Superior Challenge odkrywa karty

fusel

EFC Africa
Heavyweight

Nie ucichły jeszcze echa sobotniej KSW 15, a już największa konkurencyjna organizacja w Europie, Superior Challenge odkrywa karty na swoją pierwszą galę w tym roku, 30 kwietnia w Sztokholmie. Co do kwestii wyższości nazwisk biorących udział w galach dwóch czołowych federacji na Starym Kontynencie wybór pozostawiam Wam. Trzeba jednak przyznać, że szef szwedzkiej organizacji Babak Aghavali bardzo mocno się postarał, bo właśnie ogłoszono przeciwników dla Thalesa Leitesa (MMA 18-4) i Rezy Madadi (MMA 10-2) w walkach o pasy, odpowiednio w kategorii średniej i lekkiej.

I tak, rywalem niedoszłego (a może i przyszłego) rywala naszego najlepszego średniego, Mameda Chalidowa, będzie weteran MMA, Amerykanin Jeremy Horn (MMA 87-20-5), natomiast inny weteran wszechstylowej walki wręcz Rich Clementi (MMA 39-18-1) spróbuje swoich sił stając naprzeciw najlepszego Szweda w wadze lekkiej, wspomnianego Madadi’ego. Myślę, że dwójki Amerykanów nie trzeba szerzej przedstawiać, wspomnę tylko, że walczyli oni w największych organizacjach MMA na świecie, jak UFC, Pride FC, czy Bellator FC.

Ponadto ogłoszono bardzo ciekawy pojedynek w wadze średniej, gdzie niedoszły (a może również przyszły) rywal, także występującego na tej gali, Roberta Jocza, Assan Njie (MMA 10-2) zmierzy się z czołowym średnim w Rosji Beslanem Isaevem (MMA 14-3).

Superior Challenge odkrywa karty

Kazik

Jungle Fight
Bantamweight
No rozpiska ogólnie konkretna. Może kiedyś dojdzie do gali KSW vs Superior
icon_smile.gif

fusel

EFC Africa
Heavyweight
Ja jestem ciekaw co sie stanie z Superior Challenge po ewentualnym wejsciu UFC do Szwecji, gdy podbiora im kilku czolowych Szwedow.

Kazik

Jungle Fight
Bantamweight
A UFC ma wejść do Szwecji ? Mi się wydaje, że tak szybko nie wejdą, mają plany co do Brazylii, Indii, pewnie później Chiny i przypuszczam, że Japonia ( Japońskie organizacje cienko stoją). Szwecja jest trochę małym rynkiem zbytu, nawet nie Szwecja ale też cała Skandynawia.

fusel

EFC Africa
Heavyweight
Kazik:
Ale biednym krajem nie sa, a poza tym ogladalnosc gal UFC maja na wysokim poziomie, wiec zainteresowanie jest. Byly plotki, ze w listopadzie ma byc gala w Szwecji, narazie poki co sa rozne opinie na ten temat, ale nawet jesli nie wejda w tym roku, to pewnie w nastepnym.Brazylie juz maja zaklepana, a Indie i Chiny to narazie raczej mrzonki. Co do Japonii to tez niewiadomo co z tego bedzie, bo wiadomo, ze ich tam nie lubia za bardzo, wiec moga sie sparzyc. Mysle, ze mimo wszystko predzej zawitaja do Szwecji niz np. ponownie do Niemiec.

Kazik

Jungle Fight
Bantamweight
Odbiegając trochę od tematu, to w sumie ciekawe co z Japonią będzie…. mogło by w sumie UFC tam wejść i robić swoje gale ale spełniając wymagania Japończyków. Tak jak niektóre auta produkuje się dla Europy z mniejszymi silnikami i dla USA z tymi większymi, podobnie by mogła Zuffa zrobić, tworząc gale w Japonii. Czyli po krótce mówiąc, biały octagon, oprawa ala Pride, stompy, kolana w parterze itd… hehe marzenia
icon_razz.gif

MarYo

Jungle Fight
Middleweight
w Norwegii jest zakazane MMA, boks zawodowy, nie mowiac juz o boksie tajskim.. nawet glukozamine dostaniesz tylko na recepte
icon_biggrin.gif

Nilg

PRIDE FC
Welterweight
i alkohol wszelki (w tym piwo) od 21 roku życia…jest tam dużo takich kompletnie niezrozumiałych dla nas rzeczy, to prawda
icon_wink.gif

w temacie: rozpiska jest naprawdę bardzo mocna, mają dobre tempo chłopaki
icon_smile.gif
chociaż oczywiście SC i KSW nie są bezpośrednimi konkurentami (inne rynki docelowe) to jednak na pewno jest pewna konkurencja między nimi jeśli chodzi o prestiż w światku MMA oraz o dostęp do zagranicznych fighterów. A konkurencja zawsze jest korzystna
icon_wink.gif

Bubi

ONE FC
Light Heavyweight
Na tej gali walki są 3x5 ? Mają normalne pasy, czy tak jak na KSW zamieszanie ?

BlackStar

BAMMA
Lightweight
@Bubi
tak 3 x 5 minut
nie ma żadnego zamieszania z pasami
dodatkowo wielkim plusem jest piękna klatka w jakiej rozgrywają się walki
icon_smile.gif

Madman

Bellator
Welterweight
@Bubi
Tylko tyle ci wystarczy aby mieć pogląd na federację?

