisto


  Fajne rozwiązanie i na pewno warto skorzystać, tym bardziej, że każdy ma możliwość polecania kolejnych osób :)
  A jak łamie regulamin forum to :
  :usunto:
   
 2. lugasek

  lugasek UFC
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  Dec 11, 2010
  Komentarze:
  15,933
  Zdobyte Lajki:
  18,564
  Punkty:
  1,790
 3. klossowski

  klossowski Bellator
  Heavyweight

  Dołączył:
  Jun 10, 2010
  Komentarze:
  4,846
  Zdobyte Lajki:
  7,360
  Punkty:
  2,790
  Przecież to standardowe dane dla każdej kredytówki. Ja musiałem nawet przynieść potwierdzenie dochodów podpisane przez księgową.
   
 4. lugasek

  lugasek UFC
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  Dec 11, 2010
  Komentarze:
  15,933
  Zdobyte Lajki:
  18,564
  Punkty:
  1,790
  Z tego co się orientowałem, to nie jest bank i to nie jest kredytówka tylko charge card.
   
  Tony Maniana, Over and klossowski like this.
 5. Twarzowiec

  Twarzowiec Maximum FC
  Lightweight

  Dołączył:
  Jun 23, 2012
  Komentarze:
  1,502
  Zdobyte Lajki:
  4,097
  Punkty:
  1,790
  "Usługa Twisto jest więc podobna do standardowej karty kredytowej, a raczej karty obciążeniowej – tutaj otrzymujemy zestawienie transakcji na koniec miesiąca i mamy 15 dni na spłatę zadłużenia (czyli grace period wynosi 45 dni)."

  To nie jest bank, wszystko jest opisane w pierwszym poście.

  "Od kilku lat Twisto z powodzeniem działa w Czechach, gdzie 80 proc. klientów firmy aktywnie korzysta z karty, średnio 20 razy w miesiącu. Przeciętna wartość transakcji wynosi 100 zł. Nad Wisłą Twisto działa od lipca 2018 r. w strategicznym partnerstwie z ING Bankiem Śląskim, gdzie od początku świadczy usługę odroczonych płatności — firma płaci za internetowe zakupy klientów, odraczając im płatność o 21 dni."
   
 6. lugasek

  lugasek UFC
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  Dec 11, 2010
  Komentarze:
  15,933
  Zdobyte Lajki:
  18,564
  Punkty:
  1,790
  Ile dostałeś limitu?
   
 7. Twarzowiec

  Twarzowiec Maximum FC
  Lightweight

  Dołączył:
  Jun 23, 2012
  Komentarze:
  1,502
  Zdobyte Lajki:
  4,097
  Punkty:
  1,790
  Wnioskowałem o 4000, a dostałem 1500.
   
  lugasek likes this.
 8. klossowski

  klossowski Bellator
  Heavyweight

  Dołączył:
  Jun 10, 2010
  Komentarze:
  4,846
  Zdobyte Lajki:
  7,360
  Punkty:
  2,790
  A to sorki, zmylił mnie pierwszy post.:beer:
   
 9. klossowski

  klossowski Bellator
  Heavyweight

  Dołączył:
  Jun 10, 2010
  Komentarze:
  4,846
  Zdobyte Lajki:
  7,360
  Punkty:
  2,790
  Chyba przynajmniej jedno zero zgubiłeś, bo takie kwoty, to raczej absurd dla dzieci
  Ale :neildegrassewhoa:
   
 10. Twarzowiec

  Twarzowiec Maximum FC
  Lightweight

  Dołączył:
  Jun 23, 2012
  Komentarze:
  1,502
  Zdobyte Lajki:
  4,097
  Punkty:
  1,790
  Zawsze można założyć zgarnać 5 dych, wykupić PPV w KSW i zamknąć kartę.

  [​IMG]
  :pudzianfap:
   
  Last edited: Nov 26, 2019
  Baasteek, 5jointow and Shoocker like this.
 11. lugasek

  lugasek UFC
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  Dec 11, 2010
  Komentarze:
  15,933
  Zdobyte Lajki:
  18,564
  Punkty:
  1,790
  Kiedyś jeszcze wymagali skan dowodu. Teraz już chyba numer dowodu trzeba podać. Ale widziałem, że jak komuś nie przechodziła weryfikacja to i tak dowód musiał wysłać. Podobno sprawdzają tylko BIG, a nie BIK.
   
 12. Twarzowiec

  Twarzowiec Maximum FC
  Lightweight

  Dołączył:
  Jun 23, 2012
  Komentarze:
  1,502
  Zdobyte Lajki:
  4,097
  Punkty:
  1,790
  Wczoraj zakładałem, żonie to nie trzeba było skanu. Mają teraz bardzo dużo wniosków, bo jakoś do połowy listopada dawali 100zł za rejestracji. Ja na swoją kartę czekałem z 1,5 tygodnia, a teraz na stronie jest informacja, że czas oczekiwania na karte wynosi 3 tygodnie.
   
 13. Twarzowiec

  Twarzowiec Maximum FC
  Lightweight

  Dołączył:
  Jun 23, 2012
  Komentarze:
  1,502
  Zdobyte Lajki:
  4,097
  Punkty:
  1,790
 14. ninja

  ninja UFC
  Welterweight

  Dołączył:
  Aug 23, 2009
  Komentarze:
  9,678
  Zdobyte Lajki:
  11,608
  Punkty:
  2,790
  Płeć:
  Male
  Baasteek likes this.
 15. tesla

  tesla EFC Africa
  Lightweight

  Dołączył:
  Oct 1, 2016
  Komentarze:
  2,849
  Zdobyte Lajki:
  2,144
  Punkty:
  490
  Płeć:
  Male
  Powiedz im że cohones chce 120 zł
   
  Baasteek likes this.
 16. Twarzowiec

  Twarzowiec Maximum FC
  Lightweight

  Dołączył:
  Jun 23, 2012
  Komentarze:
  1,502
  Zdobyte Lajki:
  4,097
  Punkty:
  1,790
  :conorsalute:
  :suchykarol:
   
 17. Twarzowiec

  Twarzowiec Maximum FC
  Lightweight

  Dołączył:
  Jun 23, 2012
  Komentarze:
  1,502
  Zdobyte Lajki:
  4,097
  Punkty:
  1,790
 18. billmurray

  billmurray UFC
  Heavyweight

  Dołączył:
  Aug 23, 2016
  Komentarze:
  19,664
  Zdobyte Lajki:
  60,192
  Punkty:
  2,790
  Płeć:
  Male
 19. Twarzowiec

  Twarzowiec Maximum FC
  Lightweight

  Dołączył:
  Jun 23, 2012
  Komentarze:
  1,502
  Zdobyte Lajki:
  4,097
  Punkty:
  1,790
  5 dych
   
 20. billmurray

  billmurray UFC
  Heavyweight

  Dołączył:
  Aug 23, 2016
  Komentarze:
  19,664
  Zdobyte Lajki:
  60,192
  Punkty:
  2,790
  Płeć:
  Male
  złoty interes
   

Share This Page