Social Media

Dzieki za odpowiedz!
Ostatnio coraz wiecej czytam o szeroko rozumianym e-marketingu. Zdazylem juz zauwazyc ze wiekszosc ludzi laczy umiejetnosc pozycjonowania + adwords. Zastanawiam sie od czego lepiej zaczac? Jest jakas regula?
Na poczatek pewnie szukalbym pracy u kogos, w przyszlosci zapewne chcialbym rozpaczac wlasna dzialalnosc. Miasto Szczecin.

EDIT: A jeszcze moglbys mi powiedziec czy sa agencje reklamowe, ktore tworza strony na bazie darmowych CMSow (Wordpress, Joomla)? Czy raczej wiekszosc powaznych agnecji tworzy wlasne CMSy? Czy w ogole na rynku sa poszukiwani specjalisci WordPressa?

Zacznij od czegokolwiek. Ważne żebyś wszedł w temat, wtedy i tak Twój plan weźmie w pizdu i dostosujesz się do sytuacji, która wyniknie z tego, że wszedłeś w temat.

Nadal jest duże zapotrzebowanie na TANIE strony z gotowych szablonów, jeśli dobrze zorganizować pracę przy tym, też da się na tym zarobić. Nie ma sztywnych zasad, jak jesteś w czymś dobry i masz już jakąś renomę, parę zrealizowanych projektów, to znajdziesz je na wszystko klientów. Musisz tylko poszerzać kompetencje i wdrażać je w praktyce, nawet za grosze dla znajomych. Od czegoś trzeba zacząć. Ja też wiem, że rzeczy, które robimy nie będą trwać wiecznie, więc uczę się nowych rzeczy.

@F. Georgiew widziałem, że szukacie kogoś do siebie. Jest informacja o tym, że można pracować mobilnie i elastycznie. W gre wchodzi tylko cały etat?

Mobilnie i elastycznie, ale od 15 grudnia tylko z Warszawy i jednak z regularną obecnością w nowym biurze. Półtora roku było bardzo elastycznie, ale przy 8 osobach koordynowanie tego przez internet mnie już wykańcza ;) Non stop bodźce z Messengera, grupy FB, Asany etc.
 
Zacznij od czegokolwiek. Ważne żebyś wszedł w temat, wtedy i tak Twój plan weźmie w pizdu i dostosujesz się do sytuacji, która wyniknie z tego, że wszedłeś w temat.

Nadal jest duże zapotrzebowanie na TANIE strony z gotowych szablonów, jeśli dobrze zorganizować pracę przy tym, też da się na tym zarobić. Nie ma sztywnych zasad, jak jesteś w czymś dobry i masz już jakąś renomę, parę zrealizowanych projektów, to znajdziesz je na wszystko klientów. Musisz tylko poszerzać kompetencje i wdrażać je w praktyce, nawet za grosze dla znajomych. Od czegoś trzeba zacząć. Ja też wiem, że rzeczy, które robimy nie będą trwać wiecznie, więc uczę się nowych rzeczy.



Mobilnie i elastycznie, ale od 15 grudnia tylko z Warszawy i jednak z regularną obecnością w nowym biurze. Półtora roku było bardzo elastycznie, ale przy 8 osobach koordynowanie tego przez internet mnie już wykańcza ;) Non stop bodźce z Messengera, grupy FB, Asany etc.
Kilka dużych agencji robi tylko na WP i Joomli.
Zresztą, akurat te cms'y sa bardzo często źle rozumiane. To że jest możliwe zrobienie strony na chujowym szablonie w 3 klikach, nie pokazuje zupełnie ich potencjału.

Jak kolega chce się rozwijać to polecam kierunek UX, CX/CJ i generalnie front-end.
SEM owców już jest jak mrówek, SEO wców nawet więcej.

Btw, zaimplementowałeś już gdzieś boty?
 
Mobilnie i elastycznie, ale od 15 grudnia tylko z Warszawy i jednak z regularną obecnością w nowym biurze. Półtora roku było bardzo elastycznie, ale przy 8 osobach koordynowanie tego przez internet mnie już wykańcza ;) Non stop bodźce z Messengera, grupy FB, Asany etc.

No to chwilowo nie dla mnie :beer:
 
SEM owców już jest jak mrówek, SEO wców nawet więcej.

Ze wszystkim się zgodzę, dodam tylko, że dobrych SEM-owców jest za to bardzo mało ;) Zresztą podobnie jeśli chodzi o działy performance w social media. Choć to ostatnie chwile takiej amatorki, czuję, że zaraz zrobi się na rynku bardzo ciasno.
 
Dzisiejsza prelekcja na Forum MMA na temat promocji zawodnika w social mediach. Dużo przykładów z polskiego podwórka, co jest ważne w walce o zasięg, jak przełożyć to na pozyskanie fanów i sponsorów.

 
Dzisiejsza prelekcja na Forum MMA na temat promocji zawodnika w social mediach. Dużo przykładów z polskiego podwórka, co jest ważne w walce o zasięg, jak przełożyć to na pozyskanie fanów i sponsorów.


Jest gdzieś do pobrania prezentacja? Słabo widać tekst, a chętnie bym doczytał.

Takie prelekcje ciężko się robi dla przypadkowych osób, które temat dopiero ogarniają lub po prostu przyszły na wykład i siedzą myśląc o tym jak pomalować ścianę w łazience, ale wybrnąłeś dość pozytywnie. Wiadomo skrót jak tylko można, ale bez powodu UFC się wcześniej z wami nie kontaktowało. Wychodzi to lepiej w praktyce niż takie gadanie, bo sam tak wolę :)

Tak już poza konkursem. Szkoda, że Juras po raz kolejny podkreśla swój dystans, bo to już niemodne chyba nawet w świecie social media ;)
 
Szkoda, że Juras po raz kolejny podkreśla swój dystans

Dystans dystansem, ale wydaje mi się, że gdzieś na social media potrafił odpisać hejterowi w stylu "żryj gruz, kurwo" co raczej nie świadczy o wyjebaniu na tego typu rzeczy...
 
Dystans dystansem, ale wydaje mi się, że gdzieś na social media potrafił odpisać hejterowi w stylu "żryj gruz, kurwo" co raczej nie świadczy o wyjebaniu na tego typu rzeczy...
Właśnie po doświadczeniach z tym co było wstawiane na to forum z TT, czy fb Jurasa wiem, że mało u niego tego wszechobecnego dystansu. Dlatego moim zdaniem Juras w social mediach raczej gigantem nie jest.
 
Jest gdzieś do pobrania prezentacja? Słabo widać tekst, a chętnie bym doczytał.
(...)
Szkoda, że Juras po raz kolejny podkreśla swój dystans, bo to już niemodne chyba nawet w świecie social media ;)

Zapodaj maila tutaj lub na naszym fanpage'u, puszczę Ci wetransferem.

Było parę osób, które przyszło sobie posiedzieć, ale też naprawdę dużo pytań po za kulisami, więc przynajmniej część musiała być zainteresowana. A z UFC nadal w kontakcie, ale jeszcze za wcześnie na konkrety. Ale literówki w adsach poprawili :)

Tutaj mieliśmy na konkret 20 min, ale np. w czwartek robiliśmy godzinę o poszukiwaniu pracy w social mediach, a potem 1,5h podstaw ads managera na Uniwersytecie Warszawskim. W drugiej części niestety wywaliło internet i prezentację (nowoczesny uniwerek ;)), a szkoda, bo mieliśmy pro sprzęt do nagrania. Ale pewnie też będziemy publikować na fanpage'u, tylko fragmentami.

@kamerling Moim zdaniem na tym polega dystans. Jak masz ochotę przeklinać, to przeklinasz, jak nie to nie. U nas też zdarzają się hejty, raz to zablokuję, raz sobie porobię żarty z takiej osoby itd. Jeśli nie Juras nie płacze w poduszkę następnego dnia, to relacja z krytykami jest dość zdrowa.
 
Back
Top