Sztanga Myślałem o rewanżu już 3 minuty po walce !

stopao

Oplot Challenge
Welterweight
4699840520_54cfda957b.jpg

Michał „Sztanga” Fijałka (6-1) po porażce o ile tak można nazwać walkę ze Stringerem nie przestaję być czołowym zawodnikiem wagi półciężkiej w Polsce. Walka zakończyła się przez przerwanie sędziego, my już wiemy że był to błąd, bowiem jak się okazało kimura Stringera nie zrobiła na Sztandze żadnego wrażenia, a jego frustracja po walce była spowodowana niesłuszną decyzją co niestety rzutowało na pierwszą porażkę Sztangi w MMA.

Michał, powiedz czy kimura Stringera faktycznie była tak mocna i czy sędzia słusznie przerwał walkę? Oglądałem kilka razy powtórkę i widziałem, że nie klepałeś. Czułeś ból? Podejrzewam, że miałeś koncepcję wyjścia z tej kimury?

Oczywiście moim błędem było to, że w ogóle dałem sobie złapać rękę!! Kimura byłą dobrze zapięta, ale nie odczuwałem bólu, a do tego moja ręka jeszcze oparła się o linę, specjalnie układałem sie na boku, aby podpuścić stringera do zmiany pozycji, niestety niesłuszna moim zdaniem decyzja sędziego przerwała tę akcję. Jestem doświadczonym zawodnikiem i wchodząc na ring podejmuję ryzyko ewentualnej kontuzji i skoro nie klepałem walka powinna być kontynuowana.

Tak jak powiedział Alf, Hans Stringer to zawodnik w którym pokładane są wielkie nadzieje w Holandii podobnie jest z Twoją osobą w naszym kraju. Hans na pewno był w Twoim zasięgu, po wygranej walce miałbyś nowe koncepcje rozwoju stało się jednak inaczej. Jak spędzisz kolejne miesiące, czy jest jakiś element, który będziesz chciał szczególnie poprawić?

Zamierzam ciężko trenować i chcę jak najszybciej wrócić na ring, czuję wielki niedosyt!

Czy razem z „Bagim” wyciągnęliście już jakieś wnioski z tej walki? Co po walce powiedział do Ciebie Twój trener?

Bagi był zły tak samo jak ja, ale to jest sport i takie rzeczy się zdarzają.

Kiedy spodziewasz się powrotu na ring? Czy chciałbyś zrewanżować się Stringerowi?

Oczywiście myślę o rewanżu, myślałem o nim już 3 minuty po walce. Nie padły jeszcze konkretne propozycje, czekam z niecierpliwością!

Jak zwykle za Twoimi przygotowaniami stał Twój trener Piotr Bagiński i cały sztab zawodników z klubu Berserkers Team, czy przygotowania poszły w pełni po Twojej myśli, nie miałeś żadnych kontuzji?

Przygotowania były jak zwykle ciężkie i bardzo profesjonalne, co zawsze podkreślam. Nie obyło się bez kilku małych kontuzji! Najcięższą złapałem na tydzien przed walką, było to naciągnięcie ścięgien prawej nogi, na szczęście w porę się wylizałem.

Czy chciałbyś złożyć komuś podziękowania lub pozdrowienia?

Oczywiście jak zawsze: trenerowi Piotrowi Bagińskiemu, kolegom z Berserkers Team, chłopakom z Grappler Info :) , firmie PIT BULL i OPTICUM, oraz wszystkim którzy we mnie wierzą i tyle! Pozdrawiam!

VaeVictis

UFC
Light Heavyweight
Kibicuje Michalowi bardzo mocno ale to co mowi w tej rozmowie kloci sie troche z tym co powiedzial w wywiadzie TV bezposrednio po walce.

GLF

KSW
Heavyweight
Nawet jeżeli, czego ja osobiście dostrzec nie mogę, to oczywistą sprawą jest, że zaraz po walce emocje biorą górę... czemu więc się dziwisz?