Szklana Szczęka - pytania, propozycje

vaicavalo

KSW
Heavyweight
Co się dzieje z Pawłem Wolakiem? Miał debiutować w lutym, a tu cichosza. Czy kwestia jego występów w MMA jest aktualna? Wiecie coś na ten temat?

steyr

BAMMA
Featherweight
Wiem ze zawsze jest punktacja walk zakonczonych decyzja ale prosilbym o pochylenie sie nad pierwsza runda Te Huna vs Jimmo. Ogladajac pomyslalem "Prawie TKO zaraz potem pare naprawde mocnych ciosow w parterze wprawdzie pod koniectroche zamułka ale i tak 10:8" Potem wszedłem na forum i jakos nie znalazlem zbyt wielu podobnych glosow. Co sadzicie?

Comber

UFC
Light Heavyweight
Też jestem ciekaw jak redakcja punktowała tę walkę. Jest spór na forach internetowych (np. sherdog) czy powinien być remis czy 29-28 dla Te Huny.
Ja puntkowałem 29-28. Inna sprawa to bardzo zła punktacja jednego sędziów, który widział w tym pojedynku 29-27 dla Te Huny.

Spike

UFC
Featherweight
W sumie, ja mam w miarę temat - prezydent One FC chce podjąć negocjacje z Khalidovem. Co o tym sądzicie ?

PAN EM

Brutaal
Featherweight
Nie wiem czy temat do tego odpowiedni, ale nasunęło mi się jedno pytanie przeglądając rozpiski na stronie -

205 lbs.: Daniel Cormier (11-0) vs. Frank Mir (16-6).

Ta walka naprawdę ma się odbyć w LHW, czy to pomyłka?

Visu

Bellator
Heavyweight
pomylka, ktora juz chyba od miesiaca nie jest poprawiona.

Nie, ze sie czepiam, ale to juz 4-5 osoba, ktora zwraca na to uwage.

Marcin_

Shark Fights
Welterweight
Pierwsze pytanie jakie mi sie nasuwa: jak oceniacie dzisiejsze zwolnienia z UFC (szczegolnie w kontekscie Fitcha) oraz co sadzicie o nadchodzacej czystce (zwolnienie stu zawodnikow). Czy moze to byc spowodowane? Nie spowoduje to zmniejszenia liczby gal? Jesli tak, dlaczego UFC postanawia nieco rzadziej organizowac swoje eventy?

Visu

Bellator
Heavyweight
Jesli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniadze. To raczej najrealniejsza opcja, bo nie uwierze, ze te zwolnienia maja na celu zrobienie miejsca nowym dywizjom (kobiet i 115).
Chetnie poslucham co macie na ten temat do powiedzenia, choc pewnie konfa po 157 sporo wyjasni. Licze tez, na krotka analize ktorych zwolnionych zawodnikow widzielibyscie w ksw/mmaa.

rybers

Brutaal
Welterweight
Od wideokonferencji z Jankiem troszkę minęło, ale lepiej późno niż wcale.

Janek wspominał wtedy, iż zastanawiał się o przejściu do wagi ciężkiej. Jak oceniacie ewentualną taką decyzję. Co straci, co zyska w umiejętnościach, czy ma szanse ugrać więcej niż w -93kg i czy zwiększyłoby to jego szanse dostania się do UFC?

lutek147

Shark Fights
Heavyweight
Mam pytanie do Pawła Kowalika i mam nadzieję, że odpowie mi na nie, bo nie wydaję mi się ono jakoś specjalnie nieodpowiednie, czy to w szczęce, czy też w tym temacie.

Do MMA Attack 3 zostało niespełna dwa miesiące. W związku z tym, czy kontrakty na wszystkie walki- pomijam freak fight, bo mnie nie interesuje- są już podpisane, a jeżeli nie to ile już ich zostało podpisanych?

Visu

Bellator
Heavyweight
Jak typujecie ilosc wykupien ufc 157?

Oczywiscie na naszym forum zadnego szalu z ta gala nie bylo, ale w Ameryce ruszyla naprawde ogromna machina promocyjna, i z tego co czytam na zagranicznych forach, Ronda byla prawie wszedzie. Wliczajac w to artykuly na glownych stronach, najwiekszych serwisow informacyjnych.

Ja osobiscie wierze, ze sprzedaz moze sie zamknac w okolicach 500-700k.

Krzysztof

BAMMA
Flyweight
Pytanie do Pawła!!

Paweł mówiłeś przed KSW 21, że wolałbyś zobaczyć 3 walki w undrcardzie niż walkę Silva - Horwich (ze względu na koszty). Czy poza zagranicznymi zawodnikami dla MMAA układasz rówież walki polaków (o ile to będą sami polacy) w undrcardzie??

Czy w głównej karcie walk będą jeszcze pojedynik między polakami czy tylko polaków z zagranicznymi przeciwnikami?? ( pomijając walkę Sztangi)

P

Paweł Kowalik

Guest
@ lutek147

Jest jeszcze jedno wolne miejsce na rozpisce.