Czy to prawda że walki komentuje Alex Gustafsson?

Kazik

Jungle Fight
Bantamweight
Na takim poziomie jak KSW czy SC to 3×5 jest nieuniknione. Jeszcze rozumiem że w turnieju może być 2×5, ale w jednej walce 3×5 powinno być standardem.

Podobnie z klatką, nie ma tylu przestojów w walce trzymania lin itd… Klatka + 3×5 = przyszłość.

hehe a jakby KSW wprowadziło piękną klatkę ala Profight i 3×5…… byśmy mieli hybrydowe Pride
icon_biggrin.gif

Weźcie pod uwagę, że SC nie jest nawet pokazywane w TV na żywo, a retransmisje są puszczane w stacji kablowej. Oni działają na innych zasadach niż KSW, stąd łatwiej np o klatkę.

dzidzi

Oplot Challenge
Light Heavyweight
Mnie bardziej podobała się rozpiska na KSW. Niestety się troszkę posypała i sporo straciła na atrakcyjności. Walka Mameda z Leitesem przyćmiła by moim zdaniem main event na Superiorze.
Ale było kilka mocnych nazwisk: Sokojou, Zikic i Valtonen.
Wisienką na torcie byłaby walka Kułak-Materla. Moim zdaniem Michał został troszeczkę po macoszemu potraktowany. Mógł dostać lepszego przeciwnika z lepszym nazwiskiem.

Garfield_70ccm

BAMMA
Welterweight
Nie wiem czemu uważasz, że SC bije KSW na głowę, ja uważam, że KSW 15 miało lepszą rozpiskę. Wiadomo coś o jakiejś transmisji??

edit

Szkoda, że nie transmituja gal live

plska

Oplot Challenge
Lightweight
Venom: SC bylo puszczane na zywo w TV4 – nie wiem jak bedzie tym razem.

Kazik , Fusel: mowi sie ze UFC bedzie w Szwecji 5 listopada w Malme, nie tak daleko z Polski.

Sobral: Nie pamietam dokladnie ale wydaje mi sie ze Alex Gustafsson komentowal SC6

Odnosnie Superior Challange – KSW zawsze reklamowano jako najlepsza gale w Europie, nigdy tego nie rozumialem bo wystarczy popatrzyc na rozpiske SC6. Thales Leites wybral takze SC7 nie KSW. Robert Jocz bije sie z Troengiem to bedzie walka
icon_smile.gif
David Bielkheden ma tez walczyc, jego ostatnia walka choc przegrana jedna z lepszych jakie widzialem.

Wydawało mi się, że ostatnia SC leciała jednak z odtworzenia na TV4, ale mogę się mylić. Nie chcę mi się teraz tego sprawdzać.

Co do największej gali w Europie. Pod względem widowni i rozpoznawalności w swoim kraju tylko M-1 może się mierzyć z KSW, chociaż nie sądzę by ich oglądalność (procentowo) była bliska temu co KSW wykręca z Pudzianem. Inne gale jak SC, BAMMA, Fight Festival czy WFC mogą pomarzyć otwartej TV i milionowej widowni.

Jeśli chodzi o poziom sportowy to moim zdaniem rozpiska SC 7 jest porównywalna do jeśli nie nieznacznie gorsza od KSW 15. Jocz vs Troeng to nie jest lepsza walka niż np Chmielewski vs Zikic. Madadi vs Clementi nie bije pojedynku Pukahha vs Górski, a Mamed vs Irvin to lepsze starcie niż Leites vs Horn, podobnie Błachowicz vs Sokoudjo oceniłbym dużo wyżej niż Gonzalez vs Acacio. Bielkheden to w tej chwili żaden mocny zawodnik, Tommy Depret dość szybko to udowodnił.

Bubi

ONE FC
Light Heavyweight
Bo wcale nie mają gorszej rozpiski i mają standard 3x5, ogarnięte pasy i KLATKĘ :-) !!!

Nilg

PRIDE FC
Welterweight
Najważniejsze walki na KSW też mają 3×5, sądzę iż KSW tego w niedalekiej przyszłości chce jako standardu, w końcu sami podnoszą sobie poprzeczkę. Należy jednak jasno powiedzieć, że większość naszych fighterów nie ma kondycji na 3×5 – wystarczy sobie przypomnieć turniej lekkich, niby mających najwięcej paliwa. Poza tym jak już było mówione, może być to niekorzystne pod względem wydłużenia się transmisji – muszą to jakoś ogarnąć.
Także standard 3×5 na KSW to według mnie tylko kwestia czasu

Kazik

Jungle Fight
Bantamweight
No właśnie trochę dziwiło mnie że w walce wieczoru na KSW President Cup Chmielu walczył z Nobregą 3×5 a teraz na KSW 15 z Zikicem tylko 2×5. Co do turnieju, to walki 2×5 są jak najbardziej uzasadnione.

noodles

Bellator
Light Heavyweight
Skąd mogę sciągnąć galę Strikeforce: Henderson vs. Babalu II

http://www.filestube.com/f1vAlrSmAgEt8kTWzl9Dw6/strikeforce-henderson-vs-babalu-ii-720p-hdtv-x264-kyr.html