Strefa Walk MW: Emelianenko vs Mahle – konferencja prasowa

Dzisiaj w łódzkiej Atlas Arenie odbyła się konferencja prasowa przed galą Strefa Walk M&W, która zawita do Łodzi 19 listopada z pojedynkiem wieczoru, w którym Aleksander Emelianenko (MMA 17-3) zmierzy się z Niemcem Chrisem Mahle (MMA 1-0). Ostateczne parafowanie kontraktu między promotorami i zawodnikami odbyło się w obecności dziennikarzy. Pojedynek młodszego brata Fedora Emelianenko z tym mało znanym zawodnikiem potężnych gabarytów (192 cm wzrostu, 136 kg) będzie kulminacją meczu Polska kontra Rosja, w którym polscy zawodnicy MMA zmierzy się z rosyjskimi rywalami z AE Team. Żeby utrzymać konwencje wojny polsko-ruskiej Mahle będzie honorowo reprezentował nasz kraj. Bilety na galę można od dziś kupować w kasach Atlas Areny oraz na stronie ticketpro.pl. Poniżej najważniejsze informacje z konferencji prasowej:

- Aleks zapytany przeze mnie czy nie uważa, że jego rywal jest za mało doświadczony i czy ta walka nie skończy się tak jak jego pojedynek z Eddym Bengtssonem odpowiedział, że w MMA nie ma słabych rywali, a to, że on i jego brat wygrywają tak szybko i często, nie oznacza, że walczą ze słabymi rywali, a raczej, że trenują więcej niż inni.

- W kwestii cały czas budzącej kontrowersje domniemanej choroby Aleksandra jeden z promotorów Strefy Walk poinformował mnie, że oprócz badań dostępnych na stronie organizacji (link), Rosjanin przedstawił też kolejne testy i organizatorzy listopadowej gali nie widzą potrzeby dodatkowego badania zawodnika. Podobno Aleksander został też przeproszony przez KSW, za wypowiedź Macieja Kawulskiego w Polsat News, kiedy to współwłaściciel Konfrontacji powiedział, że Aleks nie będzie rywalem Pudziana, bo jest chory na żółtaczkę.

- Aleksander waży obecnie 120 kg.

- Walka wieczoru odbędzie się na zasadach Pride na dystansie 10-5-5 minut. Pozostałe walki na standardowym polskim 2 x 5 minut plus ewentualne 3 minuty dogrywki bez kolan w parterze. Sędzią ringowym gali będzie mistrz KSW w wadze średniej Krzysztof Kułak, a punktowymi Piotr Szymanowski, Sławomir Cypel i jeden sędzia z Rosji. Walk odbywać się będą w ośmio-metrowej ośmiokątnej klatce.

- Chris Mahle twierdzi, że jego rekord MMA to 5 zwycięstw, 0 porażek, chociaż sam nie potrafiłem znaleźć w internecie żadnych śladów jego walk poza starciem z Ivicą Cukiem (erline;">Co jednak najciekawsze Mariusz poinformował, że nie jest obecnie związany kontraktem z KSW i prowadzi rozmowy w sprawie swoich dalszych występów w kraju m.in. ze Strefą Walk. Pudzian buduje też w swoim domu w Białej Rawskiej klatkę i ma zamiar zapraszać na treningi do siebie zawodników z zagranicy.
- Na konferencji nie było awizowanego wcześniej Mike’a Tysona, ponieważ Bestia nie mógł przyjechać do Polski w tym terminie.

- Rozpiska:

Walka wieczoru:

Open.: Aleksander Emelianenko (17-3) vs. Chris Mahle (1-0)

Pozostałe:

77 kg.: Borys Mańkowski (9-4) vs. Rafał Nowasielski (1-0)
70 kg.: Sebastia Grabarek (2-1-1) vs. TBA
Open.: Błażej Wójcik (1-1) vs. Baga Agaev (14-9)
93 kg.: Marcin Krzysztofiak (4-1) vs. Shamil Abdulmuslimov (6-2)
76kg.: Jędrzej Kubski (15-9) vs. Gasan Imalatov (1-1)
84 kg.: Tomasz Kondraciuk (6-1) vs. Alexander Butenko (8-3)
70 kg.: Paweł Jóźwiak (6-3) vs. Mikhail Malyutin (17-8)*

