Sporty (walki i nie tylko) dla dzieci - pociechy w akcji, ojcostwo, wychowanie

Liczyłem że przetłumaczysz, a nie skopiujesz ze zdjęcia.
4hl7KlZ.png

"Wiecie co sprawia, ze jest mi niedobrze? Kiedy slysze jak dorosli twierdza, ze dzieci sie zmienily. One sie nie zmienily, dzieci malo wiedza o czymkolwiek. My sie zmienilismy jako dorosli. Wymagamy mniej od naszych pociech i mniej od nich oczekujemy. Sprawiamy, ze ich zycie staje sie latwiejsze zamiast przygotowac je do tego czym zycie jest tak naprawde. To my jestesmy tymi, ktorzy sie zmienili"
FRANK MARTIN- TRENER KOSZYKOWKI your welcome comrade Ukasz

ogolnie to tak troche jest, przynajmniej w moim przypadku. Mysle, ze naturalna sprawa jest to, ze czlowiek, po prostu chce zeby jego pociechy mialy latwiej/lepiej w zyciu od niego i czasem przez, zwykla troske rozpieszcza je az nadto, gorzej przygotowujac do trudow przyszlego zycia.
 
U młodej w przedszkolu judo - i jej się podoba. Kielochy suszy na zajecia, w zyciu bym sie nie spodziewal. Oczywiscie to ogolnorozwojowka i tyle, ale mimo wszystko.

Starsza twardo przy taekwondo. Pokazałem jej dzisiaj pierwszy raz HL JJ. Nie wiedzialem jak zareaguje (Penne), ale bardzo jej sie podobało. Troche porozmawialismy o bolu w sporcie, wytrwalosci i takie tam. " Tato, jest dobra, musi byc mistrzynia, co?". Ja na to, ze Joanna jest mistrzynia UFC. "Tato, lepiej niz UFC, ona jest taka dobra, ze na pewno Europy!" Na to ja jej, ze nie Europy, tylko calego swiata :) Kopara jej spadala: "Ooojaa, ale ona jest dobra, wiedzialam!" #bycojcem
 


Wyglada, jak u mojej tzw. "taniec nowoczesny" ;-)

W tym polroczu rezygnujemy z kolka "eksperymentow naukowych", ktore chyba nie daja naszej malo duzo. Nudzi sie tam strasznie. Polubila za to taniec. Szczegolnie te wszystkie nowoczesne, hip-hop, etc. Te dajace jej najwiecej wolnosci i kreatywnosci.

Wciaz mysle nad judo i bjj....
 
No ja też. A póki co starsza na taekwondo idzie do "starszej grupy". Cała dumna. W ogóle grafik się zaczyna robić napięty, za dużo hobby ma, a my jej serio do niczego nie zmuszamy.

Ja tak delikatnie podpowiadam jej bjj, bo nie trzeba by bylo jezdzic (Teraz jak mi się w moim fyrtlu coś otworzyło), ale skubana sie zaparła. Raz na BJJ była u @Bosy i powiedziała, że się nie zmęczyła, i że w ogole mało dzieci było i że woli taekwondo. Co zrobisz jak nic nie zrobisz.

A co do tanca - wiadomo, to nie SW, ale tez rozwija ciało. Super ze w ogole chce 4 litery ruszyc, pilnuj tego!
 
@Jakub Bijan :)


EDIT:
Dziwne, wklejam
Code:
https://www.facebook.com/jakub.bijan/posts/2020391867985946

ale nie widac twojego komenatrza...
 
Sezon wycieczkowy w pełni, co dać dziecku do plecaka?

Najlepiej nic. Jak nie wróci to znaczy, że jest za słabe. #sparta

dla tych co już mają spiętą dupę po przeczytaniu tego posta dodam, że to żart.
 
Back
Top