Strikeforce: typowanie

Tidzej

Bellator
Heavyweight
008_Group_Shot.jpg


Jeżeli nie zdarzą się sytuację jak ta z Paulem Taylorem w Abu Zabi zostało dokładnie 14 walk do wytypowania zanim zakończymy konkurs (nadal nie wiem co będzie nagrodą). Po UFC 112 na prowadzeniu utrzymał się Przemek, który ma 61 punktów. 16 innych użytkowników ma, choćby matematyczne, szansę odebrania mu prowadzenia, są to: Knee (57 pkt), Bhaal, d0c (po 56), tsatsiki, Erensar (po 53), Panda Pandit, takubo (po 52), dj50 (51), Falcon, Nilg (po 50), jacol6 (49), quantum, lodówka, Wojtassio, Markhunto (48) i fusel (47).

Dziś, ponieważ Strikeforce jak zwykle nie potrafi zestawić interesujących prelimów, typujemy tylko trzy walki o pas. Typy wysyłajcie na [email protected] z zawarciem nicka i “Strikeforce” w temacie. Opinie redakcji, na razie w mocno okrojonym składzie, po kliknięciu:


R.O.B. (55-30, 64,7%)
Jake Shields vs. Dan Henderson – Hendo przez TKO
Gegard Mousasi vs. Muhammad Lawal – Mousasi przez TKO
Gilbert Melendez vs. Shinya Aoki – Aoki przez poddanie
TJ (55-30, 64,7%)
Jake Shields vs. Dan Henderson
Nie tak dawno Palhares obalił Hendersona więc to nie jest tak, że olimpijczyk jest kompletnie odporny na obalenia. Róźnica tkwi w tym, że Toquinho nie bał się wchodzić w zasięg i zbierać ciosów by osiągnąć cel. Shields, czy to przeciw Daley’mu czy Lawlerowi nigdy nie sprawiał wrażenia wytrzymałego zawodnika w stójce i jest spora szansa, że po kilku strzałach od Hendo nie będzie chciał się zupełnie do niego zbliżyć. Co oczywiście oznacza, że przegra walkę w stójce. Henderson, TKO, 2 runda.

Gegard Mousasi vs. Muhammad Lawal
Większosć naszych czytelników spodziewa się niesłychanych rzeczy po Mousasim i myślę, że zapominają o tym jak niewygodnym przeciwnikiem dla Ormianina będzie Lawal. Jeśli Sokoudjou potrafił sprowadzić do parteru Mousasiego Lawalowi będzie to przychodziło zdecydowanie, zdecydowanie łatwiej. Myślę, że wygra pierwsze rundy ale nie wiem czy ma wystarczająco dużo narzędzi w ataku by potrzymać ten styl walki przez 25 minut. Spodziewam się, że Mousasi odzyska inicjatywę w mistrzowskich rundach i, jeśli nie skończy Mo, to wyrówna pojedynek na kartach. Jeśli Doug Crosby nie będzie w budynku to Mousasi przez decyzję.

Shinya Aoki vs. Gilbert Melendez
Aoki jest kompletnie przewidywalny a i tak zdecydowana większość rywali nie potrafi sobie poradzić z jego parterem. Stary cytat Nate’a Quarry’ego przed walką z Franklinem pasuje idealnie do strategii Melendeza – “on ma słabą szczękę, a ja ciężkie dłonie”. Mimo to taka dynamika jest w co drugiej walce Japończyka – Hansen, Alvarez i JZ wszyscy mieli go znokautować i wszyscy przegrywali. Ostatecznie uważam, że to walka na rzut monetą z minimalną przewagą po stronie Melendeza bo to raczej on będzie wygrywał kolejne rundy. Ja jednak wierzę w Baka Survivora. Aoki, poddanie, 2 runda.
Venom (54-31, 63,5%)
Jake Shields vs. Dan Henderson
Dan Henderson przez TKO, runda 2. Shields to bardzo dobry zawodnik, ale zawsze będzie miał problemy z zawodnikami, których będzie mu trudno obalić. Oczywiście Henderson mimo swojego olimpijskiego zaplecza dawał się kłaść do parteru gorszym rywalom niż mistrz Strikeforce, jednak wierzę, że swoim debiucie w CBS będzie ostrożny. Dan nie jest najbardziej technicznym uderzaczem, ale jak wszyscy dobrze wiedzą dysponują potężnym prawy sierpowym, a Shields niespecjalnie lubi być uderzany. Dodatkowo były mistrz Pride będzie miał nad rywalem sporą przewagę fizyczną, dlatego TKO w drugiej rundzie.
Gegard Mousasi vs. Muhammed Lawal
Gegard Mousasi przez TKO, runda 4. King Mo może sprawić Mousasiemu sporo problemów swoimi zapasami, ale nie chcę mi się wierzyć, że będzie potrafił zdominować walkę przez pełne 25 minut. Gegard ma dużo większe doświadczenie i wraz z upływającymi minutami powinien co raz lepiej bronić obaleń i punktować Lawala w stójce. W mistrzowskich rundach powinien znaleźć drogę do wygranej przed czasem.

