Tech njusy - nauka, technologia, bezpieczeństwo, oprogramowanie, inżynieria, gadżety

Tja. Przypominam, że Tesla był chory psychicznie. Wystarczy docenić działające rzeczy, które stworzył, i już będzie jednym z największych wynalazców, nie trzeba dorabiać mitów do jego urojeń.
a propos tego przesyłu od japończyków http://kopalniawiedzy.pl/JAXA-energia-elektryczna-energia-sloneczna,22095 & http://phys.org/news/2015-03-japan-space-scientists-wireless-energy.html#inlRlv


Własnie powstaje w Łodzi Analizator Rzeczywistych Układów Złożonych
http://forsal.pl/galerie/860106,zdj...alizator-rzeczywistych-ukladow-zlozonych.html

Wow!
 
@DaimonFrey bo część z tych wiadomości jest prawdziwa, a cała sprawa ze śmiercią Tesli i zniknięciem wszystkich dokumentów jest co najmniej dziwna. :)
 
Część tak, ale promowanie takich stron szkodzi ludziom, którzy nie połapią się, że inna część jest fantazją autora. Edytowałem i dałem link do SciFuna, mniej sensacyjne źródło.
 
Jakie znaczenie mają listy i wywiady w nauce? Absolutnie żadne. Peer Review, or it didn’t happen. Uwielbiam fantastykę i sci-fi, ale nie cierpię mieszania jej z faktami, a to, choćby patrząc na histerię wokół szczepionek i GMO, stało się obsesją w tych czasach.
Nie ma żadnych dowodów, ani bezpośrednich, ani nawet pośrednich, że nie zmyślał. Mógł za to to zmyślić, bo a) był chory psychicznie i nie musiał mieć do tego racjonalnego powodu b) chciał by mu zazdrościli, bo wiedzieli, że odkrył już wiele innych rzeczy i może być do tego zdolny c) chciał zrobić szum, bo lubił gwiazdorzyć d) chciał zyskać inwestora i kasę przeznaczyć na inne badania.
Poza tym mam wrażenie, że osobom, które w takie rzeczy wierzą, wydaje się, że jeśli nie Tesla to żylibyśmy dziś w świecie jak przed jego narodzinami. Absurd. Odkrycia powstają kiedy zbierze się odpowiednia ilość wiedzy na bazie której można je sformułować, powstają jako synteza dotychczasowych doświadczeń (nawet odkrycia zupełnie przypadkowe mogą pojawiać się wielokrotnie, kiedy po prostu zaistnieje już możliwość ich zaobserwowania i wyciągania wniosków w temacie - np dwukrotne odkrycie penicyliny) i gdyby nie Tesla to do tych samych odkryć doszliby inni w tamtym okresie. I na tej samej zasadzie powstałyby rzeczy, które opisywał a nie stworzył. Nie chcę mu niczego ujmować z faktycznych odkryć, bo był geniuszem w temacie, ale robienie z niego alfy i omegi jest nieracjonalne a promowanie teorii spiskowych szkodliwe dla społeczeństwa.
 
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/pak-ta-ciezki-rosyjski-samolot-transportowy-nowej-generacji.html

pak-ta.jpg
 
@DaimonFrey ja jednak uważam, że takie coś, co on chciał zrobić godzi w interesy możnych tego świata i nic dziwnego, że dokumentacja poznikała. Hajs musi się zgadzać, a prawdy pewnie nigdy się już nie dowiemy. :)
 
@Fresh ten samolot wygląda jak jakaś polityczna propaganda, a nie realny projekt. Może to nie najlepszy przykład, ale patrząc na amerykańskie F-35 lightning i problemy jakie pojawiały się przy jego konstrukcji nie chce mi się wierzyć, że Rosjanie będą w stanie zbudować samolot, taki jak go zapowiadają.
Ale zdjęcia całkiem ładnie wyglądają, musieli użyć dobrego programu do modelowania (jeśli to w ogóle jest zamodelowane, a nie jest tylko futurystyczną wizją mechanicznych architektów).
 
Projekt elektrowni wykorzystujący ruch fal który ma zostać stworzony przy wybrzeżu Australii.

CAyGKLSW4AA5nzc.png:large
 
Jak się dowiem ze patent na Polskę przeszedł to opiszę urządzenie przetwarzające Plastikowe odpady na paliwo i gaz+łatwy do sprzedania produkt stały w postaci parafiny. Już niedługo ma ruszać produkcja. Znajomemu się gruby biznes szykuje.
 
Tech_April-3rd_15.jpg


Linki do artykułów z powyższego obrazka:

DARPA wants an army of drones to overwhelm the enemy
http://www.engadget.com/2015/03/31/darpa-sosite-drone-uav-warfare/
[PL] http://www.conowego.pl/aktualnosci/...ia-dronow-ktora-zmiazdzy-kazdego-wroga-12877/

Scientists create quick-charging hybrid supercapacitors
http://phys.org/news/2015-04-scientists-quick-charging-hybrid-supercapacitors.html
[PL] http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3010849.html#14565949

Drukowana tarczyca! First Ever 3D Printed Thyroid Gland Announced by Russia’s 3D Bioprinting Solutions
http://3dprint.com/54159/3d-printed-thyroid-mouse/

Google patents customisable robot personalities
http://www.wired.co.uk/news/archive/2015-04/01/google-robot-personalities

Quantum computers could greatly accelerate machine learning
http://phys.org/news/2015-03-quantum-greatly-machine.html
[PL] http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3012881.html

Study demonstrates desalination with nanoporous graphene membrane
http://phys.org/news/2015-03-desalination-nanoporous-graphene-membrane.html
 
Back
Top