Strikeforce Heavyweight Tournament!

SEEMANN

Jungle Fight
Featherweight
Wtorek, 04. Styczeń 2011 00:34


Managment organizacji M-1 Global i tym samym byłego rosyjskiego zawodnika Fiodora Emelianenko (31-2 MMA, 1-1 SF) potwierdził jego walkę z Brazylijczykiem Antonio "Bigfoot" Silvą (14-2 MMA, 1-1 SF) podczas startującego 12 lutego 8 osobowego turnieju wagi ciężkiej organizacji Strikeforce. Pierwsza gala odbędzie się w IZOD Center w East Rutherford, w stanie New Jersey. Całość turnieju transmitowana będzie przez stację Showtime.


Być może jako drugi pojedynek turnieju na tej samej gali będzie walka byłego mistrza UFC Andreia Arlovskiego (15-8 MMA, 0-2 SF), który spotka się z Sergeiem Kharitonovem (16-4 MMA, 0-0 SF). Jako trzeci zaś ćwierćfinał przewidywany byłby udział Fabricio Werduma (14-4-1 MMA, 3-0 SF) z Brettem Rogersem (11-2 MMA, 2-2 SF) ale on planowany jest dopiero na 5 marca w Columbus, w stanie Ohio. Póki co nie jest znana czwarta para, ale udział aktualnego mistrza Alistaira Overeema (34-11 MMA, 2-0 SF). Wśród potencjalnych kandydatów wymienia się Lavara Johnsona, Daniela Cormiera i ewentualnie Shane Del Rosario. Brany jest też pod uwagę ceniony dopingowicz Josh Barnett, ale on ma jeszcze problemy z licencją po pozytywnym teście antydopingowym w lipcu 2009 w Kalifornii.


Pojedynek w ramach starej umowy Fiodora Emelianenko ze Strikeforce był negocjowany od jesieni 2010 podobnie jak nowy kontrakt Rosjanina z drugą co do wielkości na amerykańskim rynku organizacją MMA. Emelianenko doznał klęski w walce z rodakiem Silvy - Fabricio Werdumem w dniu 26 czerwca, co było pierwszą przegraną od 10 lat i nie chciał słyszeć o niczym innym jak rewanż z Werdumem, na który z kolei ten nie miał ochoty. Dodatkowo ważny był także mistrz Strikeforce Overeem, który też chciał walczyć z Werdumem a mniej z Emelianenką.


W tej patowej sytuacji negocjowano ostatecznie umowę z Fiodorem i wygląda na to że być może wreszcie skutecznie, bo jest podpisana lub w najbliższym czasie będzie. Ponoć obejmowała ona 4 do 6 walk.


http://www.sherdog.com/news/news/Emelianenko-Silva-HW-Tourney-Slated-for-Feb-12-29152


http://www.fightsport.pl/latest/strikeforce-heavyweight-tournament-fiodor-vs.-silva-i-arlovski-vs-kharitonov.html


http://www.fighters.com/12/20/strikeforce-heavyweight-grand-prix-begins-in-2011-fedor-werdum-barnett-and-overeem-among-participants
 
Back
Top