Gilbert Melendez vs. Shinya Aoki
Shinya Aoki przez poddanie, runda 1. Wszyscy znamy charakterystykę Aokiego – świetny grappler ze bardzo słabą szczęką. Wystarczy jeden dobrze ulokowany cios Melendeza i walka zakończy się przed czasem. Z drugiej strony Aoki jest znakomity w przyklejaniu się do rywali i po mistrzowsku potrafi zdobyć dominującą pozycję albo obaleniami z klinczu, albo wciągając przeciwnika do gardy i potem go przetaczając. Co potrafi w parterze wszyscy wiemy i spodziewam się, że pokaże to po raz kolejny na Melendezie.
dEFTHOMAS (33-28, 54,1%)

Jake Shields vs. Dan Henderson:
A ja jak zawsze na przekór rozsądkowi. Shields zaskoczył mnie już parę razy(Paul Daley,Robbie Lawler), może tym razem będzie to pozytywne zaskoczenie
icon_smile.gif

Gegard Mousasi vs. Muhammad Lawal
Coś czuję że to będzie 1 trafiony typ dzisiejszej gali. Dzięki temu utrzymam średnią typowań z tego sezonu na 33%
Gilbert Melendez vs. Shinya Aoki
I widzę że znowu pod wiatr typuje ale co tam. Aoki bez swoich spodni jest jak Alistair Ubeerem bez metki. Mendelez przez GnP.
Yoshihiro (30-23, 52,8%)

Jake Shields vs. Dan Henderson:
Gegard Mousasi vs. Muhammad Lawal
Gilbert Melendez vs. Shinya Aoki


Strikeforce: typowanie
 

Przemek

UFC
Lightweight
Szczerze nie mogę się doczekać tych 3 walk:D każda z tych 3 walk może pójść w każdą stronę.A za tydzien WEC 48… miodzio
icon_smile.gif
 

Tidzej

Bellator
Heavyweight
Przynajmniej jednego maila wysłało 90 osób, w miarę regularnie typuje ok. 30, a za każdym razem wysyłało 13.
 

Krazy Bones Bee

Oplot Challenge
Featherweight
Jake Shields vs. Dan Henderson – Henderson przez KO
Gegard Mousasi vs. Muhammad Lawal – Mousasi przez TKO
Gilbert Melendez vs. Shinya Aoki – Melendez przez TKO
 

tsatsiki

WSOF
Featherweight
mogliście dorzucić walkę Mayhema ze Stoutem, wówczas byłaby wytypowana równiutka setka walk bo widzę że nieodbytą walkę Taylora z Gundersonem nie wliczyliście (i słusznie)
icon_wink.gif
 

seban28

BAMMA
Featherweight
Mousasi ma plusa za kaszkiet, tak się powinno nosić, nie jakieś gejowskie bejsbolówki.
 
G

Guest

Guest
Henderson by TKO
Aoki by Tapout :P
Mousasi by TKO

no i oczywiście WAR JASON MILLER!:)
 

Nilg

PRIDE FC
Welterweight
nigdy sobie nie zliczałem, nie jest źle
icon_smile.gif
szkoda tylko, że jednej gali (bodajże UFC w Australii) nie typowałem, bym był bliżej prowadzenia
icon_biggrin.gif
a tak to faktycznie szanse tylko matematyczne…
 

defthomas

Vale Tudo
Open
Cohones
MMARocks
Cholera bym wiedział że nie jestem ostatni z redakcji to może bym mądrzej zatypował :D
 

Fizolq

Oplot Challenge
Middleweight
jedyna szansa do Lawala to jak najszybciej do gleby i ciężko pracować nad Gerardem:) inaczej nie ma szans...
 

fusel

EFC Africa
Heavyweight
ja cos czuje, ze aoki skonczy tak samo jak w zeszlorocznej walce z hayato sakuraiem.
 
G

Guest

Guest
Hendo, King Mo (zaryzykuje) i Melendez z czego pierwszego i ostatniego typu jestem prawie pewien. Jak Melendez nie da sie jakos glupio zlapac jak Alvarez to zmieli troche przereklamowanego Aokiego.
 

Ad44

Oplot Challenge
Welterweight
R.O.B, TJ i Venom – Po prostu nie Wasz dzień na typowanie
icon_biggrin.gif
Praktycznie każdy źle wytypował
icon_smile.gif
 

Tens

WSOF
Heavyweight
Defthomas, wyjątkowo typerem kolejki
icon_biggrin.gif
Trafiłem tylko Melendeza , całe szczęście , że w tym sezonie typera nie biorę udziału
icon_wink.gif
 
Top