Skąd się biorą sędziowie mma i kursy?

Miszon

Grabarz
Na Almma można wyrobić kurs i sędziować walki amatorskie. Koszt w okolicach 100 zł. Nie wiem nic o zawodowym sędziowaniu, ale głównie są to trenerzy albo zawodnicy, którzy na potrzeby lokalnych zawodów zrobili szkolenie na almma

Batman

Legacy FC
Heavyweight
Przecież kursy ALMMA nic Ci nie dają, prócz JAKIEJŚ TAM wiedzy. W Polsce nie ma żadnego związku, ani organu, który by się tym zajmował, jeżeli czujesz się na siłach i masz duże pojęcie, to próbujesz. Poza granicami naszego kraju są takie kursy, bodajże w Anglii i Szwecji, takie kursy w CV to baardzo dużo, jednak są one strasznie drogie, a w Polsce nikt takich nie posiada. No chyba, że wolisz wylecieć na kursy do Las Vegas, ale musisz mieć kupę siana ;)

Miszon

Grabarz
Przecież kursy ALMMA nic Ci nie dają, prócz JAKIEJŚ TAM wiedzy. W Polsce nie ma żadnego związku, ani organu, który by się tym zajmował, jeżeli czujesz się na siłach i masz duże pojęcie, to próbujesz. Poza granicami naszego kraju są takie kursy, bodajże w Anglii i Szwecji, takie kursy w CV to baardzo dużo, jednak są one strasznie drogie, a w Polsce nikt takich nie posiada. No chyba, że wolisz wylecieć na kursy do Las Vegas, ale musisz mieć kupę siana ;)
Kolega pytał czy coś o czymś takim w polsce. wyjaśniłem. Zresztą, ty pewnie potajemnie działasz na szkodę PL MMA, nie doceniając kursów almma!

Batman

Legacy FC
Heavyweight
Kolega pytał czy coś o czymś takim w polsce. wyjaśniłem. Zresztą, ty pewnie potajemnie działasz na szkodę PL MMA, nie doceniając kursów almma!
Hahaha. Nie no to jedyne kursy w Polsce. Ja wyjaśniam tylko to, że one nie dają Ci żadnych uprawnień, bo tych uprawnień mieć nie musisz, ale zawsze możesz iść i się czegoś dowiedzieć. Pamiętaj też, że każdy kurs (nawet byle jaki) w przyszłym CV dobrze wygąda

DickNiaz

WSOF
Featherweight
pewnie bukmacherskich, tak jak ja :boystop:
ja też. Ej jak to stowe kosztuje to jade robic, biedny spedytor bedzie sobie dorabial w weekendy na jakiejs lokalnej gali...
hHoRELv.jpg

Batman

Legacy FC
Heavyweight
Mirek to skomplikowany człowiek, więc ALMMA i PLMMA jest również skomplikowane. Chodzi mi o to, że w Polsce nie obowiązują żadne kursy. Przypuszczam, że sędziowie PLMMA mają te, o których mowa, ale pojęcia nie mam jak to działa.

Batman

Legacy FC
Heavyweight
Wiem, że to masz na myśli i wiem, że tak jest, zastanawiam się tylko czy Mirek wymaga aby u niego mieli te kursy porobione.
Nie wiem jak to działa od środka. Pewnie jest to tak samo trudne jak na zewnątrz i nie ma twardo ustalonych zasad ;)