Tomasz Drwal po Fighters Arena Łódź 2

20110317_fal2_tomasz-drwal.jpg

Foto Fightersa Arena Łódź

Na wczorajszej gali Fighters Arena Łódź 2 czołowy polski zawodnik MMA Tomasz Drwal efektownym zwycięstwem powrócił na polskie ringi. Poniżej krótki wywiad z Gorylem przeprowadzony przez Pawła Kowalika ze Sports.pl.

Sports.pl: Jak wrażenia po pierwszej walce po wypadnięciu z UFC i powrocie do Polski?
Tomasz Drwal: Jak zawsze po walce czuję się dobrze. Schodzi adrenalina i stres. Oczywiście, zawsze lepiej się czuję po wygranej walce. Fajnie było zawalczyć w Polsce przed swoją widownią, ale nie ukrywam, że presja jest przez to większa. Kibice liczą na mnie i gdybym dał wtopę to byłoby nie najlepiej. Psychicznie z pewnością zagraniczna porażka jest mniej odczuwalna.

Co dalej? Planujesz walki w kraju, czy czekasz na oferty?
Jesteśmy w trakcie projektu pewnej organizacji i chciałbym się na tym skupić. Jeżeli będzie jakaś ciekawa oferta, to jak najbardziej. Muszę jeszcze zaleczyć kolano, bo trzy tygodnie temu nie wiedziałem czy będę mógł tu zawalczyć.

Mógłbyś zdradzić co ci się stało w kolano w trakcie przygotowań?
Kolano mi napuchło i zebrał się w nim płyn. Podratował mnie mój rehabilitant, ale nie wiedziałem czy walczyć czy nie. W I rundzie poczułem to kolano i podszedłem do walki bardziej asekuracyjnie. Wiedziałem, że będzie chciał wjeżdżać w nogi i obalać. Dobrze, że skończyło się tak jak się skończyło.

Czy nie zacząłeś tej walki zbyt asekuracyjnie? I runda raczej na korzyść twojego rywala.
Dlatego właśnie w drugiej rundzie przyatakowałem mocniej. Ciężki, silny gość. Dobrze, że w drugiej odsłonie zrobiłem swoje.

Jak podchodzisz do tego zamieszania z wagą? Miało być 87, zgodziłeś się na 90, a na wagę wniósł prawie 92 kilogramy.
To taka mała wada ze strony organizatora. Miało być 87 i skoro tej wagi nie było to powinna być jakaś kara, bo inaczej zawodnicy nigdy nie będą robić wagi. Walczyłem prawie w półciężkiej, a powinienem w średniej. Jak ustala się limity, to trzeba się ich trzymać.

Zaskoczyło cię coś na plus lub na minus w Polsce?
Były zaskoczenia i na plus i na minus. Na plus z pewnością publiczność. Spodziewałem się mniejszej ilości osób, zwłaszcza w tak pojemnej hali jak Atlas Arena. Było troszkę ludzi i fajnie to wszystko wyglądało. Na minus ring. Powinien być oktagon.

Myślisz, że uda się przekonać organizatorów do klatki?
Nie możemy nazywać tego klatką. Klatka się źle kojarzy. Powinniśmy mówić o ośmiokątnym ringu ogrodzonym siatką. Musimy się posługiwać takimi terminami, żeby unikać tych skojarzeń, które ludzie mają z klatką. Zawodnikom z pewnością lepiej jest w klatce, bo nie wypada się i nie wyjeżdża za liny.

Nascimento okazał się dość wymagającym rywalem, ale żeby wrócić do UFC potrzebujesz zwycięstw nad głośnymi nazwiskami i wyżej notowanymi zawodnikami. Planujesz walki z silniejszymi rywalami?
Ja sobie nie wybieram zawodników. Jeśli warunki się zgadzają to trzeba walczyć. Ja chcę walczyć z najlepszymi, z lepszymi od siebie. Najlepiej czuję się kiedy wszyscy skazują mnie na porażkę. Takie zwycięstwa pomagają się piąć po tej drabinie.
Umawiałeś się z Fighters Areną Łódź na więcej niż jedną walkę?
Wszystko kończy się dziś wieczorem. Jestem wolnym zawodnikiem. Na razie nie chcę się wiązać, bo już byłem przez długi czas związany z jedną organizacją i nie jest to przyjemne. To działa na zasadzie rozkazów. Musisz walczyć tu i z tym, a czasami się nie da. Ja już jestem w takim wieku, że muszę sobie powoli życie układać.
Czyli nie mierzysz w powrót do UFC?
Nie o to chodzi. UFC jest fajne jak mieszkasz i trenujesz w Stanach. Jest jednak druga strona. Nie mogę sobie zaplanować wyjazdu na wakację, bo dostaję sygnał, że muszę wracać, trenować, bić się. Życie na walizkach też jest męczące i po prostu mam tego dość. Chciałbym się ustatkować i wrócić na stałe. Oczywiście, jeśli nadarzy się okazja, to czemu nie? Ale mam tu co robić, z kim trenować i jest kilku chłopaków, którzy robią dobrą robotę.

