1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Sowiński drugim Polakiem na KSW 14

Discussion in 'Forum MMA' started by Garfield_70ccm, Jun 23, 2010.

 1. Garfield_70ccm

  Garfield_70ccm BAMMA
  Welterweight

  Dołączył:
  Apr 10, 2010
  Komentarze:
  916
  Zdobyte Lajki:
  1
  Punkty:
  2,790
  Artur Sowiński drugim Polakiem w turnieju na KSW 14

  Znamy imię i nazwisko drugiego Polaka po Macieju Górskim, który reprezentować będzie biało-czerwone barwy w turnieju wagi lekkiej na czternastej gali „Konfrontacji Sztuk Walki”. Jest nim zawodnik katowickiego Silesian Cage Club, Artur Sowiński.

  Znany pod pseudonimem „Kornik” jest czołowym „lekkim” w naszym kraju. Dotychczas stoczył jedenaście zawodowych pojedynków z czego aż osiem wygrał i tylko trzy przegrał. Również jako amator odnosił wiele sukcesów we wszechstylowej walce wręcz. Był Mistrzem Polski Północnej Amatorskiego MMA oraz srebrnym medalistą ADCC w kategorii do dwóch lat treningu. Starty amatorskie zakończył z bilansem dwudziestu pięciu wygranych walk i dwóch przegranych.
  Styl jaki prezentuje Sowiński może podobać się fanom MMA. W stójce bije się bardzo agresywnie i widowiskowo. Nie unika wymian, a jego specjalnością są wysokie kopnięcia na głowę, którymi już kilkukrotnie nokautował przeciwników. Laikiem nie jest także w parterze. Dobrze walczy z góry, jak i z pleców, co udowodnił w swoim ostatnim pojedynku przeciwko wysoko notowanemu w europejskich rankingach finowi, Niko Puhakka.
  Dwudziestotrzyletni „Kornik” to podopieczny jednego z pionierów jiu jitsu na Śląsku i sędziego głównego gal KSW, Tomasza Brondera. – Artur przede wszystkim ciężko trenuje i ma jasno określony cel. Jestem pewien, że na KSW 14 pokaże widowiskowe i przekrojowe MMA – mówi o zawodniku jego trener.
  (konfrontacja.com)
   

Share This Page