Trolle w necie, czyli co sądzi o was ciocia Wikipedia

Madman

Bellator
WelterweightTrollowanie
(trolling) • antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje.Trollowanie jest złamaniem jednej z podstawowych zasad netykiety. Jego efektem jest dezorganizacja danego miejsca w Internecie, w którym prowadzi się dyskusję i skupienie uwagi na trollującej osobie.Najskuteczniejszą obroną przed trollowaniem jest całkowite zignorowanie wszelkich zaczepek trolla, w momencie gdy się zorientujemy, że mamy z nim do czynienia. O ile istnieje taka możliwość, administratorzy lub moderatorzy powinni blokować możliwość publikowania wiadomości, które można uznać za trollowanie i odpowiadania na nie. Kasowanie wiadomości już opublikowanych zwykle roznieca kłótnię, gdyż dostarcza zarzutu cenzurowania wypowiedzi jako dodatkowego argumentu.Zazwyczaj konsekwentne ignorowanie trolla skutkuje jego zniechęceniem i przeniesieniem się w inne miejsce lub całkowitym zaprzestaniem działalności. W praktyce jednak rzadko do tego dochodzi, ponieważ na forum bardzo często znajdą się jakieś osoby, które będą jednak z trollem dyskutowały i tym samym zachęcały do kontynuacji działalności. Dodatkowo niektóre trolle potrafią stworzyć wokół siebie krąg osób, które ich wspierają, chronią przed oponentami, podsycają dyskusję z udziałem trolla etc. • na szczęście jest to zjawisko czasowe, bo trolle swoim pogardliwym i nacechowanym wyższością zachowaniem w stosunku do tych osób, szybko je do siebie zniechęcają.O ile trollowanie określane jest obecnie jako zachowanie patologiczne i chuligańskie, to wywodzi się ono z działania podejmowanego w usenecie wobec nowych użytkowników, mającego na celu ich zdyskredytowanie w oczach uczestników konkretnej grupy dyskusyjnej. Tego typu trollowanie w usenecie cenione było przez grupy, a ofiarom, wobec których było ono zastosowane czasami wysyłano akronim YHBT (you have been trolled
), co oznacza powiadomienie osoby, że dała się podpuścić.
Gdyby ktoś chciał to na Wikipedii jest oczywiście do przeczytania całość: http://pl.wikipedia.org/wiki/TrollowanieTakże proszę Was: Ignorujcie!Dodatkowo zamieszczam też linka do nonsensopedii, gdzie jest bardzo dobitnie opisane to zjawisko: http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Troll_internetowy
 
image.axd
 
Czyli nie ma innego wyboru, od tego czasu i trzeba zaczac ignorowac. Ja od siebie powiem, ze juz nigdy nic nie napisze w temacie ananasa80, czy jemu podobnych. Jeszcze jedna uwaga do redakcji, ktora przyszla mi do glowy przed chwila, zeby mozliwosc tworzenia nowych tematow, byla dostepna np: od 100 czy 200 postow, wtedy zadnemu trollowi, czy prowokatorowi nie bedzie sie chcialo czekac, zeby nabic tyle postow, sugeruje sie tu tez tym tematem "NAJMAN CHCE REWANŻU Z PUDZIANEM HOT". Nie pozwolmy, zeby gowno z onetu czy hh.pl, wdarlo sie na nasze forum.Chociaz co wakacje to samo i mysle, ze jak nauczymy sie ignorowac, to trollom sie znudzi, chociaz sam sie daje czasami sprowokowac.
 
No z tymi komentami to dobry pomysł, można by choć trochę ograniczyć ich poczynania. Założy taki konto i od razu trolluje...
 
@Madman


Cóż, temat na czasie :-)


Oprócz olewania trolli, można to rozwiązać w inny sposób. Czy możliwa byłaby akceptacja takiego "artykułu", przez kogoś z redakcji? Może byłoby to dla was kłopotliwe, ale napewno to byłaby jakaś metoda w walce z trollami.
 
A niby jak chciałbyś to przeprowadzić? Trzeba byłoby sprawdzać każdy temat, a najlepiej każdy jeden post powyżej jakiejś ustalonej ilości znaków. Kapkę nierealne...Najlepsza metoda to prowadzenie tzw. "twardej polityki" (zabrzmiało PiSem hehe) przeciwko takim zjawiskom czyli blokowanie konta po kilku wyskokach. Rzecz jasna nie mówię tu o "specjalistycznych" tematach o dość wątpliwej wartości merytorycznej, nie ma co robić zamordyzmu. Tu trzeba się zdać na inteligencję pozostałych uży(t/sz)kowników.
 
jak na wykopie -temat by dostawał plusy lub minusy.jak duzo minusów to temat automatycznie znika z forum :P
 
Wiesz, to była tylko idea. Na pewno wrzucenie filmiku nie musiałoby być sprawdzane, zaś takie bzdury, jak własny"artykuł" - już musiałby być.
 
Tylko czy redakcji chce się wprowadzać jakiekolwiek zmiany w strukturze stronki? Pozostaje proszenie Venoma o wręczenie bana trollom...
 
Kurde, normalnie czekałem aż pojawi się Piorun pod tym tematem, to musiało się stać !:-)
 
oj nudzi sie wam. moze najpierw zacznijcie od siebie, bo buractwa to tutaj nie brakuje.
 
@kokos80Czyli sam czujesz się trollem skoro poczułeś się do tego stopnia urażony żeby polecieć z kontrą...Poza tym sam prowokujesz chamskie zachowania...... bo bez takich jak ty panuje tu kultura i przede wszystkim spokój.
 
nie czuje sie trollem, aczkolwiek mam poczucie humoru. nie mniej jednak akurat felietony traktuje powaznie.
 
Jak kolejny farmazon gruszki80, dobije do 100 posta to chyba to nigdy sie nie skonczy (chociaz wiekszasc komentarzy to offtop).Wiec apeluje panowie 30 wystarczy ;)
 
Lepiej żeby nasz felietonista równie poważnie zaczął podchodzić do formy swoich przemyśleń bo nawet najznakomitsze wynurzenia tracą swoją wielką wartość gdy pisze się w taki sposób, chyba że to ma być element tego poczucia humoru...
 
Ja z kolei apeluję by ignorować również w tym temacie posty wiadomego autorstwa ;)Zło nie śpi a trolli lepiej nie karmić nigdzie i nigdy :)
 
kaczka daje rade, choć czasem się zastanawiam czy nie powienien poszuakać jakieś pracy, wyjść z domu, zrobić cokolwiek innego, niż zmuszanie ludzi do wstawiania penisów w avatary ;)
 
Nabicie tylu postów w tydzień pozwala sugerować, że kaczka prowadzi domowy tryb życia. A może nie jest kaczką, tylko kurą domową?
 
Back
Top