Strefa Walk M&W: Emelianenko vs Mahle – konferencja prasowa

Tagi: Jędrzej Kubski, Mariusz Pudzianowski, Paweł Nastula

emcess

Jungle Fight
Middleweight
rotfl, ciekaw jestem jak to wyjdzie, i jak oni musza z kasa stac zeby tak odrazu ruszyc z kopyta
icon_smile.gif

Garfield_70ccm

BAMMA
Welterweight
Czekam na reakcję KSW co do kontraktu Pudziana, Pudzian buduje klatkę(ciekawe jakich sparingpartnerów sobie znajdzie), po co budować klatkę jak można sobie kupić, jeszcze duże palce Mariusza będą mu przeszkadzały w przybijaniu gwoździ, a honorowy występ w naszych barwach tego Mahle to jakieś jaja!

Szkoda że Paweł nie zawalczy , widocznie z nim można dogadać się tylko w 24h.Dobrze by było gdyby TVN wszedł w ten biznes, chociaż ciekaw jestem czy chodzi o model taki jak teraz jest pomiędzy KSW a Polsatem, czy tylko transmisja(jak w przypadku AoF w TVP SPORT) , cieszy to że walczy Borys Mańkowski! Przeciwnik mniej wymagający, powinien sobie poradzić

Jeśli organizatorzy chcą przeznaczyć część zysków z gali na cele charytatywne to ok, ale kokosów z gali bym się nie spodziewał! Możliwe że będą na minus, chociaż może nie doceniam możliwości reklamowych Mariusza P. Jeśli Pudzian mówi że ma walczyć w miesiącu przed Lutym czyli w Styczniu to może na KSW FC, musi odpokutować swoje winy!

Tak a propos są jakieś informacje co do startu Nastka na Sengoku??

Gusiek

Oplot Challenge
Welterweight
Venom, podaj mi na maila adres mailowy do organizatorów Strefy Walk.
Pozdro.

Dyrma

BAMMA
Light Heavyweight
Dobrze by było gdyby TVN wszedł w ten biznes, chociaż ciekaw jestem czy chodzi o model taki jak teraz jest pomiędzy KSW a Polsatem, czy tylko transmisja(jak w przypadku AoF w TVP SPORT)
Jak to dobrze brzmi - "są prowadzone rozmowy z TVN i TVP [pozostałymi wielkimi tv w Polsce]". Zdecydowanie lepiej, niż nikt nie chce tego dawać i będzie dobrze jak wepchniemy transmisję w jakimś niszowym kanale tematycznym.
TVN nie jest zainteresowane MMA, TVP nie ma kasy.

Yagiel

UFC
Lightweight
Dają NIemca ze słabym rekordem aby reprezentował Polskę przeciw Saszy. Mało mamy polskich zawodników którzy chcieli by się z nim zmierzyć ???? Super, że zobaczymy Borysa.

Mimo tego wszystkiego, nie chce narzekać, ale czegoś mi w tej gali brakuje. Może rywala dla Saszy, i trochę bardziej konkretnego fightcadu. No ale z drugiej strony, większość naszych zawodników jest właśnie po dość dużych galach więc nie ma co marudzić
icon_smile.gif

Obawiam się też, że organizatorzy liczą na jakiś większy zysk,a ta gala raczej go nie przyniesie.

outcast

Maximum FC
Bantamweight
Piękna robota Venom, tona cennych informacji. Dzięki.

Cieszy walka Nowasielski vs Mańkowski, podobnie jak rozmowy w sprawie transmisji telewizyjnej. Zaczynam szczerze przekonywać się do tej gali i jej organizatorów.

Dziwi sprawa kontraktu Pudziana z KSW, ciekaw jestem czy to przejściowy stan i nowa umowa jest kwestią czasu czy faktycznie promotorzy Konfrontacji postanowili zrezygnować z usług Mariusza. Będzie burza.

Pudzian przecież sam nie buduje klatki, robi mu ją jakiś ślusarz w Białej Rawskiej. Jeśli chodzi o TV, to odniosłem dokładnie takie wrażenie jak opisał to Dyrma, a w przypadku kolejnej walki Pudziana obstawiałbym Moosin.

