1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Sportowa kasa w Orange Sport - O pieniądzach w MMA

Discussion in 'Forum MMA' started by VoRaNeK, Aug 8, 2013.

1. VoRaNeK

VoRaNeK Jakub Chrzciciel

Komentarze:
    24,544
    Zdobyte Lajki:
    39,056
    Punkty:
    5,790
    Miasto:
    Krosno
    Gośćmi Bartosza Musiała byli Łukasz "Juras" Jurkowski i Martin Lewandowski

2. EXSite

EXSite WSOF
    Light Heavyweight

Komentarze:
    3,448
    Zdobyte Lajki:
    720
    Punkty:
    1,190
  3. raynor187

raynor187 ONE FC
    Flyweight

Komentarze:
    2,237
    Zdobyte Lajki:
    301
    Punkty:
    1,790
    Dzięki Voranek, w połowie wywaliło mi stream, ale fajnie, że byłeś w pogotowiu :-)

4. Fresh

Fresh UFC
    Welterweight

Komentarze:
    9,649
    Zdobyte Lajki:
    6,023
    Punkty:
    1,790
    Mam wrażenie że Juras momentami gotował sie w sobie jak słuchał jak wode leje Martin chyba ze slonce go tak razilo :)

5. TyPeK

TyPeK Maximum FC
    Bantamweight

Komentarze:
    1,437
    Zdobyte Lajki:
    73
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Zawiercie
    :-) Dobra robota

6. allladino

allladino ONE FC
    Welterweight

Komentarze:
    2,429
    Zdobyte Lajki:
    1,784
    Punkty:
    1,790
    Dzieki Voran jak zwykle niezawodny !!! :-):-)

7. gumoleon

gumoleon KSW
    Featherweight

Komentarze:
    5,041
    Zdobyte Lajki:
    1,304
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Silient Hill
    @VoRaNeK

big THX

8. pwn

pwn Brutaal
    Bantamweight

Komentarze:
    452
    Zdobyte Lajki:
    4
    Punkty:
    2,790
    Miasto:
    Łódź
    Thx VORAN !

9. tomek-host

tomek-host EFC Africa
    Middleweight

Komentarze:
    2,926
    Zdobyte Lajki:
    27
    Punkty:
    1,790
    Fresh

także miałem czasami takie wrażenie :-)

10. Dzięki za nagranie! Pudzian 80-170K PLN?, a Mamed 150K Euro?

11. gumoleon

gumoleon KSW
    Featherweight

Komentarze:
    5,041
    Zdobyte Lajki:
    1,304
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Silient Hill
    @up

bujda panie, przy tych zarobkach pudzian nie kupował by sobie TIRów na prawo i lewo. ja wiem, że tańczył na lodzie, z gwiazdami, gotował i jeszcze piekł ciasta, ale nie wierzę, że tylko tylko tyle zarabia. do tego sponsorów też ma dzianych... koło bańki za walkę myślę kręci, jak nie więcej...

12. Rory MacDonald

Rory MacDonald ONE FC
    Lightweight

Komentarze:
    2,364
    Zdobyte Lajki:
    180
    Punkty:
    1,790
  13. TheLastEmperorrr

TheLastEmperorrr Shark Fights
    Middleweight

Komentarze:
    1,254
    Zdobyte Lajki:
    16
    Punkty:
    1,790
    Dzieki Voranek. Pudzian pewnie przytula potężną kasę od sponsorów. Ale te 150k ojro dla Mameda robi wrażenie.

14. _Logan_

_Logan_ Guest

A to nie było czasami tak, że Mamed powiedział ile zarobił w danym kwartale a nie za walkę ? Tam przecież były reklamy śniżki i innego akryl puca i to znacznie podniosło zarobki. KSW płaci powyżej minimalnej krajowej, mniej więcej 4 kafle za walkę dostał Zawadzki z tego co słyszałem zakulisowo :D

15. raphaelius

raphaelius EFC Africa
    Bantamweight

Komentarze:
    2,723
    Zdobyte Lajki:
    36
    Punkty:
    1,790
    Pudzian wydaje na przygotowania 70-160 tysięcy?

Suma byłaby uzasadniona gdyby trenował w ATT i jeszcze co weekend wracał do Polski. Nie wierzę, że tyle wydaje trenując do walki.

Nie wierzę, żeby Mamed dostawał 150tys euro za walkę. 350k pln, jeszcze wiarygodna kwota, ale gdyby Mamed rzeczywiście zgarniał grubo ponad pół miliona za walkę, to byłbym lekko w szoku.

