1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Smierc podczas treningu

Discussion in 'Forum MMA' started by Guest, Apr 24, 2010.

 1. Guest

  Guest Guest

  MMA, które w wielu krajach m.in. Polsce, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii, zyskuje coraz więcej fanów, wzbudza wielkie kontrowersje w Argentynie. Głównie za sprawą tragicznej śmierci 30-letniego Franco Lescano.


  Według argentyńskiej prasy Lescano przygotowywał się w salce Tiger Gym (w San Fernando) do swojego profesjonalnego debiutu w MMA. Podczas jednego ze sparingów doznał poważnych obrażeń szyi. - Opuścił salę gimnastyczną jako osoba sparaliżowana, zmarł 21 dni później - mówi Eduardo Duarte, jeden z większych ekspertów sztuk walk w Argentynie.


  Lescano doznał złamania dwóch kręgów, w efekcie czego został sparaliżowany od szyi w dół. - Z tego co wiem, po rozmowie z ludźmi, którzy tam byli, to Lescano robił wejście w nogi w celu obalenia i nadział się na duszenie gilotynowe. Nikt jednak nie jest pewien, co stało się - dodał Duarte, który - co warto zaznaczyć - z Tiger Gym ma niewiele wspólnego. Wręcz przeciwnie, wypowiada się o tym miejscu negatywnie.


  Wraz ze śmiercią Lescano argentyńscy dziennikarze zaczęli krytykować MMA. Uznali, że rywalizacja w tej dyscyplinie jest dużo bardziej brutalna niż pojedynki starożytnych gladiatorów.


  - To prawda, dziennikarze napisali też, że jest to walka bez żadnych zasad, wewnątrz klatki, tak aby uczestnicy nie mogli uciec. Dodali również, że nie ma sędziego, rund i jest to walka aż jeden z zawodników padnie. To było bardzo brzydkie - stwierdził Duarte.


  19-letni Peruwiańczyk David Zalacar, który był sparingpartnerem Lescano gdy doszło do wypadku, został oskarżony o morderstwo drugiego stopnia. Rodzina zmarłego 30-latka oskarżyła także właścicieli sali gimnastycznej, w której doszło do wypadku.


  Już wstępne śledztwo wykazało, że doszło do zaniedbań. Treningi MMA odbywały się w tej sali bez należytego pozwolenia. Właściciele nie wystąpili o niezbędną licencję do państwowych władz. - W tej akademii działa facet, który zupełnie nie wie co trzeba robić - dodał Duarte. Nie powiedział jednak czy chodzi mu o peruwiańskiego trenera.


  Tragiczne wydarzenie ma negatywny wpływ na rozwój MMA. Po śmierci Lescano znacznie trudniej namówić tamtejsze firmy do sponsorowania różnych imprez. W Argentynie trwa dyskusja czy powinno się zakazać walk MMA, czy też wprowadzić restrykcyjne standardy związane z imprezami tego i treningami.


  zrodlo WP


  http://sport.wp.pl/kat,60960,title,Tragiczna-smierc-wywolala-burze-w-Argentynie,wid,12203475,wiadomosc.html
   
 2. Wojsław Rysiewski

  Wojsław Rysiewski KSW

  Dołączył:
  Mar 5, 2008
  Komentarze:
  14,076
  Zdobyte Lajki:
  747
  Punkty:
  2,790
  http://cohones.mmarocks.pl/topic/tragiczna-smierc-wywolala-burze-w-argentynie-mma-artykul-z-wp
   

Share This Page