Sportowa kasa w Orange Sport - O pieniądzach w MMA

Mam wrażenie że Juras momentami gotował sie w sobie jak słuchał jak wode leje Martin chyba ze slonce go tak razilo :)
 
Dzięki za nagranie! Pudzian 80-170K PLN?, a Mamed 150K Euro?
 
@up



bujda panie, przy tych zarobkach pudzian nie kupował by sobie TIRów na prawo i lewo. ja wiem, że tańczył na lodzie, z gwiazdami, gotował i jeszcze piekł ciasta, ale nie wierzę, że tylko tylko tyle zarabia. do tego sponsorów też ma dzianych... koło bańki za walkę myślę kręci, jak nie więcej...
 
A to nie było czasami tak, że Mamed powiedział ile zarobił w danym kwartale a nie za walkę ? Tam przecież były reklamy śniżki i innego akryl puca i to znacznie podniosło zarobki. KSW płaci powyżej minimalnej krajowej, mniej więcej 4 kafle za walkę dostał Zawadzki z tego co słyszałem zakulisowo :D
 
Pudzian wydaje na przygotowania 70-160 tysięcy?



Suma byłaby uzasadniona gdyby trenował w ATT i jeszcze co weekend wracał do Polski. Nie wierzę, że tyle wydaje trenując do walki.







Nie wierzę, żeby Mamed dostawał 150tys euro za walkę. 350k pln, jeszcze wiarygodna kwota, ale gdyby Mamed rzeczywiście zgarniał grubo ponad pół miliona za walkę, to byłbym lekko w szoku.



Też nie jestem pewien czy ta wypowiedź o zarobkach była na poważnie

MAMED CHALIDOW: No więc ostatnio dostałem 150 tys. euro. (śmiech)
 
Raczej nigdy nie dowiemy się ile tak naprawdę zarabiają czołowi zawodnicy MMA w KSW a te domniemane kwoty podawane w Orange Sport i innych mediach odnośnie kosztów treningów, zarobków itd. w większości można wsadzić między bajki.
 
W sumie tak patrząc na te wszytkie mnniemania dotyczące tych kwot, wniosek mi nasuwa się taki. Powinno być coś takiego, jak po galach UFC. Tam zarobki są podawane, co prawda i tak jest jeszcze kwestia kasy "pod stołem", ale jest przynajmniej pewne odniesienie. Dopóki w Polsce nie ma komisji w pełnym tego słowa znaczeniu (czegoś z autorytetem takim, jaki mają komisje stanowe), powinny za to odpowiadać poszczególne federacje. Wiem, trochę zajeżdża idealizmem...
 
Ja również nie wierzę w niebotyczne gaże za walki zawodników w KSW, owszem, najbardziej znane twarze dorabiaja grubo na reklamach (Mamed i Pudzian). Martin zawsze ucieka od odpowiedzi na pytanie o zarobki zawodników z poza wielkiej czwórki, gdyby było godnie coś by bąknął.



Znane jest podejście Mariusza do zarabiania i wydawania pieniędzy, podane koszty przygotowań Pudzilli to bajka.



Gala przynosi około 3mln. przychodów z ppv, do tego sponsorzy z reklamami na ringu (nie są to najwieksze firmy w kraju) trzeba się podzielić z Polsatem, utrzymać firmę między galami, zapłacić za produkcję (pewnie nie mało), zapłacić podatki, ubezpieczenia, obsługę PR itd., itd..



W tej skali 150 tyś. euro za walkę jest kwotą z kosmosu.
 
NEWSWEEK: Zarobki w MMA. Nie mówi się o tym zbyt wiele, a temat jest niewątpliwie ciekawy. Ile zarabiają zawodnicy MMA. Można z tego dobrze żyć?
MAMED CHALIDOW: No więc ostatnio dostałem 150 tys. euro. (śmiech)



- nikt nie powiedział, że Mamed dostał tyle za ostatnią walkę, ale orange sport widocznie ma swoje źródła.

- ten "śmiech"oczywiście nic nie znaczy...

- wywiad jest z maja 2012, a wtedy KSW nie organizowało jeszcze gal w PPV.

- sponsorzy się nie garną do mma, ale do płacania licencji i sponorowania zawodników na galach w PPV już tak.
 