@ Krzysztof

Na undercardzie będą sami Polacy, ale ja się tymi walkami nie zajmuję, z jednym wyjątkiem.

lutek147

Shark Fights
Heavyweight
@ lutek147

Jest jeszcze jedno wolne miejsce na rozpisce.

Świetnie. Przynajmniej mam pewność, że prawie wszyscy zawodnicy będą przygotowani w stu procentach.

Mimo wszystko przy następnej gali wypadałoby odsłonić cały fightcard minimum 8 tygodni przed galą, a rozpiskę odsłaniać pojedynkami zamiast poszczególnymi nazwiskami.

Tidzej

Bellator
Heavyweight
Mimo wszystko przy następnej gali wypadałoby odsłonić cały fightcard minimum 8 tygodni przed galą, a rozpiskę odsłaniać pojedynkami zamiast poszczególnymi nazwiskami.

To słaba strategia bo na 8 tygodni przed galą nagle brakuje rzeczy do ogłaszania.

Tidzej

Bellator
Heavyweight
Ogłaszanie to forma promocji bo aktywizuje społeczność i powoduje, że o ogłoszeniach - a przez to o o zawodnikach i gali - rozmawia się.

To nie UFC gdzie można przelotem wpaść do miasta, zrobić konfę i praktycznie co tydzień promować wydarzenie przy okazji innych transmisji.

Yagiel

UFC
Lightweight
Mi się najbardziej podobało przy pierwszej edycji MMA Attack(albo przy drugiej?) - przez jakiś czas, ok raz w tygodniu dostawaliśmy jakiegoś newsa.

Pablo - a wiesz kiedy MMA Attack zacznie odkrywać karty?

lutek147

Shark Fights
Heavyweight
@Tomasz Marciniak

Ogłaszanie to forma promocji bo aktywizuje społeczność i powoduje, że o ogłoszeniach - a przez to o o zawodnikach i gali - rozmawia się.

No właśnie. Wcześnejsze ogłoszenie rozpiski zachęza klientów do szybszego zakupu biletów na galę. Mając wszystko "na tacy", potencjalnych zainteresowanych do kupna biletów powinno być więcej i bilety powinny rochodzić się szybciej. Reszta promocji, w postaci wywiadów wszelakiej maści z zawodnikami, trailery i reklamy telewizyjne powinny ukazywać się właśnie w czasie bliższym daty gali, żeby spotengować zainteresowanie widzów. Ludzie będą o wiele bardziej skonni obejrzeć transmisje/ przyjść na halę kiedy w dość krótkim okresie będzie o niej bez przerwy głośno. Powinno to zapewnić lepszą oglądalność i uzupełnić brakujące miejsca na hali, których- dzięki ogłoszeniu wcześniej rozpiski- powinno być zdecydowanie mniej niż w przypadku powolnego ogłaszania karty walk- nie każdy kupuję w ciemno bądź ma czas, pieniądze itd., żeby uczestniczyć w wydarzeniu będąc zachęconym 3 tygodnie przed nim. Wcześniejsze ogłoszenie fight cardu pozwala mu dowiedzieć się o punkcie, który go przyciągnie, o wiele szybciej i w konsekwencji nakłonić do przełożenia planów/ zaoszczędzenia pieniędzy.

Teraz rozważania czysto hipotetyczne.

Załóżmy, że na karcie walk mamy 11 pojedynków. Ogłaszanie każdego z nich co 5 dni daję nam promocję, o której mówiłeś, w postaci 55 dni, czyli ok. 2 miesięcy. Po ogłoszeniu rozpiski- osiem tygodni przed wydarzeniem- rusza stopniowo promocja, o której pisałem wcześniej- najpierw w internecie, prasie potem w telewizji- co daje nam aż prawie 4 miesiące ciągłej promocji, która nie daje zapomnieć klientowi o gali nawet na chwilę. Potencjalny konsument, z psychologicznego punktu widzenia, powinien być wtedy bardziej skłonny do uczestnicwa w tym przedsięwzięciu uznając je za wielkie wydarzenie- "skoro tak o tym trąbią przez tyle czasu to może jednak warto w tym uczestniczyć?".

Zarówno zbyt długie, jak i zbyt krótkie, rozłożenie promocji towaru w czasie jest w mojej opinii gorszym rozwiązaniem niż te, które podałem powyżej.

Ciosu Bombowiec

Bellator
Lightweight
MMA Attack nie ma w Polsce jeszcze wyrobionej marki więc zainteresowanie dużo mniejsze niż KSW. Oprócz portali branżowych to przysłowiowy Janusz nie ma mozliwości dowiedzieć się o tych wszystkich newsach. Jedyny zawodnik o którym się pisze to jest Burneika, a o reszcie cisza. Nikt nic nie widział i nikt nic nie wie...