Trening z kettlami

defthomas

Vale Tudo
Open
Cohones
MMARocks
734538_154361351381509_2090992992_n.jpg

Dla wszystkich fanów czajników, na początek podstawy i dobrze omówione ćwiczenia z serii Zapytaj Trenera:

TheChosen1

KSW
Lightweight
Rogan bardzo zachwala ten sposób treningu siłowo-wytrzymałościowego, ale przeciez w Polsce to nie nowość. Pamiętam, że w liceum, na sali gimnastycznej, w magazynku, leżało tego sporo. Za komuny ostro się tym machało, a pod koneic lat 90 już nikt nie wiedział do czego to służy. Odeszło do lamusa, bo "gimnastyka" zastąpiona została słowem "fitness", a tak archaiczne sposoby treningu nie leżały po drodze lansowanej modzie. Dobrze, ze wraca.

Masu

UFC
Heavyweight
Ravmortis zaloguj się na tej stronce-koleś co chwila wrzuca treningi pod mma. Testowałem jego ogólnorozwojowe, nie pod mma, i bardzo mi się podobały.

http://www.funkmma.com/

Keylock

Bellator
Lightweight
Meeega! Niedawno u mnie na siłce ku mojemu zachwytowi pojawiły się kettle i dzisiaj robiłem sobie z tym sprzętem pierwszy trening, są naprawdę świetne i czuć różnicę między czajnikiem a sztangielką.

TheChosen1 dokładnie, jak zacząłem chodzić na siłkę to mój ojciec się dziwił, że jedyne skąd kojarzyłem ten przyrząd to "Never back down", bo w latach 80' na judo ćwiczenia z odważnikami były jednymi z najważniejszych. Rzeczywiście jest tak jak mówią w filmiku, że to Tsatsouline zapoczątkował promowanie treningu z kettlebells?

Przypomina mi się trening Caina z 90kg odważnikiem. Ciekawe, ile osób poza nim używa takiej kuli...

Masu

UFC
Heavyweight
W USA faktycznie Pavel wypromował, głównie dzieki ksiazkom. Sa tez u nas dostepne.

Masu

UFC
Heavyweight
Tu masz linki do tego co robiłem po kontuzji kręgosłupa i 2 latach rozbratu ze sportem. Fajne bo rusza mięśnie o których nie wiesz że masz.

1.

http://matfit.wordpress.com/2010/12/06/men%E2%80%99s-health-spartacus-workout-1-tydzien/

2.

http://matfit.wordpress.com/2011/01/05/men%E2%80%99s-health-spartacus-workout-2-tydzien/

3.

http://youtu.be/tFJnIBiMNW0

4.

http://youtu.be/hmi7MnhVztg

A potem jak zaczniesz przeglądać jego stronę to masz mnóstwo innych. Ten jest fajny na początek.

Keylock

Bellator
Lightweight
Tyberiusz dalej planuje startować w MMA? Bo zapowiada się fajnie, przynajmniej ja odniosłem wrażenie, że rzeczywiście chce walczyć, a nie tylko robić wokół siebie szum, ale może coś przeoczyłem.

Pistolety... muszę się w końcu nauczyć.

defthomas

Vale Tudo
Open
Cohones
MMARocks
Chce walczyć ale czeka na odpowiednią ofertę, po prostu dobrą finansowo. Nie wiem tylko czy ktoś poza MMA Attack / KSW jest w stanie mu zaoferować coś zbliżonego do tego co oferowało mu MMC

Mort

Żołnierz Chrystusa
Zrobiłem wczoraj pierwszy trening stricte kettlowy i muszę powiedzieć, że jestem wkręcony! Opór dobrze jest. :D

skunx

KSW
Heavyweight
Dobry trening jest Guidy z Kettlami gdzieś w necie. A dobra poszukam wam:
Ja robię kettle od lat. Tyle, że na zimę odkładam je i idę na siłkę żeby nadrobić ciężkie dźwiganie , pakowanie klaty, bicków i te wszystkie dziewczyny z siłowni poznać. Ale co do kettli to od kiedy z nimi robię zauważyłem, że: urosły mi barki, w okresie kettlowym zawsze zrzucam parę kilo a zima na siłce nabieram(oczywiście tłuszczu nie mięśni). No oczywiście jestem silniejszy mimo wszystko.

Mort

Żołnierz Chrystusa
Dobry trening jest Guidy z Kettlami gdzieś w necie. A dobra poszukam wam:
Ja robię kettle od lat. Tyle, że na zimę odkładam je i idę na siłkę żeby nadrobić ciężkie dźwiganie , pakowanie klaty, bicków i te wszystkie dziewczyny z siłowni poznać. Ale co do kettli to od kiedy z nimi robię zauważyłem, że: urosły mi barki, w okresie kettlowym zawsze zrzucam parę kilo a zima na siłce nabieram(oczywiście tłuszczu nie mięśni). No oczywiście jestem silniejszy mimo wszystko.

Tureckie wstawanie miażdży system. :D

Grubas

UFC
Middleweight
@skunx cwicze ale praktycznie zadnych takich typowych cwiczen z czajnikiem tzn podrzuty i te wszystkie najbardziej popularne. Jakos na taka ogolnorozwojowke brakuje czasu w domu. Ogolnie zamowilem najpierw czajnik 20 kg bo Masu mi tak doradzil hehe ale za duzo kg jak dla mnie i sie zamienilem z kumplem na 14 kg. Uzywam go glownie jak robie bicka, trika czy bareczki. Na silownie nie chodze tak wiec mi to starcza a na treningach lub po i tak dobijamy sie stacjami i tam kettle tez sa w uzyciu. Dzieki ze pytasz i ze wogole pamietales!:beer:

Masu

UFC
Heavyweight
@skunx cwicze ale praktycznie zadnych takich typowych cwiczen z czajnikiem tzn podrzuty i te wszystkie najbardziej popularne. Jakos na taka ogolnorozwojowke brakuje czasu w domu. Ogolnie zamowilem najpierw czajnik 20 kg bo Masu mi tak doradzil hehe ale za duzo kg jak dla mnie i sie zamienilem z kumplem na 14 kg. Uzywam go glownie jak robie bicka, trika czy bareczki. Na silownie nie chodze tak wiec mi to starcza a na treningach lub po i tak dobijamy sie stacjami i tam kettle tez sa w uzyciu. Dzieki ze pytasz i ze wogole pamietales!:beer:
14? Moja żona macha 20 jedną ręką. Edytuj posta

skunx

KSW
Heavyweight
Podstawowy błąd to traktowanie ketla jako sprzętu dodatkowego do robienia bicków. Rozumiem bo też tak kiedyś robiłem jako ofiara pisemek dla kulturystów i siłownianych treningów. Ja teraz czekam na 12kg odważnik ale potrzebuję go do różnych eksperymentów bo moje 16ki 24ki i 32kilowe są za ciężkie.
Moje odkrycie sezonu to wyciskanie Sotsa oraz przysiady z ketlami trzymanymi nad głową(zaraz po wyciśnięciu taki overhead cośtam) - totalna miazga jak sie zrobi pełen przysiad z dupą do ziemi. Jako że nie wcieram żadnego kremu ze sterydami to nie liczę już na przyrost mięsa a jedynie siły i poprawę sprawności.
Mała ilustracja:

Last edited: