Slawa fighterow

Shoocker

Lejdis Fajt Najt
Zastanawiam sie jak popularni sa u siebie tacy zawodnicy jak GSP, czy Bj Penn, do kogo mozna bylo by ich porownac z polskich sportowcow. W Ameryce to pewnie najbardziej popularny jest Iceman, wystep w Tancu z Gwiazdami, MTV Cribs i takie tam, a co z popularnoscia mniej znanych fighterow, sa zaczepiani na ulicy i proszeni o autografy czy raczej nie.
 
pkty reputacji fighterow XDD

GSP chyba dosc popularny bo w 2008 i 2009 byl wybierany najlepszym atleta kanady

a np o Lesnarze chyba nie trzeba mowic
kazdy 13 stolatek w USA jest chyba jego fanem :P
mysle ze w stanach prebija Liddela
 
kAno to widze ze sie postarales dlugo szukales ? :D
Jesli chodzi o popularnoss takiego Hellboya w Norwegii,to kiedys ktos pisal ze od 1 do 3 Norwegow na 100 go zna.
Wiec to roznie bywa :D
 
Jurass, ja bym angielskie "athlete" przetlumaczyl raczej jako sportowiec niz atleta...


Zorz to jest po drugiej stronie granicy chyba bardzoooo popularny :>


Mnie bardziej zastanawia taki Wand w Brazylii?
 
zelboys06
zastanawialem sie nad tym ale jakos nie chcialo mi sie wierzyc
ze przebijal popularnoscia np hokeistow etc
wlasnie sprawdzilem i masz racje wygral jako sportowiec ogolnie

nie wiem jak Wand, ale Nogueira chyba jest popularny
bo prowadzacy w tym brazylijskim talk-show co herrflick wrzucil (gdzie jest wywaid z pajakiem) mowi "nasz minotauro"
i ludzie wiwatuja w tym momencie
 
Albo przykład jak Machida został powitany w Brazylii po zdobyciu pasa na UFC 98.


 
Chyba w ostatnim Countdown to UFC, pokazywali ze Bj wypowiadal sie w TV o tsunami chyba, ale juz nie pamietam o co tam chodzilo, no ale to moze tez swiadczyc o tym ze jest znany.
 
GSP w Kanadzie i Penn na Hawajach to jak u nas Małysz czy Kubica. George regularnie wygrywa plebiscyty na sportowca roku i generalnie wszyscy wiedzą kim jest, nawet jak nie wiedzą co to MMA.


W USA najbardziej znany jest Kimbo Slice, w UK Alex Reid, a w Polsce Pudzian.
 
Nie sądzę, że np. Kimbo jest sportowcem top 1 w USA. Mam wrażenie, że w tym temacie chodzi o fajterów, którzy są dla swojego kraju po prostu sportowcem #1! Tak jak Pac Man na Filipinach na przykład :)
 
Venom, tak sie zastanawiam i nie wiem, czy sie z Toba zgodze... masz jakies zrodlo na potwierdzenie powyzszego :)?
 
pewnie ze nie Kimbo to ze duzo ludzi wie kim jest bo widzieli na yt to okej . Ale nie mow mi ze Chuck , Coture , GSP itp sa mniej znani ztego co robia np . Ogromny (ogromny!!!) bilbord w centrum NY a juz na 100% w LAs Vegas no soory ale watpie ze jak stoi Kimbo i Chuck leca do Kimba to tak nie dziala .
 
przyklad spytalem kilka znajomych ze stanow i na potwierdzenie kuzynek (dziewczyna i mma?watpie ;d) Wymienila mi Chucka Couture GSP Hardego (przekrecila troche ale wyglad znala ku zdziwieniu) Shieldsa . jak na dziewczyne to duzo .
 
Venom, bez obrazy, ale co z tego? To ma rozstrzygnac, ktory zawodnik jest najbardziej znany :)?
 
Venom
mysle ze Lesnar jest bardziej znany
ze wzgledu na jego popisy wczesniejsze w WWE (dobry skrot tego g**na dalem) ?:P

TJ
"Akiyama jest bogiem w Korei "
mylalem ze Konkur to napisze XDDDD
 
Zelboys myślę, że oglądalność to całkiem niezły miernik popularności. Kimbo jest na pewno bardziej znany w USA od Couture'a, który umówmy się nigdy nie był tak wielką gwiazdą jak chociażby Chuck i Tito.


jurass publiczność WWE to też ograniczona liczba, do tego bardzo mocno przenikająca się w fanami MMA. Popularność Kimbo na youtube wykracza po za obszar popularności sportów walki czy wrestlingu. Tak na prawdę jedyną osobą ze świata MMA, która mogłaby się mierzyć z Kimbo w USA jeżeli chodzi o popularność jest Dana.
 
Oż ja cię nie mogę, takie ot sobie zrównanie Lesnara z Kimbo. Nie chce mis się nawet odpowiadać, co ja się będę produkować jaki tak troll wie swoje.
 
Venom, nie mowie, ze w ogole nie jest to wyznacznikiem popularnosci, ale jakby nie patrzec:
- ja nigdzie nie twierdzilem, ze akurat Couture jest popularniejszy
- obiektywnie rzecz biorac, to mozna znalezc dziesiatki lepszych (jesli chodzi o sprzedawalnosc) matchupow niz Couture-Vera
- choc to jest jakis wyznacznik, wg mnie zdecydowanie nie najwazniejszy...

Zastanawiam sie na Liddelem i Lesnarem w tej kwestii.

GSP z kolei przoduje w kwestii kontraktow reklamowych - gatorade i under armour, co jest wg mnie lepszym wyznacznikiem rozpoznawalnosci danego zawodnika.
 
kiedys Crocop powiedzial, ze MMA nie jest akceptowane przez media i wiekszosc sportowcow w jego kraju, dlatego nie zostanie sportowcem roku. mysle, ze wlasnie to jest decydujace, odbior tego sportu. w Rosji jak to sie zmienilo, to Fedor od razu zyskal na popularnosci. u nas Pudzian zainteresowal ludzi ta dyscyplina, dzieki czemu wiedza o co
w tym chodzi, ze nie jest to takie straszne. co do USA, to mysle, ze Kimbo na 1 miejscu zastapi Lesnar. w PL poza Pudzianem, popularny jest jeszcze Najman. no i w mniejszym stopniu Mamed. reszta jest w zasadzie anonimowa.
 
CroCopa w chorwackiej TV to chyba było całkiem sporo.
Na YT widziałem parę programów z nim.

A Putin i Fedor to przecież koledzy ;)ogarnijcie to.

Jeśli chodzi o popularność Mameda to właśnie dlatego właściciele KSW ciągają go ze sobą do tych wszystkich programów.
Z fajterów w USA najbardziej znana jest żona Wielkiej Czachy;)

Ciekawe jak wygląda rozpoznawalność zawodników w Holandii ich w końcu sporo tam...
Osobiście dla mnie najciekawsze byłoby badanie popularność "młodych" japońskich zawodników w ich ich ojczyźnie.
 
Wczoraj widzialem w telewizorni reklame UFC Undisputed 2010.


Wystepowalo w niej 3 fajterow, kto zgadnie jakich?
 
Back
Top