Siła uderzenia - Jak zwiększyć ?

wupeone

Oplot Challenge
Featherweight
Witam !

Pytanie jak w temacie, w jaki sposób, jakimi ćwiczeniami, na siłowni czy poza nią można zwiększyć siłę uderzenia. Domyślam się że to wszelkiego rodzaju ćwiczenia typu rwanie itd, tylko jak można je wpleść w programy treningowe...

ogólnie bez gadania głupot.. jak się za to zabrać ?
 
A takimi typowymi ćwiczeniami siłowymi ?

Dobrze sobie podpowiedziałeś w pierwszym poście-ćwiczenia dynamiczne z ciężarami nie zaszkodzą. Ale jako że rwanie czy zarzuty to ciężkie, skomplikowane boje ba początek pomachaj kettlem.
 


W sumie wydaje mi się że wplecenie takiego rodzaju ćwiczeń na początek powinno dać jakieś rezultaty po jakimś czasie.
 
E tam ciężarami. Wystarczy że będziesz trafiał bo rozumiem że szybkość i technika jest na medal.
 
nooo - medal może srebrny ! nie no nie ma co się oszukiwać, zamierzam zupełnie rekreacyjnie zająć sobą, a sporty walki zawsze w jakiś sposób mnie pociągały, ale zawsze miałem wrażenie że uderzenie mam słabe - długie, chude ręce, mało kg wagi jak na swój wzrost- dlatego chciałbym to w jakiś sposób zmienić. Zdaje sobie sprawę z tego, że większość bierze się z szybkości i techniki, ale zastanawiam się jak dodatkowo mogę działać ! 5 !
 
Nic dodatkowo nie trzeba, na początek technika i z czasem wszystko czego oczekujesz przyjdzie bez zbędnego kombinowania. A siła/wytrzymałość to Ci się przyda do utrzymania rąk w gardzie :wink:
 
Uderzanie w ciężki worek bokserski. Mike Tyson podobno nigdy nie dotykał ciężarów, tylko bił w worki ważące po 150kg.
Wszyscy wiemy jaki miał cios :)
 
Chodzi mi o to, że Mike w czasach swojego prime, nie robił typowego siłowego treningu (podrzuty itp), tylko ciężkie worki, pompki itp.

Uwierzysz w to patrząc na jego uda, plecy i klatkę? Każdy sport wyrabia specyficzną sylwetkę. Typowy bokser praktycznie nie ma klatki czy umięśnionych nóg. A Mike wyglądał jak współczesny rugbysta z młyna. BTW To mój pierwszy i jedyny ideał sylwetki.
 
Polecam walkę z cieniem z hantelkami, lub branie sztangi na wysokość klatki piersiowej i wyrzucanie dynamicznie do przodu, lekko podskakując. Ogólnie siłę dynamiczną wyrabiasz przez szybkie ruchy.
 
Uwierzysz w to patrząc na jego uda, plecy i klatkę? Każdy sport wyrabia specyficzną sylwetkę. Typowy bokser praktycznie nie ma klatki czy umięśnionych nóg. A Mike wyglądał jak współczesny rugbysta z młyna. BTW To mój pierwszy i jedyny ideał sylwetki.
Na 100 % nie jestem pewien, ale patrząc na niego w wieku 15lat, mogę w to uwierzyć. Fenomen genetyczny i tyle
 
widziałem kiedyś filmik jak Arthur Abraham boksował na ciężkim worku z obciążeniami na nadgarstkach, chyba działa bo facet ma mocny cios.
 
Back
Top