Trening z kettlami

defthomas

Vale Tudo
Championship
Cohones
MMARocks
734538_154361351381509_2090992992_n.jpg




Dla wszystkich fanów czajników, na początek podstawy i dobrze omówione ćwiczenia z serii Zapytaj Trenera:































 
Rogan bardzo zachwala ten sposób treningu siłowo-wytrzymałościowego, ale przeciez w Polsce to nie nowość. Pamiętam, że w liceum, na sali gimnastycznej, w magazynku, leżało tego sporo. Za komuny ostro się tym machało, a pod koneic lat 90 już nikt nie wiedział do czego to służy. Odeszło do lamusa, bo "gimnastyka" zastąpiona została słowem "fitness", a tak archaiczne sposoby treningu nie leżały po drodze lansowanej modzie. Dobrze, ze wraca.
 
  • Like
Reactions: JB_
Ravmortis zaloguj się na tej stronce-koleś co chwila wrzuca treningi pod mma. Testowałem jego ogólnorozwojowe, nie pod mma, i bardzo mi się podobały.







http://www.funkmma.com/
 
Meeega! Niedawno u mnie na siłce ku mojemu zachwytowi pojawiły się kettle i dzisiaj robiłem sobie z tym sprzętem pierwszy trening, są naprawdę świetne i czuć różnicę między czajnikiem a sztangielką.


TheChosen1 dokładnie, jak zacząłem chodzić na siłkę to mój ojciec się dziwił, że jedyne skąd kojarzyłem ten przyrząd to "Never back down", bo w latach 80' na judo ćwiczenia z odważnikami były jednymi z najważniejszych. Rzeczywiście jest tak jak mówią w filmiku, że to Tsatsouline zapoczątkował promowanie treningu z kettlebells?


Przypomina mi się trening Caina z 90kg odważnikiem. Ciekawe, ile osób poza nim używa takiej kuli...
 
W USA faktycznie Pavel wypromował, głównie dzieki ksiazkom. Sa tez u nas dostepne.
 
Tu masz linki do tego co robiłem po kontuzji kręgosłupa i 2 latach rozbratu ze sportem. Fajne bo rusza mięśnie o których nie wiesz że masz.



1.



http://matfit.wordpress.com/2010/12/06/men%E2%80%99s-health-spartacus-workout-1-tydzien/



2.



http://matfit.wordpress.com/2011/01/05/men%E2%80%99s-health-spartacus-workout-2-tydzien/



3.



http://youtu.be/tFJnIBiMNW0



4.



http://youtu.be/hmi7MnhVztg







A potem jak zaczniesz przeglądać jego stronę to masz mnóstwo innych. Ten jest fajny na początek.
 
Tyberiusz dalej planuje startować w MMA? Bo zapowiada się fajnie, przynajmniej ja odniosłem wrażenie, że rzeczywiście chce walczyć, a nie tylko robić wokół siebie szum, ale może coś przeoczyłem.


Pistolety... muszę się w końcu nauczyć.
 
Chce walczyć ale czeka na odpowiednią ofertę, po prostu dobrą finansowo. Nie wiem tylko czy ktoś poza MMA Attack / KSW jest w stanie mu zaoferować coś zbliżonego do tego co oferowało mu MMC
 
Zrobiłem wczoraj pierwszy trening stricte kettlowy i muszę powiedzieć, że jestem wkręcony! Opór dobrze jest. :D
 
Dobry trening jest Guidy z Kettlami gdzieś w necie. A dobra poszukam wam:

Ja robię kettle od lat. Tyle, że na zimę odkładam je i idę na siłkę żeby nadrobić ciężkie dźwiganie , pakowanie klaty, bicków i te wszystkie dziewczyny z siłowni poznać. Ale co do kettli to od kiedy z nimi robię zauważyłem, że: urosły mi barki, w okresie kettlowym zawsze zrzucam parę kilo a zima na siłce nabieram(oczywiście tłuszczu nie mięśni). No oczywiście jestem silniejszy mimo wszystko.
 
Dobry trening jest Guidy z Kettlami gdzieś w necie. A dobra poszukam wam:

Ja robię kettle od lat. Tyle, że na zimę odkładam je i idę na siłkę żeby nadrobić ciężkie dźwiganie , pakowanie klaty, bicków i te wszystkie dziewczyny z siłowni poznać. Ale co do kettli to od kiedy z nimi robię zauważyłem, że: urosły mi barki, w okresie kettlowym zawsze zrzucam parę kilo a zima na siłce nabieram(oczywiście tłuszczu nie mięśni). No oczywiście jestem silniejszy mimo wszystko.


Tureckie wstawanie miażdży system. :D
 
@skunx cwicze ale praktycznie zadnych takich typowych cwiczen z czajnikiem tzn podrzuty i te wszystkie najbardziej popularne. Jakos na taka ogolnorozwojowke brakuje czasu w domu. Ogolnie zamowilem najpierw czajnik 20 kg bo Masu mi tak doradzil hehe ale za duzo kg jak dla mnie i sie zamienilem z kumplem na 14 kg. Uzywam go glownie jak robie bicka, trika czy bareczki. Na silownie nie chodze tak wiec mi to starcza a na treningach lub po i tak dobijamy sie stacjami i tam kettle tez sa w uzyciu. Dzieki ze pytasz i ze wogole pamietales!:beer:
 
@skunx cwicze ale praktycznie zadnych takich typowych cwiczen z czajnikiem tzn podrzuty i te wszystkie najbardziej popularne. Jakos na taka ogolnorozwojowke brakuje czasu w domu. Ogolnie zamowilem najpierw czajnik 20 kg bo Masu mi tak doradzil hehe ale za duzo kg jak dla mnie i sie zamienilem z kumplem na 14 kg. Uzywam go glownie jak robie bicka, trika czy bareczki. Na silownie nie chodze tak wiec mi to starcza a na treningach lub po i tak dobijamy sie stacjami i tam kettle tez sa w uzyciu. Dzieki ze pytasz i ze wogole pamietales!:beer:
14? Moja żona macha 20 jedną ręką. Edytuj posta
 
Podstawowy błąd to traktowanie ketla jako sprzętu dodatkowego do robienia bicków. Rozumiem bo też tak kiedyś robiłem jako ofiara pisemek dla kulturystów i siłownianych treningów. Ja teraz czekam na 12kg odważnik ale potrzebuję go do różnych eksperymentów bo moje 16ki 24ki i 32kilowe są za ciężkie.
Moje odkrycie sezonu to wyciskanie Sotsa oraz przysiady z ketlami trzymanymi nad głową(zaraz po wyciśnięciu taki overhead cośtam) - totalna miazga jak sie zrobi pełen przysiad z dupą do ziemi. Jako że nie wcieram żadnego kremu ze sterydami to nie liczę już na przyrost mięsa a jedynie siły i poprawę sprawności.
Mała ilustracja:
 
Last edited:
Back
Top