Treningi bjj a uszkodzony acl

Jjb

Jungle Fight
Light Heavyweight
Witam znacie może kogoś z maty który wrócił po uszkodzeniu acl bez operacji?
 
Właśnie rozmawiałem z ziomkiem, który 9 lat a arachionie robil, po zerwaniu acl zakończył treningi
 
Witam znacie może kogoś z maty który wrócił po uszkodzeniu acl bez operacji?
Ja znam osobę, która z zerwanym ACL borykała się kilka lat bez operacji. Zaczęła treningi od krav magi, potem chwilę mma, boks tajski i ostatecznie skończyła na BJJ. Po operacji cudów jakichś zajebistych nie ma, ale bez niej ani rusz - nawet jeśli chwilowo czujesz się stabilnie, to losowy ruch może sprawić, że w moment stajesz się niesprawny na kilka godzin w najlepszym wypadku, a kilka dni w najgorszym.
 
Ja znam osobę, która z zerwanym ACL borykała się kilka lat bez operacji. Zaczęła treningi od krav magi, potem chwilę mma, boks tajski i ostatecznie skończyła na BJJ. Po operacji cudów jakichś zajebistych nie ma, ale bez niej ani rusz - nawet jeśli chwilowo czujesz się stabilnie, to losowy ruch może sprawić, że w moment stajesz się niesprawny na kilka godzin w najlepszym wypadku, a kilka dni w najgorszym.
Byłem już na 7 treningach póki co daje rade, . Jak czuje jakiś ból odpuszczam sparingi. Mi niby niestabilności nie stwierdził, ale chuj wie. już byłem u 3 lekarzy i każdy mówił co innego
 
Byłem już na 7 treningach póki co daje rade, . Jak czuje jakiś ból odpuszczam sparingi. Mi niby niestabilności nie stwierdził, ale chuj wie. już byłem u 3 lekarzy i każdy mówił co innego
No i właśnie z tego powodu powinieneś zrobić operację czym prędzej, ta noga ogólnie przyda Ci się jeszcze w życiu ;) Owszem, nie będzie to nic przyjemnego i powrót do sprawności potrwa, ale to najlepsza inwestycja. Jak ACL poszło, to zaraz później idą się jebać łąkotki, dochodzi do nadmiernego ścierania chrzęści w stawie, a to przekłada się na dalsze problemy.

Rozum masz swój, życzę zdrowia i braku dalszych kontuzji na macie :beer:
 
Back
Top