Strzelanie do rzutków (i innych celów ruchomych)

Dzihados

UFC
Light Heavyweight
Cohones
MMARocks
1Zeo7uV.png

Wczoraj pierwszy raz w zyciu strzelalem do rzutkow, naprawde niezly ubaw. Przez to, ze nie jest to "snajperowanie" jest duzo wiecej zabawy, bardziej strzela sie z wyczucia, niz faktycznego celowania.

Niestety tylko 3 serie:
1. Rzutki wyrzucane w gore, w kierunku strzelajacego z ok 70m (6/10). Wszystko jest jasne, problem "tylko" z wykonaniem :)
2. Rzutki wyrzucane do przodu z maszyny po prawej stronie strzelajacego (4/10) . Tu stracilem pierwsze kilka strzalow zanim zajarzylem jak trafiac i zeby byc zawsze gotowym bo instruktor uruchamial miotacz rzutkow bez ostrzezenia)
3. Rzutki strzelane prawie rownoczesnie jak w 1. i 2. ( 6/10). Tutaj tez chwila zamieszania na poczatku, potem juz "tylko" problem z trafianiem :)

Polecam kazdemu!
 
@Dzihados świetna sprawa z rzutkami.Szkoda jedynie,że jednak sporo kosztuje taka zabawa i trochę mało popularne w Polsce ale to też kwestia kto co lubi,ja na co dzień trenuje z broni krótkiej.Co to za strzelnica?
 
No tak...A już liczyłem,że ktoś nie miał co zrobić z milionami złotówek i zainwestował w strzelectwo :facepalm:
@Dzihados tak z ciekawości ile za wszystko zapłaciłeś?
 
@MMAkłowicz
60 EUR za pakiet "Clay Pigeon Shooting" i "Rifle Range".
To drugie to strzelanie precyzyjne z pozycji siedzacej :) z podporka :) :) z luneta :) :) :) na 50m. Do metalowych figurek zwierzat w rozmiarze ok 10cmx10cm. 30/30.

No rzutkow w Polsce to chyba nie ma za wielu co?
 
Może z 3 strzelnice są z prawdziwego zdarzenia,o reszcie szkoda wspominać.Kolejna sprawa,że jest to bardzo drogi sport jak na Polskie realia.
 
Na tej strzelnicy roczna przynaleznosc do klubu to 200EUR, za 150EUR na rok wynajmuje sie strzelbe (albo kupuje sie wlasna "na zawsze" za 1200-1500EUR+), potem na tej strzelnicy placi sie juz tylko za naboje i rzutki.

Pozwolenie na tego typu bron to formalnosc (najpierw sie kupuje bron, potem jest
~oswiadczenie, ze nie bedzie sie strzelac do ludzi ;), to sie gdzies wysyla a policja sobie sama sprawdza, co tam ma w systemie na twoj temat). Z ciekawostek w Irlandii nie mozna posiadac "wiatrowek" - bylo duzo przypadkow "zabawy" polegajacej na strzelaniu do czegokolwiek i gdziekolwiek, wiec zabronili.
 


Ten sport polecam wszystkim, którzy lubią strzelać i trochę się poruszać.
 
@Dzihados u mnie w mieście jak masz znajomego myśliwego to idziesz z nim na strzelnicę za darmo i koszt to 25 gorszy za rzutkę + koszt amunicji :p ewentualnie możesz koledze postawić jakieś piwko do meczu żeby być kwita :p
 
@cRe
Znajomosci pomoga w kazdej sytuacji :)

Fajnie jednak by bylo miec dostep mniej uzalezniony od takowych :)
 
@cRe
Znajomosci pomoga w kazdej sytuacji :)

Fajnie jednak by bylo miec dostep mniej uzalezniony od takowych :)
No coś w tym jest. Ale może masz takiego znajomego tylko nie wiesz że poluje :p Do tego jest jeszcze kilka możliwości strzelania (przynajmniej u mnie) więc można się bawić nie tylko na rzutkach. Jedno jest pewne - strzelanie to zajęcie które zajara chyba każdego faceta.
 
Dokladnie. W szczegolnosci do rzutkow, bo strzelanie "statyczne" tez jest fajne, ale inne :)
 
Back
Top