Jeśli zarobił 150K Euro to oczywiście razem ze sponsorami. Wiele źródeł podawało, że przed rozmowami z UFC gaża Mameda za walkę oscylowała w granicach 100K PLN, po nieudanych rozmowach miał podpisać nowy kontrakt gdzieś na ok.150K PLN + sponsorzy, Śnieżka to potężny sponsor, mógł zarobić na tej reklamie więcej niż Pudzian na AXA nawet.



Zarobki Pudziana zawsze w mediach oscylowały ok.300-350K PLN za walkę przy okazji jego pierwszych starć. Wiadomo, że jego kilka innych biznesów gwarantuje mu przyszłość i bez MMA ale zawsze się cenił, w Polsce przez 8-12tyg nie da się przygotowywać za tak wielki hajs...70-160K PLN? Ja nie wiem czy wylot do ATT, 2-3m-ce treningów, wynajęcie Hummera H3, mieszkania, opłacenie klubu łącznie z trenerami od wszystkiego, dietetyk, fizjoteraputa, odnowa, psycholog + szama, benzyna, suple są w stanie pochłonąć 160 tysięcy złotych, a mowa była o Polsce.



Najlepiej spytać Kamila ile wyniósł go koszt całego obozu w Blackzilians od wylotu do przylotu bo on był chyba najdłużej na treningach w USA.
 
Dziennikarz orange sport przeczytał artykuł na sportfanie więc nie ma co się dziwić. W tych kosztach nawet wliczono podatek od zarobionej kasy.

Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że "Dominator" za wyjście do ringu z Marcinem Najmanem, Yosuke Kawaguchim, Erikiem "Butterbeanem" Eschem oraz Jamesem Thompsonem
dostawał średnio 250 tysięcy złotych. A ile kosztowały go przygotowania do tych starć?

W sumie:

1. Jeśli bierzemy pod uwagę maksymalne kwoty: 162 000 zł
2. Jeśli bierzemy pod uwagę minimalne kwoty: 77 700 zł



http://www.sportfan.pl/artykul/mma-ile-pudzian-zarabia-za-jedna-walke-na-reke-zostaje-mu-28848
 
Ten program miejscami jest absurdalny. Czekam na drugą część;)



Edit: A widzę, że Voranek już wrzucił :D
 
Czemu Juras nie moze prowadzic takich programow tylko jak zawsze jakis janusz probujacy udawac obytego w temacie? Brak elokwencji niektorych dziennikarzy OS chwilami razi po oczach. Pytania strasznie tendencyjne a porownania KSW do UFC i zarobkow icemana i andersona sa bez sensu.
 
Jeśli dobrze kojarzę, to Janek mówił, ze obóz w Stanach kosztował go ok. 15tys PLN.



Jeśli ktoś wierzy, że Mamed dostaje 150 tys e za walkę to powodzenia. Nierealne nigdzie i nigdy. Co nie zmienia faktu, że jak na polskie realia, zarabia pewnie niesamowity hajs.



Co do programu to nie trudno zauważyć, że większość tych kwot(przygotowania do walki) jest mocno naciągnięta. Dobrze powiedział Juras w kontakście odżywek, ciuchów itp. Trochę przesada z tym doliczaniem czynszu itp spraw, bo za to każdy normalny czlowiek musi płacić. Trochę denerwuje mnie (w niektórych przypadkach) narzekanie zawodników na zarobki, których większość z Nas pewnie nigdy nie ujrzy na oczy.
 
No jeśli obóz Janka który trwał 4-6tyg(?) kosztował łącznie z samolotem 15K PLN to to jest jak najbardziej realna kwota, trenował jak każdy inny i nie miał zdaje się indywidualnego trybu ale tam chyba jest tak, że jak zawodnik zna rywala i przygotowuje się do walki to dobierają mu sparingpartnerów w ramach "karnetu". Skromny kwadrat, a nie penthouse blisko klubu i pozostaje tylko jeść, trenować i spać.



Lubię OS ale ten program był nierzetelny w/g Mnie.
 
Te 150 kiloojro to za dużo imo. Acryl-putze musiałyby wybulić ze 300-400 tysięcy za tą reklamówkę chyba. Gdyby mieli tyle kabony, to poszliby po Włodarczyka na przykład, który jest znacznie bardziej rozpoznawalny.
Ponadto Śnieżce byłoby raczej niewygodnie się przyznać, że kosi podobnie, lub mniej, niż oferowała Danuta.



btw: Pamięta ktoś jeszcze zbiórkę na odżywki dla Różala:-) ?
 
Back
Top