Gusiek ja się kontaktowałem przez maila na stronie [email protected]

Garfield_70ccm

BAMMA
Welterweight
Masz racje że trochę populistycznie to brzmi, ale kiedyś TVN TURBO robiło relację z wypadu KSW na WFC (Antek i Góral), więc może przełamią pierwsze lody, chociaż prowadzone rozmowy mogą być takie same jak z Alistair'em.

Z tą klatką nie było na poważnie, już kiedyś Pudzian miał trenować w USA więc podchodzę do tego z dystansem.

Yagiel w Polsce nie ma zbyt wielu ciężkich na poziomie do walki z Aleksem, po za tym nie wszyscy są tak łatwowierni w sprawie żółtaczki.

W przypadku KSW i Pudziana sam byłem mocno zdziwiony bo wydawało mi się, ze kontrakt mieli na cztery walki. Wygląda na to, że się skończył.

Garfield_70ccm

BAMMA
Welterweight
Venom nie powiesz mi że Mahle jest na poziomie Aleksa, jest dużo Polaków lepszych od niego, więc dziwi to że nie można były znaleźć Polaka dla Aleksa

Co oznacza skrót M&W ?? Imiona organizatorów??:)

P

Paweł Kowalik

Guest
po co budować klatkę jak można sobie kupić

Każdy zawodnik MMA musi w życiu pokonać Najmana, zbudować klatkę i posadzić Bazelaka ;)

Ciekawe ile osób uda się ściągnąć do Atlas Areny.

Z tym Pudzianem i KSW to dziwna sprawa, bo wydaje mi się, że przed KSW 12 mówiono o trzech walkach, a potem dopiero o czterech. Teraz niby znowu trzy. Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale jakby ktoś w Polsce podkupił Pudziana, to zrobiłoby się ciekawie.

TVP pokaże galę na TVP Sport, ale pewnie organizatorzy będą musieli za to zapłacić.

Klatka, walka na zasadach Pride. Ciekawie. Chętnie się znów wybiorę do Łodzi.

outcast

Maximum FC
Bantamweight
Podejrzewam że o ile sprawa kontraktu Pudziana z KSW jest na tyle poważna na ile wygląda na teraz, to wszystko wyjaśni się po KSW 15 w zależności od wyników oglądalności gali bez celebrytów.

Garfield_70ccm

BAMMA
Welterweight
walki jest na normalnych zasadach tylko Main Event jest taki jak w PRIDE
Edit
dopiero teraz Escobar zobaczyłem że napisałeś walka a nie walki jak wcześniej przeczytałem.

szydzin

Jungle Fight
Light Heavyweight
poza Pudziana jak Baterbina na konferencji przed walką z Silvia :D powinien jeszcze oczy wybałuszyć.

ja z chęcią zobaczyłbym walkę AE z Uszolem.

Paz

Brutaal
Featherweight
A wy znowu marudzicie. Ja jestem mocno zadowolony co do organizacji. Od początku uważałem, że Alexander nie będzie walczył na tej gali.

margolcia

Oplot Challenge
Featherweight
To zaświadczenie o braku choroby na stronie, troche kiepskie.
Jakis nieczytelny skan, tak do końca nie widac czy prawdziwy.
Alexander mogl zrobic badanie w renomowanej klinice w Polsce (np. Dantex czy Medicover) i wszystko było by jasne.

Tidzej

Bellator
Heavyweight
Klinika i adres są autentyczne. Niestety nie ma stempla lekarza więc tego zguglować już nie mogłem.

Dyrma

BAMMA
Light Heavyweight
Masz racje że trochę populistycznie to brzmi, ale kiedyś TVN TURBO robiło relację z wypadu KSW na WFC (Antek i Góral), więc może przełamią pierwsze lody
Z tego co cykl tych programów zwał się "twardziele" czy jakoś tak i pokazywał najekstremalniejsze (w opinii panów redaktorów) zawody.
ITI szykuje kasiorkę (jeśli w ogóle jakąś ma na zakup praw sportowych po przepłacicie za LM i prawa do wytwórni filmowych) na inne sektory. ostatnie czego im trzeba to dokładać co jakieś mało znaczącej organizacji mma. A wcześniej odrzucali propozycje (za darmo !) transmisji kilku gal bokserskich i koszykówki żeńskiej.
TVP zapewne sprzeda (a nie kupi) trochę miejsca na antenie swojego TVP Sport w środku tygodnia w okolicach północy.