Siłka

shawn96

Oplot Challenge
Lightweight
Warto chodzić na siłkę w wieku 14 lat? Bo starsi koledzy mi tego odmawiali. Że przestanę rosnąć czy coś;/ Koledzy z klasy chodza i nic się nie dzieje. Normalnie sobie trenują;/ Tak więc to co mówia starsi koledzy o siłce w tak młodym wieku to jest prawda?;/
 
Ty się nie pytaj starszych kolegów tylko kogoś z większą wiedzą i autorytetem. W dobrym klubie fitness trener ci rozpisze trening indywidualny, tak żeby nie nadwyrężał ci kręgosłupa i innych ważnych organów, które u ciebie rosną. He he, a ten tekst że mógłbyś przestać rosnąć mnie rozwalił. Za to odpowiadają twoje geny i hormony, tak ze nie ma strachu.
 
Podobno, żeby zatrzymać proces wzrostu to w zależności od organizmu potrzeba bardzo dużych ciężarów 150-200 kg w martwym ciągu.
Zrób tak jak pisze Seban.
 
Każdy mówi co innego.
Był wywiad z(nie żebym uważał go za autorytet)Kułakiem i powiedział że treningu na siłowni nie powinno się przeprowadzać przed 21 rokiem życia bo układ kostny nie jest jeszcze rozwinięty.
Ja nie mam zdania rób co chcesz.
 
Predzej cwiczenia na silce dodadza ci pare centrymetrow, niz odwrotnie. Nie przeciazaj nadmiernie stawow, pamietaj o regeneracji, trzymaj odpowiednia forme przy cwiczeniach i trenuj przekrojowo cale cialo, a bedzie dobrze.
A tak naprawde to jezeli masz jakiekolwiek watpliwosci, forum internetowe powinno byc ostatnim miejscem szukania porad - idz do normalnego lekarza i z nim troche pogadaj.
 
Nie ma żadnych przeciwskazań, spokojnie możesz rozwijać swoją masę mięśniową.
 
Lucash - chyba masz racje, a to co czytalem, to przestarzale info...


W kazdym razie, z glowa autorze watku, z glowa to rob.
 
Warto chodzić na siłkę w wieku 14 lat? Bo starsi koledzy mi tego odmawiali. Że przestanę rosnąć czy coś;/ Koledzy z klasy chodza i nic się nie dzieje. Normalnie sobie trenują;/ Tak więc to co mówia starsi koledzy o siłce w tak młodym wieku to jest prawda?;/
i jak tam? urosłeś?
 
Warto chodzić na siłkę w wieku 14 lat? Bo starsi koledzy mi tego odmawiali. Że przestanę rosnąć czy coś;/ Koledzy z klasy chodza i nic się nie dzieje. Normalnie sobie trenują;/ Tak więc to co mówia starsi koledzy o siłce w tak młodym wieku to jest prawda?;/

 
Warto chodzić na siłkę w wieku 14 lat? Bo starsi koledzy mi tego odmawiali. Że przestanę rosnąć czy coś;/ Koledzy z klasy chodza i nic się nie dzieje. Normalnie sobie trenują;/ Tak więc to co mówia starsi koledzy o siłce w tak młodym wieku to jest prawda?;/
Tak do 17 lat to najlepszym ogolnorozwojowym sportem jest pływanie. Porozciągasz odpowiednio mięśnie itp. Pózniej jak zaczniesz cwiczyc w wieku np 17 lat na siłowni to łatwiej zbudujesz szerokie plecy, a przy okazji się gdzies kulaj i masz pewność, że nie przeciążysz organizmu. Od 17 lat podkręć tępo, dorzuć lub zamień na coś twardszego, sporty uderzane, mma, siłke.
To moja rada ale zrobisz jak zechcesz
 
Back
Top