Zauważyłem, że masz bardzo młody narożnik. To są ludzie, z którymi trenujesz?
Tak. To są chłopaki, z którymi wiążę niezłą przyszłość zawodniczą. Ja się starzeję, a młode wilki naciskają.

To może wkrótce na polskich galach będziemy cię oglądać w narożniku innych zawodników?
Nie mówię nie. Jak tylko mam okazję to jadę i pomagam. Oni też mi pomagają i to jest właśnie potęga teamu.

Tomasz Drwal po Fighters Arena Łódź 2

Przemek

UFC
Lightweight
Po przeczytaniu mam wrażenie że Drwal ma już inne priorytety.Będzie pewnie powoli schodził na drugi plan jesli chodzi o kariere w mma.Szkoda że nie podrążyli tematu z tym projektem.

amator

BAMMA
Bantamweight
No to miejmy nadzieje ze Tomasz szybko sie ustatkuje, ma dopiero 29 lat i jeszcze mógłby kilka dobrych lat walczyc na wysokim poziomie i stoczyć wiele pojedynków z ktorych moglibysmy sie cieszyc :-)

Daley

Oplot Challenge
Welterweight
Liczę że Drwal stoczy ostatnią walke z Mamedem i wygra:) Ale to nie możliwe bo KSW nie pozowli Mamedowi

Argue

Oplot Challenge
Light Heavyweight
To jest przesada, facet ma 29 lat i co kolejny ma zamiar już niedługo kończyc karierę? przecież dopiero co w prime wchodzi, mam nadzieję, że z tym schodzeniem na drugi plan, to tylko tak “metaforycznie”…

Drwalu walcz…

pakii

Oplot Challenge
Featherweight
No i dobrze niech powoli schodzi ze sceny mma i tak nigdy by nie zaszedł daleko jeśli chodzi o ufc i nie oszukujmy się Drwal nigdy nie był wirtuozem….nie ukrywam faktu, że nie jestem jego sympatykiem ale nie dlatego tak piszę…jak wygrał pierwszą walkę w ufc a potem drugą to już zaczął się wozić jaki to z niego fighter a prędzej czy później było oczywiste, że skopią mu du…sko. To samo jest z kitą i z większością polskich zawodników chłopaki trochę więcej osiągneli na szczeblu krajowym bądź nawet europejskim i już palma odbija…a tu trzeba się stale rozwijać a nie nagrywać blogii i inne pierdoły…może dobrze, że ostatnio polacy dostają po tyłku może to będzie zimny prysznic i dla zawodników ale też ich managerów bo to co ostatnio pokazali Polacy oprócz Mameda na ksw to była totalna porażka…musiałem dać upust emocjom na forum chociaż rzadko się tu wpisuje ale niestety polskie mma to jeszcze lata świetlne dzielą od ufc.

GLF

KSW
Heavyweight
Fajny wywiad, dzięki.

Trochę zaskakująca postawa Drwala, ale go rozumiem.

Co do projektu: http://efmma.pl/

pst

Brutaal
Light Heavyweight
pakii - idź na worek, tam daj upust emocjom. trzeba się stale rozwijać a nie posty na forum pisać i inne pierdoły.

pretorian88

Oplot Challenge
Middleweight
Pakii gościu czytając to co piszesz mam wrażenie ze na nartach nie powinien biegać nikt oprócz Justyny Kowalczyk a skakać nikt poza Małyszem człowieku ogarnij się i nie pisz farmazonów nikomu palma nie odbija a ze chłopaki przegrywają to nie znaczy ze są słabi w następnych walkach pokażą ze są warci dużo wiecej niz myslisz a ty chciałbyś by byli mistrzami swiata a mnie np kreci tez europejskie podwórko a nie tylko UFC. pozdro dla prawdziwych fanów

HubiSSJ3

UFC
Heavyweight
Nie ! Błachowicz przegrał przez światło źle dobrane podczas kręcenia traileru KSW!!
Irokez przegrał przez videoblogi!
Videoblog to zło , nasienie szatana , które powoduje , że zawodnicy przegrają walkę!
Kościół powinien tego zakazać!

G

Guest

Guest
Trzeba byc z Polakami na dobre i na zle,tylko gdzie te dobre? ;] ostatnio wiele sie mowilo ze jestesmy tacy mocni w Europie i ze na swiecie tez mozemy cos osiagnac a potem Polacy w swoich testach ze srednia czolowka padali jak muchy.Liczylismy ze mozemy walczyc na poziomie ale nie martwcie duzo kibicow przejzalo na oczy i nie bedzie oczekiwac dobrych walki z srednimi przeciwnikami.To jest tak jak z pilka nozna,kiedys kazdy marzyl zebysmy byli mistrzem swiata i pokonywali najlepszych Hiszpanie,Anglie,Francje itd a teraz juz jestesmy realistami i dlatego jest mniejsze rozczarowanie jak Polska znowu fatalnie przegrywa,nikt juz nie oczekuje europejskiego poziomu,tak samo bedzie niedlugo z Polskim MMA.Badzcie realistami!

pryba05

Jungle Fight
Welterweight
zgadzam się w 100% z wypowiedzią pretoriana88. wiadomo że nikt nie będzie miał w bilansie zero porażek .

wiele polaków chciałoby Tomka walczącego w KSW oczywiście nie z mamedem ludzie . chalidow z obcymi niech się tłucze .
mam pytanie czy EF MMA zorganizowała gale w łodzi . czy dopiero ma być gala z tej federacji?