Też nie jestem pewien czy ta wypowiedź o zarobkach była na poważnie

16. NJTOD09

NJTOD09 Jungle Fight
    Lightweight

Komentarze:
    287
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,190
    Raczej nigdy nie dowiemy się ile tak naprawdę zarabiają czołowi zawodnicy MMA w KSW a te domniemane kwoty podawane w Orange Sport i innych mediach odnośnie kosztów treningów, zarobków itd. w większości można wsadzić między bajki.

17. jbj1lo

jbj1lo Oplot Challenge
    Featherweight

Komentarze:
    10
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,190
    W sumie tak patrząc na te wszytkie mnniemania dotyczące tych kwot, wniosek mi nasuwa się taki. Powinno być coś takiego, jak po galach UFC. Tam zarobki są podawane, co prawda i tak jest jeszcze kwestia kasy "pod stołem", ale jest przynajmniej pewne odniesienie. Dopóki w Polsce nie ma komisji w pełnym tego słowa znaczeniu (czegoś z autorytetem takim, jaki mają komisje stanowe), powinny za to odpowiadać poszczególne federacje. Wiem, trochę zajeżdża idealizmem...

18. lemmy

lemmy KSW
    Middleweight

Komentarze:
    5,675
    Zdobyte Lajki:
    9,993
    Punkty:
    1,790
    Ja również nie wierzę w niebotyczne gaże za walki zawodników w KSW, owszem, najbardziej znane twarze dorabiaja grubo na reklamach (Mamed i Pudzian). Martin zawsze ucieka od odpowiedzi na pytanie o zarobki zawodników z poza wielkiej czwórki, gdyby było godnie coś by bąknął.

Znane jest podejście Mariusza do zarabiania i wydawania pieniędzy, podane koszty przygotowań Pudzilli to bajka.

Gala przynosi około 3mln. przychodów z ppv, do tego sponsorzy z reklamami na ringu (nie są to najwieksze firmy w kraju) trzeba się podzielić z Polsatem, utrzymać firmę między galami, zapłacić za produkcję (pewnie nie mało), zapłacić podatki, ubezpieczenia, obsługę PR itd., itd..

W tej skali 150 tyś. euro za walkę jest kwotą z kosmosu.

19. Al Bundy

Al Bundy Bellator
    Middleweight

Komentarze:
    4,568
    Zdobyte Lajki:
    2,084
    Punkty:
    1,790
    NEWSWEEK: Zarobki w MMA. Nie mówi się o tym zbyt wiele, a temat jest niewątpliwie ciekawy. Ile zarabiają zawodnicy MMA. Można z tego dobrze żyć?
    MAMED CHALIDOW: No więc ostatnio dostałem 150 tys. euro. (śmiech)

- nikt nie powiedział, że Mamed dostał tyle za ostatnią walkę, ale orange sport widocznie ma swoje źródła.

- ten "śmiech"oczywiście nic nie znaczy...

- wywiad jest z maja 2012, a wtedy KSW nie organizowało jeszcze gal w PPV.

- sponsorzy się nie garną do mma, ale do płacania licencji i sponorowania zawodników na galach w PPV już tak.

20. Jeśli zarobił 150K Euro to oczywiście razem ze sponsorami. Wiele źródeł podawało, że przed rozmowami z UFC gaża Mameda za walkę oscylowała w granicach 100K PLN, po nieudanych rozmowach miał podpisać nowy kontrakt gdzieś na ok.150K PLN + sponsorzy, Śnieżka to potężny sponsor, mógł zarobić na tej reklamie więcej niż Pudzian na AXA nawet.

Zarobki Pudziana zawsze w mediach oscylowały ok.300-350K PLN za walkę przy okazji jego pierwszych starć. Wiadomo, że jego kilka innych biznesów gwarantuje mu przyszłość i bez MMA ale zawsze się cenił, w Polsce przez 8-12tyg nie da się przygotowywać za tak wielki hajs...70-160K PLN? Ja nie wiem czy wylot do ATT, 2-3m-ce treningów, wynajęcie Hummera H3, mieszkania, opłacenie klubu łącznie z trenerami od wszystkiego, dietetyk, fizjoteraputa, odnowa, psycholog + szama, benzyna, suple są w stanie pochłonąć 160 tysięcy złotych, a mowa była o Polsce.

Najlepiej spytać Kamila ile wyniósł go koszt całego obozu w Blackzilians od wylotu do przylotu bo on był chyba najdłużej na treningach w USA.

Share This Page