Nilg

PRIDE FC
Welterweight
GLF dzięki za linka, ale dalej nie do końca wiem czym to EFMMA jest i skąd się wzięło, gdyby ktoś coś więcej powiedział to by nie zaszkodziło. Tylko obozy szkoleniowe robią?

Garfield_70ccm

BAMMA
Welterweight
Narazie zorganizowali tylko te obozy, ale Drwal mówił w materiałach właśnie na efmma.pl, że mają w planach organizację imprez sportowych w oktagonie.

MurphyTheOne

Oplot Challenge
Light Heavyweight
“Nie możemy nazywać tego klatką. Klatka się źle kojarzy. Powinniśmy mówić o ośmiokątnym ringu ogrodzonym siatką. Musimy się posługiwać takimi terminami, żeby unikać tych skojarzeń, które ludzie mają z klatką. Zawodnikom z pewnością lepiej jest w klatce, bo …” – No to sie zdecyduj Pan – albo uzywasz slowa klatka, albo “ośmiokątny ring ogrodzony siatką”!!!

Pietnujac slowo klatka, jedynie potegujesz Pan istniejacy efekt, podtrzymujac tym samym zle skojarzenia… poza tym jest pewien kruczek z konsekwencja uzywania zwrotu “ośmiokątny ring ogrodzony siatką”, ale patrzac po strone efmma, to chlopaki jeszcze na niego nie wpadli… coz… jak cos sluze pomoca(ot, taka prywata ;P)

Btw. Sorrki Venom za moj ostatni koment(przy poscie dot. M. Gorskiego) – wkradla sie pomylka redakcyjna z mojej strony i mylnie zaadresowalem wypowiedz do Ciebie… mea culpa ,-)

Kukul24

Legacy FC
Middleweight
“mamedowi walka z drwalem nic nie da i takiej walki nie bedzie”

No tak a walka z Irvinem daje dużo:)
Wiem że był to zawodnik załatwiany na 2 tygodnie przed walką ale jednak do walki doszło…
Tomek jest mimo wszystko byłym zawodnikiem ufc a puki co w KSW jest to gwarant statusu mega gwiazdy.

Ile będziecie jeszcze wałkować ten temat Drwala na galach KSW.

Drwal nazwał promotorów KSW pajacami, a oni odpowiedzieli mu w podobnym tonie. Drwal nie chce walczyć dla KSW, a KSW nie chce Drwal, koniec kropka.

pawel123q1

Oplot Challenge
Middleweight
Drwal = brak sympatii z mojej strony
icon_smile.gif
nie przepadam za nim ale niech wygrywa bo przynajmniej przyczyni się do rozwoju MMA w Polsce
icon_smile.gif

Yagiel

UFC
Lightweight
Kolejny zawodnik udowadnia, jak ciężko jest być fighterem MMA. W tym miesiącu to już któryś zawodnik z okolic 29-30 lat który myśli o “ustatkowaniu się”. Ale i to jest również dowód na to, że nie tylko w Polsce jest z tego ciężko wyżyć. Ale MMA jest jeszcze młode, szczególnie dla Polaków, a początki często są trudne.

VaeVictis

UFC
Light Heavyweight
ad pakii Polske od Stanow dziela lata swietlne takze w kilkudziesieciu innych dyscyplinach sportu i innych dziedzinach zycia. W niczym nie zmienia to faktu, ze Tomek Drwal wdarl sie do najwiekszej amerykanskiej organizacji i stoczyl tam6 walk z ktorych polowe wygral. Ty oczywiscie wiedziales z gory, ze “skopia mu dupsko” tak jak i pozostalym polskim zawodnikom. Moze wiec zamiast szargac sobie zdrowie ogranicz sie do ogladania UFC. Tam jak na razie nie zapowiada sie na zadna porazke Polaka.

xWojtekx

Oplot Challenge
Lightweight
Juz druga gala w Polsce gdzien rywal Polaka nie zrobil wagi i zadnych znaczacych konsekwencji nie bylo :/ takie olewackie podejscie do tematu robienia wagi to jak dla mnie brak szacunku do przeciwnika organizatorow i milosnikow MMA ktorzy przysli na gale!

vasal

Brutaal
Bantamweight
a tak z innej beczki ,dlaczego nikt nie wrzuci linka do walki Drwala .. nie odkryłem na pewno nic nowego ale w razie czego :

part 1

part 2